אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמד של קמרון לראשות עיריית לונדון בעד ברקזיט: "לונדון אינה סרח עודף של האיחוד" צילום: רויטרס

המועמד של קמרון לראשות עיריית לונדון בעד ברקזיט: "לונדון אינה סרח עודף של האיחוד"

זאק גולדסמית', שיתמודד על התפקיד, הכריז כי "לונדון היא עיר גלובלית עם משיכה גלובלית ותשגשג ללא קשר לתוצאות משאל העם". הבחירות לעיריית לונדון ייערכו במאי, חודש לפני משאל העם על הישארות הממלכה באיחוד

21.02.2016, 23:45 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון מתמודד עם התנגדות מצד חברי המפלגה השמרנית לתוכנית להישארות הממלכה באיחוד האירופי. מאז חתם קמרון על הסכם העקרונות שיאפשר לבריטניה לקבל שורה של הטבות בתמורה להישארותה באיחוד האירופי ביום שישי, הודיעו שישה שרים בממשלתו על התנגדות להסכם, שיועמד למשאל עם ב־23 ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

 עם השרים נמנים גם שר התעסוקה איאן דנקן סמית' ושר המשפטים מייקל גוב, הנחשבים למקורבים לראש הממשלה. המכה הגדולה ביותר לקמפיין של קמרון בעד ההסכם הגיעה היום, כאשר הודיע מועמד המפלגה השמרנית לראשות עיריית לונדון זאק גולדסמית' על תמיכתו בעזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי.

ג'ונסון לראשות הממשלה

 

בראיון ל"סאנדיי טיימס" אמר גולדסמית' כי "לונדון רבתי היא לא סרח עודף של האיחוד האירופי, היא עיר גלובלית עם משיכה גלובלית". גולדסמית' (41) צפוי להתמודד בבחירות על ראשות עיריית לונדון בבחירות במאי, ונגדו מתמודד מועמד הלייבור סאדיק חאן. בראיון ל"סאנדיי טיימס" ציין גולדסמית' כי "השליטה בפיננסים, בטכנולוגיה, בתקשורת, בתרבות ובהרבה תחומים אחרים נמצאת אצלנו. לונדון תמשיך לשגשג ללא קשר לתוצאות משאל העם". 

ארמון בקינגהאם בלונדון, צילום: שאטרסטוק ארמון בקינגהאם בלונדון | צילום: שאטרסטוק ארמון בקינגהאם בלונדון, צילום: שאטרסטוק

הסמיכות של הבחירות בלונדון למשאל העם הופכת את עמדת קברניטיה בעניין למשמעותית במיוחד לראש הממשלה קמרון, שניסה לשדל אתמול את ראש העירייה המכהן בוריס ג'ונסון לתמוך בהסכם שנחתם בבריסל.

ג'ונסון נתפס כאחד המועמדים המובילים לראשות ממשלת בריטניה בבחירות הכלליות הבאות. בראיון לרשות השידור הבריטית (BBC) אמר קמרון כי "אני מתכוון להגיד לבוריס את מה שאני אומר לכולם: אנחנו נהיה בטוחים יותר, חזקים יותר וטובים יותר כחלק מהאיחוד האירופי".

קמרון קרא לג'ונסון "לא לאחד כוחות עם מנהיג מפלגת הימין הקיצוני UKIP נייג'ל פראג' ועם חבר הפרלמנט ג'ורג' גאלוויי השמאלי קיצוני". שני הפוליטיקאים, שקנו את שמם בזכות דעותיהם הפרובוקטיביות, הודיעו על תמיכה בקמפיין למען פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי.

"לא ארגון מושלם"

 

קמרון יכול להתנחם בעובדה שראשת ממשלת סקוטלנד ניקולה סטרג'ן, שתומכת בעצמאות סקוטית, צידדה בהסכם שחתם עליו קמרון. "האיחוד האירופי הוא לא ארגון מושלם, ואף שאני מעדיפה שסקוטלנד תהיה חברה בו כמדינה עצמאית, אני חושבת שכדאי לכולנו להישאר בו גם בנסיבות הקיימות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות