אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון יוזם הוזלות גדולות של מוצרי מזון לפני פסח צילום: דוברות האוצר

כחלון יוזם הוזלות גדולות של מוצרי מזון לפני פסח

מדובר בין השאר בבשר טרי, דגים, שמן זית, ירקות טריים וקפואים, גבינות קשות וחמאה. מחירי כל המוצרים הללו יוזלו בשיעורים משמעותיים כבר בימים הקרובים

21.02.2016, 10:16 | עמרי מילמן

לאחר שבשבוע שעבר הודיע שר האוצר משה כחלון על הפחתות מכסים במטרה למנוע את המחסור שפקד את המשק בחגי תשרי האחרונים, מה שהביא להתייקרות משמעותית של המוצרים שהיו במחסור, במשרד האוצר גיבשו תוכנית להורדת מחירי המזון בעשרות אחוזים ע"י הפחתת מכסים והגדלת היבוא ל מוצרים רבים. כך פורסם הבוקר (א') ב"ידיעות אחרונות".

 

קראו עוד בכלכליסט

 

מדובר במוצרים בשר טרי, בשר כבש מיובא, דגים, שמן זית, רסק עגבניות, ירקות טריים וקפואים, גבינות קשות וחמאה. מחירי כל המוצרים הללו יוזלו בשיעורים משמעותיים כבר בימים הקרובים.

אילוסטרציה, צילום: יובל חן אילוסטרציה | צילום: יובל חן אילוסטרציה, צילום: יובל חן

הורדת המכסים נעשית על ידי חתימה על צווים, שצפויה להיעשות בימים הקרובים. כך למשל בכוונת האוצר להגדיל את המכסות הפטורות ממכס של בשר טרי ב-8,500 טונות, כך שיהוו כ-40% מסך צריכת הבשר הטרי. עוד צפויים לאשר בימים הקרובים באוצר הפחתת מכסים ב-50% על דגים, בעוד שעד היום ישנו מכס של 100% על מוצר זה.

עוד הוחלט באוצר על הגדלת הפטור ממכס שניתן היום על 40 טונות עגבניות, חסה, פלפל, מלפפונים ופטרוזיליה למשך חודש וחצי שלפני החג וגם פטור עבור כרוב, חזרת, גזר, תפו"א, בצל, חצילים, בטטה וקישואים.

באוצר מתכננים גם להגדיל את היבוא של גבינות קשות ב-25% ולעודד יבוא של חמאה שהיום הפטור בו עד אף טונות לא מנוצל.

 

בעוד שחלק מההפחתות הן זמניות בלבד באוצר מציינים כי חלקן יהיו קבועות, אך בשלב זה טרם נקבע מה יהיה קבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
תודה כחלון, אחרי שהעלת לנו מיסים על הפקדות המעסיק לפנסיה
הורדת לנו את הנטו החודשי במאות ש"ח לכל החיים החל מינואר. לילד שלי יהיה פחות כסף בגלל שאתה מקנא באנשים יצרניים, ואתה רוצה לקחת להם את הכסף לטובת החברים הפרזיטים שלך. אז תודה שלאחר שלקחת לי מאות ש"ח בכל חודש, אתה נותן לי הנחה של 25 אגורות בקניות לפסח. ממש תודה לך. מקווה שתירקב יום אחד בכלא לאחר שיתברר שגם אתה נוכל עבריין מושחת. אתה אסון למגזר הפרטי, למגזר היצרני, לאלו שעובדים קשה ומפרנסים בעצמם את משפחתם, אתה אסון לאלו שתורמים למדינה, למשלמי המיסים, אתה אסון לאלו שמחכנכים לעבודה, ללימודים, לשיגשוג ולפיתוח. אני מכיר כמה זוגות חברים שכבר ברחו מישראל "רק לשנתיים", והם שם כבר כמה שנים. רק השנה עזבו עוד שני זוגות חברים שלי לארה"ב. כבר לא נשארו לי חברים בארץ בגלל אנשים כמוך. המשך לקחת לנו 50% מס הכנסה, מס על הפקדות המעסיק לפנסיה, 100% מס על קניית רכב ודלק, ומה עם מס בריאות? מזמן לא העלאת אותו? הרי מערכת הבריאות בארץ כל כך טובה (בלה...) שקדימה, זרוק עוד איזה 3% על המעמד שעובד. וקדימה לפנק בכסף הזה את הפרזיטים. אני מקווה שבקרוב אצטרף לחבריי בארץ המובטחת, ארה"ב/קנדה - ארץ שבה יש ערכים לעבודה, ללימודים, לתרומה לחברה, לתיגמול על הערכים האלו.
יותם  |  22.02.16
12.
למה יש מכס של 100% או יותר על מזון ?
אנחנו כבר ב 2016. אלו תקנות שלא משרתות את הציבור - בד"כ זה גורם ליצרנים מקומיים להעלות מחירים כי הם נהנים מהגנה משמעותית. היבוא שמגיע בהרבה מקרים באיכות נמוכה מפני שבשביל לנסות להיות אטרקטיבי - לא ניתן להביא מוצרים יקרים. מתי יבינו כאן שמיסוי גבוה משמש יותר כסמן ולא כחסם. רוצים לתמוך בחקלאים / יצרנים מסויימים - עדיף לעשות זאת ישירות.
ת  |  22.02.16
11.
כחלון מודה בכישלון של מחירי הדיור
...לפחות את ההכנסות ממיסי מקרקעין הוא ינצל להוזלת מזון, בהמשך יחלק עם חבריו מש"ס תמיכות וקצבאות. ככה גם קרסה כלכלת ברזיל - הוזיו את המזון, חילקו קיצבאות לכולם והגיעו למצב הגרוע מזה 100 שנה. אדון כחלון, שחרר קרקעות לבניה וקצר תהליכים, לשם כך נבחרת. להוריד מחירים גם רמי לוי יודע....
שרון , שרון  |  22.02.16
לכל התגובות