אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד אקזיט לאלקו: מכרה קרקע בסין תמורת 440 מיליון שקל צילום: אריק ליכטמן

עוד אקזיט לאלקו: מכרה קרקע בסין תמורת 440 מיליון שקל

החברה שבשליטת משפחת זלקינד תרשום על העסקה רווח של 270 מיליון שקל ותהנה מגידול של 325 מיליון שקל בתזרים המזומנים

07.01.2016, 11:03 | אורן פרוינד

קבוצת אלקושבשליטת משפחת זלקינד מדווחת היום על אקזיט נוסף. חברה בת זרה של הקבוצה, המחזיקה 35% מחברה סינית, תמכור מקרקעין שבבעלותה בסין תמורת 440 מיליון שקל. העסקה תניב לאלקו רווח נקי של כ-270 מיליון שקל ותזרים מזומנים חופשי של כ-325 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה הנוכחית מתבצעת בהמשך לעיסקה שבוצעה ב-2009 שבה מכרה חברת הבת הזרה של אלקו 65% מהבעלות בחברה הסינית תמורת 110 מיליון שקל, והותירה בידה 35% מהבעלות בחברה, כשבידיה אופציית מכר (PUT), למכור בכל עת את יתרת אחזקותיה בחברה הסינית.

המימוש הנוכחי מצטרף לעסקה גדולה נוספת שביצעה אלקו באוקטובר האחרון. הקרנות האמריקאיות סטארווד ומיילסטון חתמו על הסכם לרכישת קרן הנדל"ן LAT -  Landmark Apartment Trust, המרכזת את מרבית פעילות קבוצת אלקו בתחום מקבצי הדיור בארה"ב. אלקו החזיקה ב-38.4% ממניות LAT.

הקרנות האמריקאיות רוכשות את כל מניות LAT תמורת כ-7.3 מיליארד שקל (כ-1.9 מיליארד דולר) ברוטו, ובמסגרת העסקה תקבל אלקו תזרים חופשי של כ-640 מיליון שקל.

השבוע נודע כי אלקו מעוניינת לחדש את פעילות מקבצי הדיור, אלא שהפעם דרך אלקטרה נדל"ן. אחרי שאלקטרה נדל"ן ביצעה מימושים בהיקף של 5.5 מיליארד שקל בחמש השנים האחרונות - והצליחה להוריד את החוב הפיננסי נטו שלה מרמה של 1.1 מיליארד שקל בסוף שנת 2012 לרמה נוכחית של 476 מיליון שקל - החליטה משפחת זלקינד כי זה הזמן הנכון עבור אלקטרה נדל"ן להגדיל את מצבת הנכסים.

כך למעשה תהפוך אלקטרה נדל"ן בהדרגה לקרן השקעות של אלקו בתחום מקבצי הדיור בארה"ב. לאלקו קיימת כבר פלטפורמה של חברת ניהול ושותף מקומי והיא כבר מתחילה לחפש אחר נכסים להשקעה במדינות פלורידה וטקסס.

גרשון זלקינד , צילום: אריק ליכטמן גרשון זלקינד | צילום: אריק ליכטמן גרשון זלקינד , צילום: אריק ליכטמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות