אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון העבודה הבינלאומי טוען: יש שיפור במצב העובדים בקטאר צילום: איי אף פי

ארגון העבודה הבינלאומי טוען: יש שיפור במצב העובדים בקטאר

מארחת מונדיאל 2022 יבאה אלפי עובדי בנייה, אך בעקבות התלונות על היחס לעובדים ביקרה לאחרונה במדינת המפרץ הפרסי משלחת של ארגון העבודה

29.03.2016, 15:00 | שירות כלכליסט

ארגון העבודה הבינלאומי (ILO), אחת מהסוכנויות האו"ם הוותיקות ביותר, שכולל 186 מדינות חברות, טוען כי קטאר מתקדמת לעבר ביטול העבודה בכפייה ושיפור התנאים של מהגרי העבודה. עם זאת, המבחן האמיתי יהיה אם המדינה תאכוף את החקיקה החדשה לפני פקיעת הדדליין שקבע הארגון לדצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

במחקר ציינו כי אלפי עובדי הגירה מתגוררים בדיור שנופל מתחת לסטנדרטים המקובלים, כולל 10-12 עובדים שחולקים חדר אחד קטן, מטבח לא היגייני ומחסור בכלים סניטריים., צילום: איי אף פי במחקר ציינו כי אלפי עובדי הגירה מתגוררים בדיור שנופל מתחת לסטנדרטים המקובלים, כולל 10-12 עובדים שחולקים חדר אחד קטן, מטבח לא היגייני ומחסור בכלים סניטריים. | צילום: איי אף פי במחקר ציינו כי אלפי עובדי הגירה מתגוררים בדיור שנופל מתחת לסטנדרטים המקובלים, כולל 10-12 עובדים שחולקים חדר אחד קטן, מטבח לא היגייני ומחסור בכלים סניטריים., צילום: איי אף פי

מארחת מונדיאל 2022 יבאה אלפי עובדי בנייה, אך בעקבות התלונות על היחס לעובדים ביקרה לאחרונה במדינת המפרץ הפרסי משלחת של ארגון העבודה.

ב-ILO מעדיפים לדחות כל החלטה בנוגע למינוי ועדת חקירה, מהלך שקרה רק 13 פעמיים בהיסטוריה של הארגון, כדי לאפשר יישום הרפורמות, ביניהן חוק המבטל את מערכת חאליפה לטובת חוזי עבודה.

בדו"ח שפרסם הארגון, נכתב כי המשלחת "הבחינה בצעדים הקונקרטיים האחרונים בהם נקטה הממשלה וצדדים מעורבים אחרים". הנציגים נפגשו בקטאר כדי לשפר את תנאי העבודה של המהגרים. עם זאת, בדו"ח מודים ש"נותרו עוד כמה אתגרים, והיישום של הצעדים כדי להתגבר עליהם עדיין בעבודה".

 "חששות שהביעו העובדים נגעו לתשלום השכר (הלנת שכר, תשלום באיחוד ו/או תשלום שכר נמוך מכפי שהוסכם עליו), החרמת דרכונים, שעות רבות של עבודה...אי חידוש תעודות הזהות על ידי המעסיק וקשיים בהעברת הכספים", נכתב בדו"ח.

יתרה מכך, במחקר ציינו כי אלפי עובדי הגירה מתגוררים בדיור שנופל מתחת לסטנדרטים המקובלים, כולל 10-12 עובדים שחולקים חדר אחד קטן, מטבח לא היגייני ומחסור בכלים סניטריים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות