אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל מוכרת את בוסטון דיינמיקס; המתעניינות - אמזון וטויוטה צילום: youtube / boston dynamics

דיווח: גוגל מוכרת את בוסטון דיינמיקס; המתעניינות - אמזון וטויוטה

לפי דיווח בבלומברג שלא זכה עדיין לאישור החברה האם, מספר בכירים באלפבית הגיעו למסקנה שיצרנית הרובוטים פורצת הדרך שבבעלותה לא תוכל להוציא לשוק מוצר מסחרי בשנים הקרובות, וכי במצב כזה מוטב להיפטר ממנה

18.03.2016, 10:52 | נמרוד צוק
האם אלפבית, חברת האם של גוגל, מחפשת קונה ליצרנית הרובוטים פורצת הדרך שבבעלותה, בוסטון דיינמיקס? דיווח של בלומברג שלא זכה לאישור רשמי של החברה טוען כי מספר בכירים באלפבית הגיעו למסקנה שבוסטון דיינמיקס לא תוכל להוציא לשוק מוצר מסחרי בשנים הקרובות, וכי במצב כזה מוטב להפטר ממנה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הוותיקה, שהוקמה ב-1992, החלה את דרכה בפיתוח סימולטורים צבאיים עבור משרד ההגנה והצי האמריקאיים והפכה לאחת החברות הבולטות שעוסקות בשנים האחרונות בפיתוח רובוטים אוטונומיים המחקים את יכולות התנועה של בעלי חיים ובני אדם, נרכשה על ידי גוגל תמורת חצי מיליארד דולר ב-2013. למרות תשומת הלב התקשורתית הרבה והחדשנות הרבה במחקר שלה, נראה כי באלפבית מתקשים להאמין בהצדקה הכלכלית שבאחזקה בחברה.

בין הקונים האפשריים שעשויים להתעניין ברכישה מונים בבלומברג את אמזון (שמפתחת רובוטים עבור מרכזי הלוגיסטיקה שלה) ואת טויוטה, שעוסקת בעצמה במחקר נרחב בתחום.

בוסטון דיינמיקס, צילום: youtube / boston dynamics בוסטון דיינמיקס | צילום: youtube / boston dynamics בוסטון דיינמיקס, צילום: youtube / boston dynamics

לאחר רכישת בוסטון דיינימיקס, הופקד עליה אנדי רובין, אחד המנהלים הבולטים בגוגל שנחשב לאבי מערכת ההפעלה אנדרואיד, ו-300 מהנדסיה המשיכו לעסוק במחקר ופיתוח של טכנולוגיות רובוטיקה תחת השם החדש "פרויקט רפליקנט", לו היו שותפות חברות נוספות בתחום שגוגל רכשה. לטענת בלומברג, הפרויקט סבל מחילופי מנהלים תכופים ומקשיים ליצור שיתוף פעולה בין החברות השונות. ב-2014 עזב רובין את גוגל והחברה התקשתה, על פי הדיווח, למצוא לו מחליף הולם.

חלק מחילוקי הדעות הפנימיים בחברה בנוגע לבוסטון דיינמיקס תועדו בחילופי מיילים ובתמלילי פגישה שהתקיימה ב-11 בנובמבר ונחשפו בפני כל עובדי גוגל כאשר הועלו (כפי הנראה בטעות) לפורום שפתוח בפני כל עובדי החברה. חלק מחומרים אלו הועברו לידי סוכנות הידיעות על ידי אחד מעובדי החברה. בפגישה אמר ג'ונתן רוזנברג, אחד מעוזריו של לארי פייג' וסגן נשיא לשעבר בגוגל, כי "לא מתקבל על הדעת להוציא 30 אחוז ממשאבי הפרויקט על משהו שיהפוך למוצר רק עוד 10 שנים" וכי הפרויקט צריך להתחיל לייצר הכנסות בטווח זמן קרוב יותר כדי לכסות חלק מהוצאות המו"פ. אחד הפרויקטים שבכירים בגוגל ניסו לקדם בעזרת אנשי בוסטון דיינמיקס, ללא הצלחה, עסק בבניית רחפן רובוטי קל משקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מגיב 1, זה גם מה שאמרו על הרדיו ועל הטלוויזיה
ועל כל חידוש טכנולוגי שמיועד לפנאי זה מה שאמרו בדיוק. דבר לא ישעבד אותנו, אנחנו פשוט רודפים אחרי תענוגות פנאי וההיצע הוירטואלי הוא הרבה יותר זול ונגיש לרוב האנשים. אם אני מאפשר לך לצלול בריף באוסטרליה דרך משקפי מציאות מדומה זה נגיש יותר מאשר אשכרא לטוס לאוסטרליה ולעשות את זה, האם זה דבר שלילי ? לא. פשוט פרסומות מוצאות דרך להחדיר לך מוצרים בכל שוק אפשרי, גם פה, צריך לדעת לקחת את הטוב ואת הרע ולא להיות סבתא טכנופוב.
טל  |  18.03.16
לכל התגובות