אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש: עקרונית, אין מניעה לפרסם פרטי המשקיעים בקרן קלע              צילום: מוטי קמחי

היועמ"ש: עקרונית, אין מניעה לפרסם פרטי המשקיעים בקרן קלע

וינשטיין מתנגד בנייר עמדה עקרוני שהוגש לביהמ"ש לבקשת 240 משקיעים בקרן שקרסה, והותירה חובות של מאות מיליוני שקלים, להורות על הטלת חיסיון על פרטיהם. לדעת וינשטיין, פומביות הדיון גוברת על השמירה על פרטיות המעורבים בהליכי חדלות פירעון; "דמם של משקיעי קרן קלע אינו סמוק מדמו של תובע רגיל", ציין נציגו במכתב לביהמ"ש

10.12.2015, 14:45 | תומר גנון

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, סבור כי אין סיבה נראת לעין להטיל חיסיון על פרטי המשקיעים בקרן קלע וברוביקון, שבשליטת אמיר ברמלי, במסגרת הליכי הפירוק של החברות שקרסו והותירו חובות של 296 מיליון שקל. כך עולה מנייר עמדה שהגיש היום (ה') ויינשטיין לבית המשפט המחוזי בת"א, לבקשתו של שופט הפירוקים, איתן אורנשטיין.

קראו עוד בכלכליסט

נייר העמדה נמסר בעקבות בקשה שהגישו כ-240 משקיעים בקרן, המיוצגים על ידי משרד ליפא מאיר, לחסות את פרטיהם במסגרת ההליך. השופט אורנשטיין דחה בעבר מספר פעמים בקשות למתן חיסיון.

"ההליך ענייניו חדלות פירעון של התאגידים המעורבים", כתב בא כוחו של וינשטיין, מנהל המחלקה המסחרית בפרקליטות מחוז ת"א אזרחי, ליעד וינבאום. "זכויות היסוד אותן יש לאזן (פומביות הדיון והזכות לפרטיות, ת.ג), אינם נסוגים מקום בו בית המשפט דן בהליכי חדלות פירעון.

אמיר ברמלי בביהמ"ש, צילום: אריאל שרוסטר אמיר ברמלי בביהמ"ש | צילום: אריאל שרוסטר אמיר ברמלי בביהמ"ש, צילום: אריאל שרוסטר

"עקרונית ניתן לומר כי אין 'דמם' של נושים בהליכי חדלות פירעון, 'סמוק' מ'דמו' של תובע בהליך אזרחי רגיל. לשון אחר, אין העובדה שה'נתבע' נקלע להליכי חדלות פירעון, כדי להוות גורם בגינו יש מקום להזיז את 'נקודת האיזון' דלעיל, לכיוון שמירה על הפרטיות על חשבון עקרון פומביות הדיון. לפיכך, על פניו, דומה שבמקרה זה לא מתקיימים מי מהחריגים לעקרון פומביות הדיון".

עם זאת וינבאום מסייג מעט וכותב כי "מבלי לפגוע באמור, החתום חסר את הבקיאות בפרטי התיקים שבכותרת ונבכי ההליכים נשוא תיק זה לרבות ,אך לא רק, הנימוקים העניינים/עובדתיים בגינם יכול והפגיעה בפרטיות הנושים היה ויחפשו תהא בלתי מידתית וחורגת מהצפוי. על כן נמנע מלנקוט עמדה נחרצת ביחס למקרה הספציפי ומותיר את הסוגיה לשיקול דעתו של בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות