אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחיר של משרד מיתר: ד"ר רלי לשם לוקח 450 דולר לשעה צילום: עמית שעל

המחיר של משרד מיתר: ד"ר רלי לשם לוקח 450 דולר לשעה

מסמכים שהגיש מס הכנסה לביהמ"ש בעתירה של זאב רום מגלים שמשרד מיתר ליקוורניק ושות' אמור לקבל 1.34 מיליון דולר על ייצוגו

05.01.2016, 09:12 | תומר גנון

משרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל יקבל 1.34 מיליון דולר כשכר טרחה מאיש העסקים זאב רום על ייצוגו בבוררות מול מיכאל צ'רנוי. בבוררות נפסק שעל צ'רנוי לשלם לרום 12 מיליון דולר (50 מיליון שקל). הסכם שכר הטרחה בין הצדדים נחשף בשבוע שעבר בתגובה שהגיש מס הכנסה לבית המשפט במסגרת עתירת רום נגד ניכוי מס במקור מסכום הזכייה.

קראו עוד בכלכליסט

הסכם שכר הטרחה מעניק למיתר ליקוורניק ושות' נתח יחסי מסכום הזכייה במקרה שרום יזכה בבוררות. אולם מעבר לכך מציג המסמך פירוט תעריפים לפי שעות עבודה, שלפיו יחויב רום במקרה שיבחר להפסיק את ההליכים שלא על דעת הפירמה. רום התחייב לשלם למשרד עורכי הדין 200 אלף שקל בשלב הראשון. בסוף ההליך יקבל המשרד 10% מסכום הזכייה הסופי בבוררות. במקרה כזה יקבע עו"ד נבות תל־צור אם התשלום בשלב הראשון אמור להיות מקוזז מהתשלום הסופי.

מהם "תנאים סבירים"

בהסכם נכתב כי הפסקת ההליכים נגד צ'רנוי "בתנאים שלא ייראו לנו סבירים בנסיבות העניין" תוביל לתשלום שכר לפי שעות העבודה שבוצעו בפועל עם הנחה של 10% על התעריפים הקבועים: 450 דולר לשעה של ד"ר ישראל (רלי) לשם, 285 דולר לשעה של השותף לירן בר־שלום, 145–235 דולר לשעה של עו"ד שכיר (לפי ותק ומומחיות) ו־100 דולר לשעת עבודה של מתמחה. מיתר היא אחת מארבע הפירמות הגדולות לעריכת דין בישראל, לצד גולדפרב זליגמן, פישר בכר חן ושות' והרצוג פוקס נאמן. משום כך התעריף השעתי שנכלל בהסכם שכר הטרחה עם רום יכול להמחיש את התעריפים המקובלים בפירמות הגדולות האחרות.

זאב רום, צילום: עמית שעל זאב רום | צילום: עמית שעל זאב רום, צילום: עמית שעל

הסכם שכר הטרחה שהוגש לבית המשפט הוא רק אחד המסמכים שצורפו לתגובת מס הכנסה לבקשתו של רום למנוע מרשות המסים לגבות ממנו 25 מיליון שקל מס (50%) כניכוי במקור על הסכום שבו זכה בבוררות.

צ'רנוי התנער

 

רום זכה בבוררות שהחלה ב־2010 והסתיימה באוקטובר 2015. לטענתו, הוא ביקש מיוזמתו לתקן את הצהרת ההון שלו, ומס הכנסה דרש את המס מראש שלא בצדק. במס הכנסה דוחים את הטענה ואומרים שהנושא עלה במהלך דיון שומה שנערך עם רום בסוף אוקטובר, ואף צירפו תרשומת שנערכה בנושא. לטענתם, פסק הבורר המלא לא הומצא להם ולא ידוע להם מה שיעור המס שיש לגבות, ולפיכך הם דורשים ניכוי במקור.

על פי חלקים נוספים מפסק הבורר שחשף רום שלשום בתגובה שהגיש לבית המשפט בהתייחסות לטענות מס הכנסה, התנער צ'רנוי מתשלום עמלת תיווך לרום על העסקה לרכישת מניות בזק מהמדינה. הבורר עו"ד רובי בכר פסק שהתנאים לתשלום העמלה התקיימו וחייב את צ'רנוי לשלם לרום 4 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה