אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגה: ההפסד התפעולי בחודש ההקפאה הראשון יהיה 15 מיליון שקל צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

מגה: ההפסד התפעולי בחודש ההקפאה הראשון יהיה 15 מיליון שקל

הנאמנים של רשת השיווק כתבו בדו"ח הראשון שהגישו לבית המשפט כי בכוונתם להעלות את המכירות מכ-40 מיליון שקל בשבוע שחלף - ל-50 מיליון שקל בעוד כשלושה שבועות

26.01.2016, 16:32 | נורית קדוש

בתום שבוע להקפאת ההליכים לרשת מגה, הגישו הנאמנים שמונו לרשת דו"ח ראשון לבית המשפט המחוזי בלוד. עפ"י הדו"ח, החודש הראשון של הקפאת ההליכים במגה יסתכם בהפסד תפעולי של 15 מיליון שקל. הנאמנים מאשרים חשיפת "כלכליסט" מהבוקר שיגישו בקשה להארכת הקפאת ההליכים מעבר לחודש שאישר בית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

 

בדו"ח מציינים הנאמנים - רו"ח גבי טרבלסי, ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב - כי בכוונתם להעלות את מכירות הרשת שהסתכמו בשבוע החולף בכ-40 מיליון שקל ל-50 מיליון שקל בשבוע בעוד כ-3 שבועות.

סניף מגה בעיר ברחוב הרצל ברמת גן, צילום: אוראל כהן סניף מגה בעיר ברחוב הרצל ברמת גן | צילום: אוראל כהן סניף מגה בעיר ברחוב הרצל ברמת גן, צילום: אוראל כהן

הנאמנים צפויים לעשות שימוש בכל קופת המזומנים שהותירה הנהלת מגה, שכן להערכתם, חידוש המלאי והאספקות השוטפות במהלך חודש ההקפאה יסתכמו ב-150-170 מיליון שקל. היקף הקניות שצופים הנאמנים, ביחס למכירות שהציבו לעצמם כיעד, משקפים רווחיות גולמית של 29%.

עוד עולה מדו"ח הנאמנים, 63 מתוך 127 חנויות מגה מושכרות לה על ידי רבוע כחול נדל"ן על בסיס מערכת של 3 הסכמים שנחתמו בעבר. דמי השכירות לסניפי הרשת עומדים על 14.9 מיליון שקל ונוכח חשיבות מרכיב זה בהבראת מגה, נערכים הנאמנים לנהל מול רבוע כחול משא ומתן בנושא. עלויות השכר של כ-3,500 עובדי מגה מסתכמות ב-26.5 מיליון שקל בתוספת 3.4 מיליון שקל עבור העסקת עובדי קבלן.

בנוסף להוצאות השכירות והעסקת העובדים, מתמודדת מגה עם הוצאות הפעלה נוספות ובהן ארנונה, נסיעות, שמירה, נקיון ועוד בסך של 25 מיליון שקל בחודש ההקפאה, לא כולל הוצאות פחת בסך 5 מיליון שקל. על בסיס ההנחות ותכנית ההפעלה צפויה תקופת הקפאת ההליכים להסתיים בהפסד תפעולי בגובה של כ-15 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות