אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע דרשה ממליסרון פירוט נוסף על הבונוס לליאורה עופר צילום: עמית שעל

רשות ני"ע דרשה ממליסרון פירוט נוסף על הבונוס לליאורה עופר

ההתערבות של רשות ני"ע מגיעה לאחר התפטרותם של רם בלינקוב ואלונה בר און מהדירקטוריון על רקע הסכם השכר של המנכ"ל

15.12.2015, 13:26 | אורן פרוינד

חודש ימים לאחר שמצאו עצמם רם בלינקוב ואלונה בר און מחוץ לדירקטוריון מליסרון לאחר שהתנגדו להסכם השכר החדש של המנכ"ל אבי לוי, רשות ני"ע מבקשת מהחברה הבהרות לגבי הסכם השכר החדש של היו"ר ובעלת השליטה – ליאורה עופר. לגבי הסכם השכר החדש של לוי (7 מיליון שקל בשנה) שאושר על ידי הדירקטוריון למרות התנגדותה של האסיפה הכללית והדירקטורית החיצונית בר און והדירקטור הבלתי תלוי בלינקוב, הרשות טרם נקטה בשום הליך ציבורי.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי המניות של מליסרון צפויים להתכנס ביום חמישי הבא להצביע על הסכם השכר החדש של עופר שאינו כולל שינוי בעלות השכר שעומדת על 3.4 מיליון שקל אלא שינוי בתמהיל שלו. בעקבות לחץ שקיבלה ממוסדיים, עופר שינתה את מבנה השכר שלה כך שיכיל תשלום קבוע נמוך יותר על חשבון מענק תלוי ביצועים גבוה יותר. וכך היא למעשה מבקשת להוריד את דמי הניהול הקבועים שקיבלה בשנת 2014 בהיקף של 2.3 מיליון שקל לרמה של 1.9 מיליון שקל בשנת 2015. מנגד היא מבקשת להעלות את תקרת המענק שקיבלה בשנת 2014 מרמה של 1.1 מיליון שקל לרמה של 1.5 מיליון שקל בשנת 2015.

את עיניה של הרשות לני"ע תפסה הנוסחה שלפיה תקבל עופר את המענק, נוסחה שתלויה כמובן בביצועים של החברה שנמדדים על ידי תשואת FFO ושיעור העלייה הריאלי ב-NOI. הרשות ביקשה ממליסרון להבהיר למשקיעים כי בהתאם לנוסחה החדשה ,שכוללת מעתה גם מענק של 352 אלף שקלים בגין שיעור עלייה של בין 0%-3% ב-NOI, עופר הייתה מקבלת בשנת 2014 את מלוא המענק בהתחשב בתוצאות הכספיות של 2014. בפועל עופר קיבלה בשנת 2014 את התקרה הגבוהה במענק, אולם אז כאמור הוא הסתכם בכ-1.1 מיליון שקל. עוד ביקשה הרשות ממליסרון להבהיר למשקיעים כי הפער בין תקרת המענק לפי הנוסחה הישנה לבין הנוסחה החדשה מגיע לרף של 400 אלף שקל.

לפני חודש סערו הרוחות במליסרון כאשר הדח"צית אלונה בר און התפטרה מהדירקטוריון במחאה על אי המשך העסקתו של בלינקוב בדירקטוריון החברה - כיוון שהתנגד לשכרו של המנכ"ל אבי לוי. במכתב ששלחה לדירקטוריון מליסרון כתבה בר און: "אי הצגת מועמדותו של הדירקטור הבלתי תלוי מר רם בלינקוב לאסיפת בעלי המניות הקרובה לאישור הארכת כהונתו בשנה נוספת, נעשתה בסמוך לאחר העמדה שהציג בוועדת התגמול ובדירקטוריון ביחס לתכנית התגמול של החברה ולשכר המנכ"ל, אשר אושרו ודווחו. כידוע, מר בלינקוב התנגד למדיניות התגמול ולשכר המנכ"ל וזאת בניגוד לעמדת בעלי השליטה, יו"ר הדירקטוריון והמנכ"ל. אציין כי אי חידוש מינויו של דירקטור, כפי שנעשה במקרה זה, חריג למדיניות הנהוגה בפועל בחברה. אני רואה בהשתלשלות העניינים האמורה חשש לפגיעה בעצמאותי כחברת דירקטוריון חיצונית וביכולתי לשרת נאמנה את החברה במסגרת התפקיד אליו מוניתי", כתבה בר און.

ליאורה עופר, צילום: אוראל כהן ליאורה עופר | צילום: אוראל כהן ליאורה עופר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות