אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין יוביל רפורמה בכדורגל הרוסי צילום: איי אף פי

פוטין יוביל רפורמה בכדורגל הרוסי

לדברי נשיא רוסיה, "הבעיות הכדורגל הרוסי טמונות במערכת האדמיניסטרציה של המשחק, מערכת הבחירה של שחקנים צעירים וצורות האינטראקציה עם המאמנים והשחקנים"

15.12.2015, 14:12 | שירות כלכליסט

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין קרא לביצוע רפורמה מקיפה במערכת האדמיניסטרציה הנוכחית של הכדורגל הרוסי, להאצת העבודות על פרויקטי התשתיות במדינה לקראת אירוח המונדיאל ב-2018 ולכך שהנבחרת הלאומית תייצג את המדינה בכבוד. הוא אמר את הדברים במועצה הנשיאותית לספורט ובפני הוועדה המארגנת של המונדיאל.

קראו עוד בכלכליסט

פוטין. נתן ספר ללימוד אנגלית ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, צילום: רויטרס פוטין. נתן ספר ללימוד אנגלית ליו"ר ההתאחדות לכדורגל | צילום: רויטרס פוטין. נתן ספר ללימוד אנגלית ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, צילום: רויטרס

פוטין החל את הפגישה בהענקת ספר לימוד אנגלית לשר הספורט ויטאלי מוטקו, שהתפרסם בעקבות נאומו האמיץ אך כמעט ולא מובן באנגלית בעת הגשת הצעת האירוח של רוסיה. "מוטקו חוגג היום את יום הולדתו, ואני רוצה לאחל לו יום הולדת שמח. מכיוון שלא רק שוויטאלי מעורב בפרויקטים שלנו, ולא רק שהוא ראש התאחדות הכדורגל, אלא עובד ברמה הבינלאומית, אני רוצה להעניק לו ספר לימוד אנגלית בכוחות עצמך". 

לנוכח שערוריית הסמים שערערה את האתלטיקה הרוסית, פוטין התעקש כי "אנחנו נופיע בכבוד ב-2018".

"אנשים ברוסיה מבוגרים וצעירים אוהבים את המשחק. הכדורגל הרוסי זוכה כמובן לתשומת הלב הממשלתית ולתמיכת המשקיעים הפרטיים. פירוש הדבר שהבעיות טמונות במערכת האדמיניסטרציה של המשחק, מערכת הבחירה של שחקנים צעירים, השיטות וצורות האינטראקציה עם המאמנים והשחקנים".

פוטין הוסיף והדגיש כי הם לא מתכוונים להתמקד רק בתקופה עד המונדיאל, אלא "יש צורך בתכנית ברורה", והציע בהתאם "למצוא אסטרטגיה כלל ארצית עד 2030".

בנוגע למימון של קבוצות הכדורגל במדינה, הנשיא הביע חרטה על כך ש"לעיתים התחרות בין קבוצות הכדורגל מזכירה קרב בין קופות רושמות",ודרש לסיים את המצב הנוכחי, שבו "קבוצות רבות זוכות למימון מהתקציבים האזוריים. הן מבזבזות את הכסף שמיועד לפיתוח הספורט ברשויות האזוריות".

פוטין הוסיף ואמר כי "ברחבי העולם קבוצות הכדורגל מרוויחות הרבה כסף על ידי מכירת זכויות שידור, פרסום, הסמלים של המועדון ודברים אחרים". לפיכך, הנשיא ביקש כי משרד הספורט "יגיש הצעות קונקרטיות ליצירת מערכת הולמת של פעילויות פיננסיות עבור המועדונים".

פוטין עודכן לגבי עיכובים מסוימים בפרויקטים לקראת המונדיאל, ולאחר הפגישה הדגיש את הבעיות בקלינינגרד, שם לטענתו יש לפתור במהירות את סוגיית העיכובים. הוא הורה לרשויות המקומיות לשים את ההכנסות למונדיאל בראש סדר העדיפויות שלהן, שכן תשתיות משופרות יעזרו להפוך את האזור לאטרקטיבי יותר לתיירים ולמשקיעים גם בשנים הבאות.

בעקבות התקפות הטרור בפריז, הנשיא הרוסי הדגיש את הצורך באבטחה הדוקה בכל מתקני המונדיאל.

פוטין הוסיף כי הבכירים צריכים לוודא שהנבחרת תפגין ביצועים טובים במונדיאל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות