אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה בביקוש ל"סם האסור" של שראפובה צילום: איי פי

עלייה בביקוש ל"סם האסור" של שראפובה

בשבוע שעבר הודתה שחקנית הטניס כי נכשלה בבדיקת סמים מאחר שהשתמשה בתרופת מלדוניום; בחברה המייצרת את התרופה מדווחים על עלייה בהתעניינות ברחבי העולם

14.03.2016, 16:12 | שירות כלכליסט

מעטים שמעו על חברת התרופות הלטבית גרינדקס (Grindeks) לפני יום שני שעבר, אז הודתה שחקנית הטניס מריה שראפובה כי נכשלה בבדיקת סמים בגלל שהשתמשה בתרופה בשם מלדוניום. בשבוע שעבר מאז טוענת החברה כי היא חווה עלייה בהתעניינות מכל רחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

שראפובה הנחשבת לספורטאית המרוויחה ביותר בעולם מזה למעלה מעשור, היא המפורסמת ביותר מקרב מספר הולך וגדל של ספורטאים שנכשלו בבדיקות סמים בשל השימוש בתרופה מאז נאסרה לשימוש בינואר על ידי הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA, צילום: איי פי שראפובה הנחשבת לספורטאית המרוויחה ביותר בעולם מזה למעלה מעשור, היא המפורסמת ביותר מקרב מספר הולך וגדל של ספורטאים שנכשלו בבדיקות סמים בשל השימוש בתרופה מאז נאסרה לשימוש בינואר על ידי הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA | צילום: איי פי שראפובה הנחשבת לספורטאית המרוויחה ביותר בעולם מזה למעלה מעשור, היא המפורסמת ביותר מקרב מספר הולך וגדל של ספורטאים שנכשלו בבדיקות סמים בשל השימוש בתרופה מאז נאסרה לשימוש בינואר על ידי הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA, צילום: איי פי

"יחסי הציבור הם יתרון לחברה", אומרת דוברת החברה אילזה גליטה. לדבריה, עוד מוקדם לראות עליות ספציפיות במכירות, אך "הביקוש למוצר עלה אצלנו ובבתי המרקחת".

התרופה, שנקראת גם מילדרונט, היא אחת משתי תרופות מסומנות שמוכרת החברה מריגה. על פי האתר שלה, התרופה משמשית "לטיפול במחלות לב ונשימה שונות, וכן לשיפור התפוקה בעבודה אצל אנשים בריאים בתקופות של עומס פיסי ומנטאלי ובתקופות שיקום". התרופה אינה מאושרת לשימוש בארה"ב או בבריטניה.

שראפובה, הנחשבת לספורטאית המרוויחה ביותר בעולם מזה למעלה מעשור, היא המפורסמת ביותר מקרב מספר הולך וגדל של ספורטאים שנכשלו בבדיקות סמים בשל השימוש בתרופה מאז נאסרה לשימוש בינואר על ידי הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA). ההפרה הזה עלולה לעלות לשראפובה לא מעט כסף. יצרנית שעוני היוקרה טאג הויר, מותג מכוניות הספורט פורשה ונייקי כבר השעו את הקשרים עם השחקנית. לעומת זאת, יצרנית המחבטים הד הביעה בה תמיכה, וטענה שהשימוש בתרופה "נחשב לטעות תמימה", כך לפי המנכ"ל יוהן אליאשך.

מחיר המניה של גרינדקס נותר ביום חמישי כמעט ללא שינוי ברמה של 4.95 יורו (5 דולר) בבורסת ריגה, שהעניקו לחברה שווי של 47.4 מיליון יורו. ביום רביעי מסרה החברה בתגובה כי מלדוניום הוא מוצר איכותי ואין סיבה לכלול אותה ברשימת הסמים האסורים של WADA.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות