אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הסרת הסנקציות: איראן הודיעה כי הופשרו לה נכסים בשווי 100 מיליארד דולר צילום: בלומברג

בעקבות הסרת הסנקציות: איראן הודיעה כי הופשרו לה נכסים בשווי 100 מיליארד דולר

על פי דובר הממשלה מרבית הכסף הצטבר בבנקים בסין, הודו, דרום קוריאה וטורקיה מאז הודקו הסנקציות ב-2012; בחודש שעבר קבעה סוכנות האו"ם כי המדינה עמדה בכל ההתחייבויות שלה בהתאם להסכם הגרעין עליו חתמה עם מעצמות המערב

01.02.2016, 16:00 | שירות כלכליסט
איראן הודיעה היום (ב') כי בעקבות הסרת הסנקציות הופשרו לה נכסים בשווי 100 מיליארד דולר המוחזקים מחוץ למדינה.

קראו עוד בכלכליסט

דובר הממשלה, מוחמד באקר נובח'ת, אמר כי מרבית הכסף הצטבר בבנקים בסין, הודו, יפן, דרום קוריאה וטורקיה מאז הודקו הסנקציות ב-2012 נגד תכנית הגרעין של המדינה.

אתר החדשות האיראני ISNA ציטטה את נאסר חכימי, בכיר בבנק המרכזי, שאמר שתשעה בנקים מחוברים כעת ל-SWIFT, קואופרטיב בלגי שמארגן העברות בין מוסדות פיננסיים. עם זאת, באיראן לא פועלים בשלב זה בנקים זרים, והכספומטים לא מחוברים למערכת העולמית.

הסרת הסנקציות בחודש שעבר אושרה לאחר שסוכנות האו"ם קבעה כי המדינה עמדה בכל ההתחייבויות שלה בהתאם להסכם הגרעין עליו חתמה עם מעצמות המערב.

"נכסים של 100 מיליארד דולר שוחררו באופן מלא ואנחנו יכולים להשתמש בהם", מצוטט נובח'ת. לדבריו מרבית הכסף שייך לבנק המרכזי של איראן ולקרן הפיתוח הלאומית. עוד הוסיף כי איראן לא מתכוונת להחזיר את כל הכסף למדינה, שכן ניתן להוציא את חלקו על רכישת סחורות.

באיראן מצפים להתעוררות כלכלית בעקבות הסרת הסנקציות, שיעניקו לה גישה לנכסים המוחזקים מחוץ למדינה ומאפשרים לה למכור נפט בצורה חופשית יותר.

אזרחים איראניים חוגגים לאחר חתימת הסכם הגרעין עם המעצמות. מצפים להתעוררות כלכלית, צילום: איי אף פי אזרחים איראניים חוגגים לאחר חתימת הסכם הגרעין עם המעצמות. מצפים להתעוררות כלכלית | צילום: איי אף פי אזרחים איראניים חוגגים לאחר חתימת הסכם הגרעין עם המעצמות. מצפים להתעוררות כלכלית, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות