אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמיר ברמלי נחקר במס הכנסה בפרשת בר רפאלי צילום: צביקה טישלר, MCT

פרסום ראשון

אמיר ברמלי נחקר במס הכנסה בפרשת בר רפאלי

בעל השליטה ברוביקון וקלע, נחקר במשרדי פקיד שומה חקירות ת"א ביום חמישי. על פי מקורבים לחקירה, הוא מסר עדות בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לרשות מסינגפור על העברות כספים לכאורה בין חברות שבשליטתו, לחשבונות השייכים לכאורה לדוגמנית

16.02.2016, 15:53 | תומר גנון, עמרי מילמן ורוני זינגר

אמיר ברמלי, בעל השליטה ברוביקון ובקרן קלע, נחקר ביום חמישי האחרון במשרדי פקיד שומה חקירות ת"א, כך נודע ל"כלכליסט". על פי גורמים המקורבים לחקירה, ברמלי מסר עדות במסגרת החקירה נגד הדוגמנית בר רפאלי החשודה בהעלמת מס.

קראו עוד בכלכליסט

ברמלי העיד בפרשה, כך על פי מקורבים לחקירה, בעקבות מידע מודיעיני רב שאספו חוקרי מס הכנסה במסגרת החקירה הפלילית נגד רפאלי, החשודה שהעלימה מס על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים מעבודה בחו"ל. חלק מהמידע נאסף במסגרת שיתוף פעולה עם מס הכנסה בסינגפור.

לפני כחודש חשף "כלכליסט" כי ממידע שבידי החוקרים עולה לכאורה כי בוצעו העברות כספים בין חשבון הרשום על שמה של בר רפאלי בבנק DBS בסינגפור, לבין חשבון משנה (sub accounts) על שם בר רפאלי תחת סינגה מינגה בבנק קרדיט סוויס השוויצרי. סינגה מינגה הסינגפורית, כך על פי תצהיר נכסים שהגיש ברמלי החשוד בעבירות גניבה ומרמה של משקיעים, מוחזקת 100% על ידו.

אמיר ברמלי מחוץ למשרדי רשות המסים בתל אביב ביום חמישי האחרון, צילום: אוראל כהן אמיר ברמלי מחוץ למשרדי רשות המסים בתל אביב ביום חמישי האחרון | צילום: אוראל כהן אמיר ברמלי מחוץ למשרדי רשות המסים בתל אביב ביום חמישי האחרון, צילום: אוראל כהן

בתגובות שמסרו ברמלי ורפאלי ל"כלכליסט" הם הכחישו את הדברים וכינו אותם "שקרים". ברמלי טען בנוסף כי אינו מכיר כלל את רפאלי. רפאלי מצדה הגישה תלונה למשטרה לאחר פרסום הכתבה בטענה שזהותה נגנבה. נציין כבר באותו היום שבו רפאלי התלוננה למשטרה, רשות המסים הרחיבה את החקירה נגדה. חוקרי מס הכנסה הגיעו למשרדי UBS ישראל בהרצליה מצוידים בצווים, ובהם דרישה לקבל מידע על חשבונות הקשורים לרפאלי. כמו כן נגבתה עדות ברשות המסים מאחד מעובדי קרדיט סוויס בישראל בנוגע לפרשה.

מרשות המסים נמסר: "אנחנו לא נוהגים להתייחס לענייני חקירות, ואין בכך לאשר או להכחיש את קיומה של חקירה".

מטעמו של אמיר ברמלי, נמסר: "ברמלי מסרב להתייחס לכל הפנטזיות התקשורתיות הגורסות כי הוא קיים פעילות עסקית משותפת כלשהי עם גב׳ בר רפאלי".

עו"ד אודי ברזילי המייצג את בר רפאלי מסר: "כל ייחוס החשבונות לרפאלי הוא כוזב. מדובר בעורבא פרח, בלשון המעטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות