אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ''ק: הנפט יטפס לרמה של 70 דולר לחבית עד 2020 צילום: אי פי איי

אופ''ק: הנפט יטפס לרמה של 70 דולר לחבית עד 2020

קרטל הנפט, פרסם היום את דו"ח תחזית הנפט השנתית שממנו עולה כי מחירי הנפט צפויים להתאושש בשנים הקרובות; לגבי מדיניות התפוקה המוגדלת, הדו"ח הנוכחי מצביע על כך שייתכן ותשתנה בקרוב

23.12.2015, 13:42 | שירות כלכליסט

אופ"ק, ארגון המדינות המייצאות נפט, פרסם היום את דו"ח תחזית הנפט השנתית, ממנו עולה כי בקרטל מעריכים שמחירי הנפט צפויים להתאושש בשנים הקרובות. הדו"ח, אחריו עוקבים בעיון רב בתעשייה, פורסם לאחר שמחירי הנפט נפלו השבוע לרמות הנמוכות ביותר מאז 2004, על רקע אספקת היתר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התחזית, המחיר של נפט מסוג קרוד (WTI) יטפס לרמה של 70 דולר לחבית עד 2020, וימשיך ויעלה ל-95 דולר לחבית עד 2040, זאת בעוד שביום שני עמדו המחירים על 34 דולר, כשנפט מסוג ברנט ירד ל-36.35 דולר לחבית. הנמוך ביותר מאז יולי 2004.

"הצורך לפתח את ייצור הנפט באזורים יקרים יותר ידחף כלפי מעלה את המחירים בטווח הארוך", נכתב בדו"ח. אספקת היתר שחווה התעשייה נובעת בעיקר הודות לפיתוח של מאגרים יקרים בארה"ב ובקנדה, אם כי נרשמה האטה בפיתוח הזה בעקבות צניחת מחירי הנפט בשנה האחרונה.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

מלבד התחרות מצפון אמריקה, אופ"ק צריכה להתמודד עם החזרה הצפויה של הנפט האיראני לשוק לאחר הסרת הסנקציות בשנה הבאה. למרות זאת, באופ"ק התעקשו השנה לשמור על רמות הייצור ללא שינוי ולהמשיך לקדוח נפט. אולם הדו"ח הנוכחי מצביע על כך שייתכן ובארגון ישנו מדיניות בקרוב.

לפי הדו"ח, ההערכה היא שהאספקה של המדינות החברות תרד עד 2019 לרמה של 30.6 מיליון חביות ביום, כלומר נמוך ביותר ממיליון חביות מהייצור בנובמבר, שעמד על 31.7 מיליון חביות ביום, והיה הגבוה ביותר מזה שלוש שנים.

במקביל, באופ"ק מעריכים כי אספקת הנפט מארה"ב ומקנדה תעמוד על 19.8 מיליון חביות ביום עד 2020, עלייה של 2.5 מיליו חביות ביום לעומת 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות