אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריית גת צפויה לגדול פי שלושה בתוך עשר שנים

קריית גת צפויה לגדול פי שלושה בתוך עשר שנים

הוותמ"ל אישרה היום להפקדה תוכנית לבניית עשרת אלפים יחידות דיור במערב העיר; במסגרת תנאי הפרויקט יוקצו 30% מהדירות להשכרה, אך כבר עכשיו צנח המספר ל־10% בלבד

22.12.2015, 22:37 | אמיתי גזית

הוותמ"ל (ועדה מיוחדת למתחמים מועדפים לדיור) אישרה היום (ג') להפקדה תוכנית לבניית עשרת אלפים דירות במערב קריית גת. עקב זאת צפוי מספר התושבים בעיר לגדול כמעט פי שלושה בתוך כעשור.

קראו עוד בכלכליסט

כיום יש בעיר 15 אלף דירות, ובהן כ־57 אלף תושבים. בימים אלה מוקמת שכונת כרמי גת שמצפון לעיר, ובסופו של דבר יהיו בה כ־8,000 דירות. נוסף על כך, לדברי ראש העיר אבירם דהרי קיימות תוכניות להתחדשות עירונית שבהן פוטנציאל לתוספת של עוד 4,500 דירות. בסך הכל יתווספו לעיר 22 אלף דירות. בשכונה יוקמו בתים צמודי קרקע ובניינים בעלי 11 ו־20 קומות.

בתוכנית החדשה מוקצות להשכרה 1,000 דירות, שהן 10% מהדירות שייבנו, אף שהחוק מחייב את הוותמ"ל להקצות להשכרה 30% מהדירות בכל תוכנית. קבינט הדיור החליט לצמצם את מספר הדירות בהתבסס על סייג בחוק המאפשר לצמצם את ההקצאה להשכרה, אם יש חשש כי שיעור גבוה של דירות להשכרה יפגע בסיכויי התוכנית להתממש.

כדי לספק לעירייה את המקורות התקציביים להתמודד עם הגידול הצפוי במספר התושבים, האוצר מנהל מגעים לחתימה על הסכם גג למימון פיתוח השכונות החדשות. הסכם גג קודם שנחתם עם העירייה איפשר את הקמת שכונת כרמי גת.

הדמיית השכונה החדשה בקריית גת הדמיית השכונה החדשה בקריית גת הדמיית השכונה החדשה בקריית גת

דהרי מדגיש כי "התשתיות הנדרשות בעיר של 150 אלף איש אינן דומות לתשתיות בעיר של 50 אלף איש. אנחנו צרכים מימון לא רק לשכונות החדשות, אלא גם לשדרוג העיר הוותיקה".

התוכנית לבניית השכונה החדשה ממערב לעיר משלבת את פתיחת פעילות אתר כריית החרסית באזור. הכרייה תתבצע בשלבים, כך שבכל אזור שתסתיים בו פעולת הכרייה במחצבה, תיבנה שכונה חדשה. נוסף על כך, החרסית הנכרית מאותו אזור, המשמשת ליצירת בטון, תשמש לבנייה.

http://

תוכנית הכרייה, שמקדם מפעל הבטון נשר, עוררה התנגדות מצד העירייה בשל המפגעים הסביבתיים ובשל הקושי לשקם את האתר לאחר החציבה. אך התוכנית הנוכחית חוסכת את הצורך בשיקום השטח, והנזק הסביבתי ממילא ייגרם כאשר יעלו דחפורים ראשונים להקמת השכונה.

דהרי ציין כי "הגיעו לפשרה שהכרייה תהיה התחלת הפיתוח של השכונה, הרי ממילא כשבונים צריך לעשות עבודות עפר. אנחנו לא כל כך אוהבים את זה, אבל זו פשרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ועדיין נהיה מחנה פליטים כול עוד הרודן דהרי בשלטון-העיר נראית זוועה...
מתחילים פרוייקט ונוטשים אותו באמצע מי שמעוניין לרכוש דירה בקריית גת אני ממליץ לו בחום להתייעץ עם תושבי השכונה החדשה "רובע הבנים" ששנים אחרי שנכנסו לדירות השכונה שלהם עדיין נראית כמו אתר בנייה: אין מדרכות,אין בית ספר וגנים, והפרק שבנו להם נזנח ונראה כאילו נבנה בשנות ה60 המוקדמות כבישים צרים ואין חנייה בכלל
גדי , מחנה פליטים קריית גת  |  23.12.15
3.
הרבה יותר הגיוני שיהרסו קודם 10,000 דירות ישנות משנות ה60 במקום לבנות עוד
אפשר לבנות 10,000, ואז להרוס 10,000 כדי שמי שמפנה יקבל דירה בעיר ואז גם יהיה אפשר לחדש את מרכז קריית גת ולצופף אותה כדי שיהיה לה מבנה אורבני יציב עם מרכז עסקי, תעסוקה מסחר ותרבות ולא אוסף של שכונות מבודדות ומנותקות.
אסף , אסף  |  23.12.15
לכל התגובות