אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שחטף מקלחת קרה מביהמ"ש: ברמלי מציע הסדר חדש למשקיעי קלע צילום: עמית שעל

לאחר שחטף מקלחת קרה מביהמ"ש: ברמלי מציע הסדר חדש למשקיעי קלע

הפעם טוען ברמלי - שחשוד במרמת משקיעים - שביכולתו להבריא את החברות, שקרסו והותירו חובות של 296 מיליון שקלים, ולהחזיר לנושים 100% מהחוב. הסדר קודם שהציע נדחה על ידי השופט אורנשטיין שהגדיר אותו: "כלום, לא הסדר. אין בטחונות, זה לא מבוסס"

17.12.2015, 19:01 | תומר גנון

אמיר ברמלי, בעל השליטה ברוביקון וקלע שקרסו והותירו חובות של 296 מיליון שקלים למשקיעים, פנה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בת"א בבקשה להורות על כינוס אסיפת נושים. לטענת ברמלי, באמצעות עוה"ד שאול קוטלר ושי פיאדה, בכוונתו להציג לנושים הסדר שעיקרו הפעלת נכסי החברה כעסק חי ופריסת החזרים, תוך הזרמת מימון של 15 מיליון שקלים מצד שלישי. כן טוען ברמלי, שיבצע הזרמת בעלים של 3.5 מיליון שקלים נוספים בתוך 3 חודשים. "העיקרון המנחה בהצעת מתווה להסדר זה הוא החזר 100% מהחוב למשקיעים ולנושים", נטען בבקשה.

קראו עוד בכלכליסט

זהו אגב הניסיון השני של ברמלי, שיוזמן בקרוב לפרקליטות לשימוע בטרם הגשת כתב אישום על עבירות של מרמת משקיעים וני"ע לקבל את אישור בית המשפט להציע הסדר למשקיעים לחברות שנמצאות בפירוק זמני. זאת לאחר שהצעה קודמת שלו זכתה לביקורת חריפה מצד שופט הפירוקים איתן אורנשטיין. במהלך דיון בבקשה שהציג עם קריסת החברות לפני כחודשיים אמר אורנשטיין: "ההסדר הזה הוא כלום, הוא לא הסדר. אין מקום לשלוח את זה לאסיפת נושים. אין ביטחונות, זה לא נראה בעיניי מספיק מבוסס. להגיד שהנושים יקבלו פה 100% זה לא רציני".

אמיר ברמלי, צילום: אריאל שרוסטר אמיר ברמלי | צילום: אריאל שרוסטר אמיר ברמלי, צילום: אריאל שרוסטר

ברמלי, כך עולה מהבקשה, מבין שסיכוי גדול שהמשקיעים יפנו לו עורף, לאחר שנחשפו בדו"ח המפרק הזמני, עו"ד ארז חבר, להשקעות שביצע בכספם ולמצב האקוטי של חלק מחברות הקבוצה. חלקן אגב גם ריקות מפעילות, לאחר שברמלי הזרים לתוכן עשרות מיליוני שקלים מכספי המשקיעים. "ככל שעמדת המשקיעים תהיה כי הם בוחרים במתווה של המשך הפירוק ולא ניסיון להחזר החברות לפעולה כעסק חי", נכתב בבקשה, "הרי שבעל השליטה יכבד עמדה זו, ימחק בקשה זו, ויסייע להמשך הפירוק ככל שניתן".

מה הסיכוי שהמשקיעים יסמכו שוב על ברמלי? אם הם יקבלו את עמדת המדינה שעומדת להגיש נגדו כתב אישום חמור- קלוש. "כל הכספים שהיו ברוביקון שייכים למשקיעי קלע, הם התקבלו על בסיס מצג שקר לגבי טיב ויעוד השימוש בהם", אמרו אתמול הפרקליטים שמלווים את החקירה במהלך דיון שנערך בבית משפט השלום. דיון שבו ביקש עו"ד חבר לקבל בחזרה מבית המשפט 2.2 מיליון שקלים השייכים למשקיעים שברמלי, כך חבר, הפקיד כערבות שחרור ממעצר, וכדי לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ שהוצא נגדו.

"הסאגה לגבי הערבויות שהפקיד ברמלי מכספי המשקיעים מלמדת בעיקר על התנהלות", אמר אחד התובעים העתידים בתיק, עו"ד יוני לבני. "מה שקרה כאן זה עבירות של קבלת כספים ממשקיעים במרמה, ושימוש אישי בכספים. זאת התנהגות מאוד חמורה. לגישתנו כל הכספים שהיו ברוביקון שייכים למשקיעי קלע. ברמלי רכש באמצעות אותם כספים חברות מחברות שונות, שעברו לרוביקון שכלל לא גייסה את הכספים מהמשקיעים. מעבר לשימושים האלה, וכפי שעולה מחומר החקירה, החברה נכנסה לגירעונות בגלל ההתנהלות שלו. חלק גדול הפסידו או נסגרו. הוא יצא למסע הרפתקאות אישי תוך שהוא רוכש חברות, כל זה ללא ידיעת המשקיעים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות