אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליפורניה לפולקסווגן: ההחלטה על התוכנית לתיקון בעיית הזיהום - עד 14 בינואר צילום: רויטרס

קליפורניה לפולקסווגן: ההחלטה על התוכנית לתיקון בעיית הזיהום - עד 14 בינואר

יצרנית הרכב הגרמנית הגישה את התוכנית, הנוגעת ל-482 אלף מכוניות דיזל בהן הותקנה תוכנה לזיוף תוצאות הזיהום, ב-20 בנובמבר; לדברי החברה, "אנו ממשיכים לשתף פעולה באופן מלא עם הרגולטורים"

19.12.2015, 09:44 | שירות כלכליסט
מועצת משאבי האוויר של קליפורניה (California Air Resources Board) הודיעה ביום שישי כי היא מאריכה את הדד-ליין לאישור או דחייה של התוכנית שהגישה פולקסווגן לתיקון בעיות הפליטה במכוניות הדיזל, עד ה-14 בינואר.

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית הרכב הגרמנית הגישה את התוכנית ב-20 בנובמבר לרשות הגנת הסביבה האמריקאית (EPA) ולמועצת משאבי האוויר של קליפורניה. היא נוגעת ל-482 אלף מכוניות דיזל של דגמי ג'טה, חיפושית וגולף שיוצרו בין השנים 2009-2015 והותקנה בהן תוכנה לזיוף תוצאות הזיהום.

מתיאס מולר מנכ"ל פולקסווגן, צילום: Szwarc Henri/ABACA מתיאס מולר מנכ"ל פולקסווגן | צילום: Szwarc Henri/ABACA מתיאס מולר מנכ"ל פולקסווגן, צילום: Szwarc Henri/ABACA

במכתב ששלחה המועצה לפולקסווגן היא האריכה את תאריך היעד שנקבע כדי לדון בתוכנית, בשלושה שבועות. דוברת פולקסווגן ג'נין ג'יניואן מסרה כי יצרנית הרכב ממשיכה "לשתף פעולה באופן מלא עם רשות ההגנה על הסביבה והמועצה של קליפורניה, בעודנו עובדים על פיתוח תיקון מאושר במהירות האפשרית".

על פי התוכנית, במכוניות החדשות יותר ישדרגו את התוכנה, בעוד שבמכוניות הישנות יותר יתקינו חומרה ותוכנה חדשות. ביום חמישי מינתה החברה את קן פיינברג לעמוד בראש חטיבה עצמאית לטיפול בתביעות, כולל תשלומי פיצויים. השערורייה עשויה להוביל להגשת מעל 500 תביעות אזרחיות נגד החברה.

במקביל, החברה עומדת במרכזן של מספר חקירות ברחבי העולם, כולל של משרד המשפטים האמריקאי, ועלולה לעמוד בפני קנס של 21 מיליארד דולר מצד הרשויות האמריקאיות הגין הפרת חוק האוויר הנקי (Clean Air Act).

תגיות