אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק השכר: הדברים שהופכים חברה למקום עבודה מעולה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

לא רק השכר: הדברים שהופכים חברה למקום עבודה מעולה

ניתוח רשימת 100 מקומות העבודה הטובים ביותר בארה"ב מגלה מהם הגורמים החשובים לעובדים וכיצד יכול כל מקום עבודה לשפר את האווירה

10.03.2016, 12:45 | שירות כלכליסט
עובדים רבים בחברות הנחשבות כמקומות העבודה הטובים ביותר, מעידים כי יש להם אמון רב בחברה וכי הם חשים מעורבות בעבודה. אן נדיו, סמנכ"לית השיווק בחברת Great Place to Work, שפרסמה לאחרונה רשימת של 100 מקומות העבודה הטובים ביותר בארה"ב, מציינת כי גם שכר והטבות נחשבים לגורמים המשפיעים על רמת הסיפוק מהעבודה. בסקר, עליו התבסס דירוג החברות הטובות, נשאלו העובדים האם לדעתם החברה מספקת הטבות הוגנות וייחודיות.

שכר הוגן והטבות ייחודיות הם הרכיבים הבסיסיים שיוצרים מקום עבודה טוב. "ב-2016, 79% מהעובדים בחברות הטובות ביותר אמרו כי לתחושתם האנשים בארגון שלהם הרוויחו שכר הגון ביחס לעבודה שהם עושים, ו-73% אמרו שהם מרוויחים אחוז הוגן מהרווחים של החברה", הסבירה נדיו לאתר Fast Company. "הנתונים האלה עלו רק ב-1% לעומת שנה קודם לכן, אבל הדירוג של החברות הללו היה גבוה ב-12%-14% לעומת החברות שלא נכללו ברשימה", הוסיפה. הסקר מצא ש-73% מהעובדים מרגישים שהם מרוויחים אחוז הוגן מהרווחים של החברה, זאת לעומת 55% בחברות שלא נכנסו לרשימה. בנוסף, בקרב 100 החברות המובילות, 86% מהעובדים מאמינים שהם זוכים להטבות ייחודיות ומיוחדות, לעומת 71% בחברות הפחות טובות.

לראיה, חברות הביטוח Acuity Insurance שדורגה במקום השני משלמת בממוצע 16 אלף דולר יותר מהממוצע בתעשייה.

נדיו אומרת כי המחקר מצא גם כי החברות מציעות הטבות חדשניות כמו קואצ'ינג בחינם או עזרה במימון ניתוח שינוי מין.

חדר האוכל במיקרוסופט, הטבות ייחודיות לעובדים הן אחד הגורמים ההופכים את מקום העבודה לאטרקטיבי חדר האוכל במיקרוסופט, הטבות ייחודיות לעובדים הן אחד הגורמים ההופכים את מקום העבודה לאטרקטיבי חדר האוכל במיקרוסופט, הטבות ייחודיות לעובדים הן אחד הגורמים ההופכים את מקום העבודה לאטרקטיבי

אסטרטגיה נוספת השכיחה בקרב 100 החברות הטובות ביותר היא ימי חופשה נדיבים. נדיו אומרת כי 63 מהחברות ברשימה מציעות מעל 26 ימי חופשה בשנה, וחלקן אף מציעות חופשות בתשלום ללא הגבלה. "ההצעות הנדיבות הללו באות לידי ביטוי בתוצאות הסקר", היא אומרת. "91% מהעובדים אמרו כי הם יכולים לקחת ימי חופשה בכל פעם שהם רוצים, ו-83% טענו כי מקום העבודה מעודד אותם לאזן בין העבודה והחיים הפרטיים".

החברות שהשתתפו בדירוג החברות הטובות ביותר נדרשו גם לפרט את מדיניות הגיוון וההכללה שלהן בעת העסקת עובדים. "החברות הטובות ביותר מחויבות לעידוד מקום עבודה שמקדם גיוון של מחשבה ושל רקעים מהם מגיעים העובדים", מסבירה נדיו. "יש להן תכניות לפיתוח מנהיגות, אסטרטגיות גיוס ושימור עובדים וקידום של עובדים מרקעים שונים".

עם זאת, יש עוד לאן להתקדם בתחום הזה. רק ב-18 מבין 100 החברות 21% או יותר מהמנהלים הבכירים היו מיעוטים אתניים. אם כי, ל-76 מהחברות היו מעל 31% נשים בתפקידי ניהול.

"אנחנו מאמינים שכל חברה יכולה להיות מקום עבודה מעולה", מסכמת נדיו, אף שהיא מודה כי חלק מהתעשיות כמו קמעונות ואירוח, הן מאתגרות יותר עבור העובדים. "בכל זאת, החברות הטובות ביותר, אפילו בתעשיות הללו, יוצרות מקומות עבודה מעולים באמצעות קשרים חזקים עם העובדים", היא מסבירה. "יש שטוענים שמקום עבודה הופך להיות מעולה אם הוא מרעיף אל העובדים הטבות יקרות ושכר גבוה. אולם, הכרת תודה וסימנים אחרים של הערכה לא עולים גרוש, אך יכולים להשפיע על הדרך בה חווים העובדים את מקום העבודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כלובי זהב...
ימי חופש בלי הגבלה, יכולה לחלק רק חברה שיודעת להחזיר את העובדים שלה "קרוב ללב" (קרוב לקיוביק). ימי גיבוש וכיף - זה אחלה! גם ארוחות צהריים מדהימות בחדרי האוכל זה אחלה וגם סעודות שחיתות בלילה (על חשבון החברה כמובן) זה כיף וזה מגבש - אבל כל זה בא על חשבון המשפחה!!! ילדים שגדלים בין מטפלת לאופר וזוגות שנפגשים רק בסופי שבוע - וגם זה לא תמיד! נכון שכולם יורדים לחוף הים בעשר בבוקר - אבל גם נשארים במשרד עד 2 בלילה... אל תאמינו לכל מה שכתוב - אחוזי הגירושין בהיי-טק הם עצומים, אנשים (ונשים) מתמכרים לעבודה, כי זה מה שעושים מהם (מכורים), רוב בנייני מת"מ בחיפה (זה מה אני מכיר) מלאים עובדים בשישבת ובחגים וביום כיפור מגיעים על אופניים. חריגים: התעשיות הביטחוניות (רפא"ל, אלביט וכו') - אבל שם גם השכר והתנאים "עלובים" (במרכאות) ביחס לאחרים
ירון  |  10.03.16
לכל התגובות