אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן נפגש עם הנהלת תע"א בנוגע לפיטורים ההמוניים המתוכננים צילום: עמית שעל

ניסנקורן נפגש עם הנהלת תע"א בנוגע לפיטורים ההמוניים המתוכננים

המגעים עם עובדי החברה נקלעו למבוי סתום, והיו"ר רפי מאור והמנכ"ל יוסי וייס נאלצו בסוף השבוע להגיע לבניין ההסתדרות כדי לדון בתוכנית לשלוח הביתה יותר מ־1,000 איש

05.12.2015, 20:15 | הדס גליקו

המאבקים סביב תוכנית ההתייעלות בתעשייה האווירית עולים מדרגה. ביום חמישי האחרון נערכה פגישה בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ובין יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור, המנכ"ל יוסי וייס ויו"ר מועצת העובדים אהוד נוף, כשעל הפרק תוכנית ההנהלה להיפרד מיותר מ־1,000 עובדים ‑ בפיטורים ובפרישה מוקדמת.

קראו עוד בכלכליסט

ההנהלה מנסה לקדם את התוכנית בחודשים האחרונים על רקע ההידרדרות בתוצאות הכספיות של החברה, ולקראת מהלך של הנפקה שמתוכנן ל־2017, אולם עד כה לא חלה התקדמות במגעים עם העובדים. ברשות החברות הממשלתיות מבקרים את החברה בטענה שמהלך ההתייעלות היה אמור כבר להבשיל. הכוונה היא לבצע מהלכי התייעלות במחלקות האזרחיות של החברה בעיקר בפעילות של בדק מטוסים המבוססת על תחזוקה והסבה של מטוסי נוסעים למטוסי מטען או תדלוק.

רפי מאור, צילום: יוגין וייסברג רפי מאור | צילום: יוגין וייסברג רפי מאור, צילום: יוגין וייסברג

מהתעשייה האווירית, המעסיקה כ־16 אלף עובדים, פורשים מדי שנה עשרות עובדים בפרישה מוקדמת, וניסיונות עבר לקיים הידברות עם העובדים בנוגע להתייעלות רחבה יותר עלו בתוהו, בעיקר בתקופת יו"ר ועד העובדים הקודם חיים כץ. אלא שמאז עזיבתו של כץ חלה הרעה במצב הכספי של החברה, ובמקביל המגעים המחודשים עם העובדים הגיעו למבוי סתום, מה שצפוי להוביל בתקופה הקרובה להחרפה ביחסי העבודה בחברה.

המצב הכספי הבעייתי בא לידי ביטוי בדו"חות החברה לרבעון השלישי של 2015, שפורסמו בשבוע שעבר והראו כי החברה עברה להפסד של 31 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת רווח של 4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בהפסד ראשון לחברה זה שלוש שנים.

אחד הנתונים שמשקפים יותר מכל את מצבה הבעייתי של החברה הוא צבר ההזמנות שלה. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של 2015 עמד צבר ההזמנות על 8.4 מיליארד דולר, לעומת 9.5 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד, ולעומת 10.6 מיליארד שקל בתום הרבעון השלישי ב־2013. החברה הסבירה את הירידה ב"עיכוב בהתקשרויות בעסקאות חדשות".

בתעשיה האווירית העדיפו שלא להתייחס לידיעה.

מההסתדרות נמסר: "יו"ר ההסתדרות נפגש ביום חמישי עם יו"ר התעשיה האווירית, מנכ"ל החברה ויו"ר מועצת העובדים לפגישה שוטפת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
תגובה ל11
מגיב 11 צודק ב1000 אחוזים אני כעובד ותיק מסור לחברה עברתי את תקופת חיים כץ מכיר מקרוב את כל מושחתי וועד העובדים שמנצלים את משאבי המפעל לצרכיים הפרטיים אלי כהן וחברו אלי ריביזפט שדדו במשך שנים את מחסני המזון עבדו כביכול במישמרות ובכלל לא היו במפעל הזדמנתי להרמת כוסית שעשה חבר הוועד רוגיר עין קאווה היו שם לפחות 59 מקורבים שלא עושים כלום ומדפיסים ככה זה מתנהל לאורך השנים גם בניצוחו של חיים כץ צודק מר יוגב אבל כנראה ידו קצרה לחסל את המאפיה
עובד ותיק מאוד  |  06.12.15
11.
ראשית לחסל את אנשי הועד"פשע מאורגן" שאינו מתחלף שנים ,!!
כביכול "הנבחרים" כדאי לדעת בתעש"א יש פחד אמיתי מאנשי הועד . מסביב לכל אחד יש 20 "חיילים" עושים דברם. לרובם עסקים בתוך המערכת ע"י הפעלת "קופים שעל שמם נרשם הכל" מחלקות נקיון,מסעדות,הזמנות ע"י קבלנים כביכול "מכרז חוקי "הכל בלוף הגיע הזמן להכניס סוכנים חשאיים משטרתיים ,פנימה ושרוף את העורבות.
דחף , לוד  |  06.12.15
לכל התגובות