אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר שני עוזב את תנובה על רקע תקלת יולו

בלעדי לכלכליסט

בכיר שני עוזב את תנובה על רקע תקלת יולו

אייל פולד, מנהל המחלבה שבה מיוצר מעדן הדגל, יסיים את תפקידו לאחר 15 שנה בחברה

24.02.2016, 08:41 | נורית קדוש

מנהל מחלבת אלון תבור אייל פולד פרש מתנובה לאחר 15 שנה בחברה, כך נודע ל"כלכליסט". פולד כיהן כמנהל המחלבה בחמש השנים האחרונות, קודם לכן כיהן שלוש שנים כסגן מנהל המחלבה, ואף היה שותף בצוות ההקמה של המחלבה.

עזיבתו של פולד מגיעה כחודשיים לאחר שאחד ממנהלי תחום המעדנים במחלבת אלון תבור עזב את תנובה ומנהל נוסף הועבר לתפקיד אחר במחלבה בעקבות התקלה בפס הייצור של המעדן יולו, שגרמה להתפתחות עובש במוצר ולהפסקת שיווקו. ההערכות בענף הן כי עזיבתו של פולד קשורה אף היא להתמשכות התקלה בייצור המעדן, שהיה אמור להוות את מוצר הדגל של תנובה.

עזיבותיהם של פולד ושל מנהל תחום המעדנים מצטרפות להחלטת סמנכ"ל המכירות איל ארד בשבוע שעבר לסיים את תפקידו לאחר 12 שנה בתנובה ולהדחתו של אריק שור על ידי הסינים לפני כחודש. כל אלו תורמים לאווירה קשה בחברה ולתחושת חוסר ודאות בקרב העובדים.

הטכנאים מחו"ל הוזעקו פעם נוספת

תקלת הייצור של יולו, שהתגלתה לקראת סוף 2015, הובילה לעצירת הייצור והשיווק של המעדן. אף שבתנובה טענו באמצע דצמבר כי התקלה באה על פתרונה, הייצור לא חזר לתפוקה מלאה ואספקת המעדן לחנויות נותרה מוגבלת. עוד נודע כי הטכנאים שהוזעקו מחו"ל לפתור את התקלה זומנו בשבועות האחרונים פעם נוספת להמשיך בבדיקת המכונה.

מעדן יולו של תנובה מעדן יולו של תנובה מעדן יולו של תנובה

 

השוקולד שוקע בצנרת קווי הייצור

בכירים בענף החלב מעריכים כי התקלה נגרמה בעקבות שילוב שוקולד בייצור המעדן. "שילוב שוקולד, ובהיקף של 15% מהמוצר, הוא פעולה מורכבת שמחייבת את ניקוי הקווים לפני ואחרי הייצור, ולכן יכולה להתאים למוצר נישה, שמייצרים בהיקפים קטנים ומבצעים את פעולת ניקוי הקווים לפני ואחרי הייצור. כשמדובר בייצור של קטגוריה שלמה, קווי הייצור פעילים ברציפות וזה מזמן בעיות", מסר בכיר בענף. לדבריו, השוקולד נוטה לשקוע בצנרת קווי הייצור ולהפוך אותו לפחות סטרילי.

מתנובה נמסר בתגובה: "בשבועות האחרונים אנו מגבירים את קצב הייצור והשיווק של מוצרי יולו לאחר פעולות בקרת איכות קפדניות שננקטו בקו הייצור. במקביל אנו חווים גידול בנתחי שוק של המותג. מנהל המפעל הודיע לפני מספר שבועות על בקשתו לסיים את תפקידו לאחר חמש שנים כמנהל מחלבה ולפנות לאתגרים חדשים. כיבדנו את בקשתו ואנו מודים לו על למעלה מעשור וחצי של כהונה בחברה בתפקידים שונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
מה יהיה עם תנובה כל פעם יש סיפור אחר איתם ועדיין ל ברור שזאת חברה בעיתית?
סדרי העדיפויות של החברה הם ללא התחשבות בלקוח , הצרכן והכל שם נעשה למטרת מקסום רווחים . המוצר שאמור להיות רכיב מזון איכותי בריא ומזין לא נלקח בחשבון באופן זה . החברה שמה את עצמה ותועלתה לפני תועלת הצרכן וזה פגום מוסרית אך במציעות מעוותת כמו המציעות הישראלית זה עובר גם מפני, שאין לצרכן הרבה ברירות מתוקף אי תחרותיות במשק ואז תנובה יכולה להרשות לעצמה להתנהג כפי שהיא נוהגת , וגם הצרכן הישראלי כבר אדיש ומקבל זאת כמצב נורמלי ובכך תנובה מקבלת תמריץ שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים .
xxx  |  24.02.16
לכל התגובות