אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הבורסה בתל אביב ננעלה בירידות: שיכון ובינוי איבדה 8%

מדד ת"א 25 נחלש ב-0.4% ומדד ת"א 100 נסוג ב-0.6%; החברה של שרי אריסון בצרות לאחר בקשת ניגריה למימון דחוף; קבוצת דורי נפלה ב-10% אחרי שהחלה לאבד פרויקטים; מניית הבנק הבינלאומי ירדה ב-4% לאחר שבנק דיסקונט המחזיק ממניותיו פנה למוסדיים

01.02.2016, 17:36 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים  אג"ח לכ-30 שנה 

 -----

 

17:30 - המסחר בת"א ננעל בירידות

המדדים המובילים בבורסה בת"א: מדד ת"א 25 נחלש ב-0.4% ומדד ת"א 100 נסוג ב-0.6%.

קבוצת דורי של עמוס לוזון נפלה ב-10% אחרי שהחלה לאבד פרויקטים לטובת חברות מתחרות.

 

מניית הבנק ה-בינלאומי ירדה ב-4% לאחר שבנק דיסקונט המחזיק 9.28% ממניותיו פנה למוסדיים והציע להם להגיש הצעות לרכישת אחזקותיו.

 

מניית שיכון ובינוינפלה על רקע בקשת ניגריה למימון דחוף של 3.5 מיליארד דולר על מנת לעמוד בתשלום חוב.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

17:15 - IBI: "ההסתברות לצעד מרחיב מבנק ישראל ממשיכה לעלות"

"הפחתת הריבית המפתיעה ביפן הובילה לראלי רוחבי בשווקים הן באג"ח והן במניות", כותב היום רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות IBI. "התנודתיות הגבוהה בשווקים נובעת בין היתר מפעילות ספקולטיבית גבוהה ומסגירת פוזיציות מהירה שמעצימה את השינויים היומיים. בשבועיים האחרונים היו אלו הבנק המרכזי האירופאי והיפני שהובילו להתאוששות בנכסי הסיכון תוך ירידת תשואות בשוקי האג"ח הממשלתיות".

16:50 - עדכון מניות

כ-45 דקות לנעילת המסחר בת"א מדד ת"א 25 יורד ב-0.4%:

מניות עולות: עזריאלי קבוצהב-2.3%, מליסרון ב-2%, דיסקונט ב-1.5%, מזרחי טפחות ב-1.4%.

מניות יורדות: בינלאומי ב-4%, אבנר ב-2.7%, דלק קידוחיםב-2.8%, אופקו ב-2.6%.

15:00 - א.דורי של לוזון מאבדת פרויקטים

 

חברת גינדי החזקות החליטה להחליף את קבוצת דורישל עמוס לוזון כקבלן המבצע בפרויקטים OAK" ברמת השרון" וה"משתלה תל אביב" בחברת אורתם סהר מליבו והיא תיכנס לעבודה באופן מיידי. גינדי החזקות כבר הכניסה לפני מספר חודשים מפקח מטעם חברת מליבו, על מנת שבחברה ילמדו את הפרויקט ויוכלו במידת הצורך להחליף את הקבלן המבצע - כפי שקרה לבסוף בפועל.

 

עמוס לוזון, צילום: אורן אהרוני עמוס לוזון | צילום: אורן אהרוני עמוס לוזון, צילום: אורן אהרוני

13:55 - שביתה במפעל אל אופ של אלביט מערכות

 

ההסתדרות הודיעה היום למנהלי חברת אלביט מערכותוהחברה-הבת אל-אופ, כי כ-1,300 עובדי אל-אופ חדלו מעבודתם והפסיקו את פעילות המפעל. הסיבה: העובדים טוענים כי ההנהלה מנסה לפגוע בעבודה המאורגנת במפעל. גבי אסרף, יו"ר איגוד עובדי המתכת, החשמל, האלקטרוניקה, הרכב והיהלומים מסר בהודעת העובדים: "מבחינתנו הגיעו מים עד נפש. הנהלת אל-אופ גוררת אותנו ומסרבת לנהל מו"מ בתום לב, ואף איימה על עובדים כי תפגע בהם אם ישתפו פעולה עם הוראות נציגות העובדים. אנו מודיעים חד וחלק - אם ראשי החברה לא יתעשתו ויחזרו בהם מאופן התנהלותם ולא יישבו עמנו במיידי להמשך מו"מ, נחריף את צעדינו תוך הפעלת סולידריות בכל מפעלי אלביט ברחבי הארץ".

 

13:40 - רשות ההגבלים לא רוצים שרמי לוי יקנה את מגה

 

גורמים בכירים ברשות ההגבלים הביעו בפני נאמני מגה הסתייגות חד-משמעית מהאפשרות שמגה תירכש כולה ע"י רמי לוי. אותם גורמים מעריכים כי הסיכוי שהרשות תאשר עסקה כזו הוא נמוך ואפילו נמוך מאוד. ברקע הדברים, מפגשים שכבר קיימו נאמני מגה, רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב, עם קונים פוטנציאליים בשבוע שעבר. בעוד מרבית המתעניינים ובהם אייל רביד מויקטורי וחגי שלום מטיב טעםמעדיפים לקנות מקבצי סניפים, היה זה רמי לוי שהודיע עם קריסת מגה שבכוונתו לרכוש את הרשת במלואה ולהביא את מחירי הדיסקאונט לשכונות במרכזי הערים.

סניף מגה בתל אביב, צילום: דוד הכהן סניף מגה בתל אביב | צילום: דוד הכהן סניף מגה בתל אביב, צילום: דוד הכהן

 

12:20 - פוקס מגלה טעות בדו"חות של ללין

 

פוקס דיווחה היום כי במהלך הכנת הדו"חות הכספיים השנתיים של ענקית האופנה המקומית, התגלתה טעות בדו"חות החברה בת ללין. החברה דיווחה כי התגלו "אי דיוקים ברישומים בספרי ללין בסעיפי המלאי והלקוחות במהלך השנים 2011 ועד הרבעון השלישי של 2015". בעקבות אותם אי דיוקים צופה החברה כי תצטרך להקטין את הרווח שלה באותה תקופה ב-5.5 מיליון שקל. הרווח הנקי של הקבוצה בין 2011 ועד הרבעון השלישי של 2015 עומד על 356.7 מיליון שקל, כך שהתיקון עלול לפגוע ברווח הנקי בשיעור של 1.5%.

 

11:10 - דיסקונט מוכר את מניותיו בבינלאומי

 

בנק דיסקונט המחזיק 9.28% ממניות הבנק הבינלאומי פנה למוסדיים והציע להם להגיש הצעות לרכישת אחזקותיו בבינלאומי. מחיר המינימום הוא 44.7 שקל למניה - מחיר המשקף הנחה של 5% למחיר הסגירה אתמול (א') של מניית הבינלאומי. הכמות המינימלית בכל הצעה עומדת על 9,000 מניות, כך שהצעה לרכישה תעמוד לכל הפחות על 402 אלף שקל. המכרז היומי יסתיים בשעה 16:00 היום. בגלל ההנחה, מגיבה מניית הבינלאומי בירידות היום בשוק ויורדת ב-3.7%.

לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט | צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: רון קדמי

 

10:45 - שיכון ובינוי מאבדת גובה

 

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל - ניגריה מבקשת מימון דחוף של 3.5 מיליארד דולר על מנת לעמוד בתשלום חוב. בפיננשל טיימס מדווחים כי ממשלתו של הנשיא מוחמדו בוהארי ביקשה מהבנק העולמי הלוואה של 2.5 מיליארד דולר ומהבנק לפיתוח אפריקה מיליארד דולר, זאת בניסיון לצמצם גירעון של 15 מיליארד דולר, המייצג 3% מהתוצר. כתוצאה מכך מניית שיכון ובינוייורדת בבורסה.

9:45 - הבורסה פתחה בירידות קלות

 

המדדים בתל אביב פתחו את המסחר בירידות קלות. ת"א 25 ות"א 100 יורדים ב-0.2%.

8:20 - בזק מתקנת תחזיות

 

חברת בזק , בשליטת שאול אלוביץ', שוב מתקנת את התחזית השנתית שלה לקראת דוחות 2015 שצפויים להתפרסם בחודש מרץ הקרוב. החברה דיווחה אתמול לבורסה כי היא מתקנת את תחזית ה-EBIDTA שלה ומעלה אותה ב-50 מיליון שקל ל-4.25 מיליארד שקל. עם זאת, בהשוואה לתוצאות ה-EBIDTA של אשתקד חלה ירידה של כ-6%. תחזית תזרים המזומנים החופשי של החברה תוקנה אף היא כלפי מעלה ב-250 מיליון שקל - ל-2.25 מיליארד שקל, אך שוב ישנה ירידה בהשוואה לשנת 2014 של כ-19%. 

 

סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק

 

7:40 - תל אביב סגרה אתמול בעליות

מגמה מעורבת בבורסות אסיה הבוקר: ניקיי בטוקיו עולה ב-2.1% אחרי כניסת יפן לריבית שלילית. בסין, נתוני מאקרו מאכזבים דוחפים את המדדים למטה: שנגחאי מאבדת 1.1% בעוד האנג סנג יורד ב-0.5%.

אתמול, הבורסה בת"א התחילה את שבוע המסחר בירוק - ת"א 100 ו-25 עלו בכ-1.6%. שותפויות לווייתן הודיעו על עסקה למכירת גז ב-1.3 מיליארד דולר: אבנר הוסיפה 5.4% ודלק קידוחיםהתחזקה ב-5.5%.

 

לאחר שביום שישי בערב נודע כי משפחת גינדי חתמה על עסקה לרכישת חברת האחזקות, מניית אלון רבוע כחולעלתה ב-9% למרות התנגדות מחזיקי האג"ח למכירת החברה. דורי קבוצהזינקה בכ-33%, חברת הבת, דורי בניה, קפצה ב-8.2%.

 

המסחר בבורסה, צילום: צביקה טישלר המסחר בבורסה | צילום: צביקה טישלר המסחר בבורסה, צילום: צביקה טישלר

 

בהכנת הידיעה השתתפו גיל קליאן ואמיר רוזנבאום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות