אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה מתנגדת לביטול הרשעתו של אילן בן דב בהעסקת עובדת ניקיון זרה צילום: אוראל כהן

המדינה מתנגדת לביטול הרשעתו של אילן בן דב בהעסקת עובדת ניקיון זרה

בנוסף, מבקשת המדינה להשית על איש העסקים וגרושתו קרן מיכאלי קנס כספי כולל בגובה 36 אלף שקל; "מדובר בעבירות כלכליות טהורות, עבירות מדעת, שהמניע שלהן הוא רווחה כלכלית ואיכות חיים ותו לו"

29.03.2016, 09:04 | זוהר שחר לוי

המדינה מתנגדת לביטול הרשעתו של איש העסקים אילן בן דב על העסקת עובדת זרה ומבקשת להשית עליו ועל גרושתו קרן מיכאלי קנס כספי כולל בגובה 36 אלף שקל. "נסיבותיו האישיות של הנאשם אינן יוצאות דופן באופן המצדיק העדפת האינטרס השיקומי שלו על פני האינטרס הציבורי שבהרתעתו", טוענת המדינה. "מדובר בעבירות כלכליות טהורות, עבירות מדעת, שהמניע שלהן הוא רווחה כלכלית ואיכות חיים ותו לו".

קראו עוד בכלכליסט

בן דב ומיכאלי הורשעו בנובמבר האחרון בבית הדין האזורי לעבודה בהעסקת עובדת זרה מהפיליפינים שלא כדין במשך שלושה חודשים. לאחר שהורשעו ביקשו השניים לבטל את הרשעתם בשל הנזק שייגרם בעקבות הכתם הפלילי. באת כוחו של בן דב, עו"ד נטלי צרף רביב, טענה כי הרשעה פלילית "תפגע באופן ממשי בעסקיו", ועלולה "לסכל גם פעילות עסקית עתידית".

בעניינה של מיכאלי נדחתה הבקשה, ובנוגע לבן דב, הסכים בית המשפט לבחון את הסוגיה והוא נשלח לתסקיר שירות מבחן, וזה המליץ לאחרונה לקבל את טענותיו ולהימנע מהרשעתו, ולהסתפק בהטלת עבודות שירות לתועלת הציבור בהיקף של 80 שעות.

מימין: מיכאלי ובן דב. "אין לפגוע באינטרס הציבורי", צילום: יובל חן מימין: מיכאלי ובן דב. "אין לפגוע באינטרס הציבורי" | צילום: יובל חן מימין: מיכאלי ובן דב. "אין לפגוע באינטרס הציבורי", צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
לכל החראות ויתרתם וטענתן שנשותיהם העסיקו את העובדות הזרות
אצלו תוציאו לו את הנשמה. למה? ברק: שר הביטחון אהוד ברק העסיק בביתו עובדת ניקיון לא חוקית. העובדת הועסקה על ידי אשתו של ברק, נילי פריאל ומלשכתו נמסר כי היא "הועסקה באופן מזדמן וזמני ואינה מועסקת עוד" - ברק לא הואשם... עופר נמרודי: איש העסקים עשוי להיחלץ מהרשעה פלילית, לאחר שביה"ד לעבודה פסל ראיות נגדו ונגד רעייתו, כיוון שהושגו ע"י פקחי ההגירה שלא כדין ■ ביה"ד: "העסקת עובד זר ללא היתר היא עבירה חברתית-כלכלית, תופעה שיש למגר" נוני מוזס: כשהמו"ל שלו נתפס על העסקת עובדת כזאת במשך שנתיים – אף אחד לא קרא על זה • נוני מוזס הודה, שילם קנס של 5,000 שקלים – והסיפור הושתק והועלם • ומה בוזגלו היה אומר הירשוזן העבריין: יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ אברהם הירשזון נתפס כשהוא מעסיק עובדת זרה מהפיליפינים בלי היתר עבודה. הירשזון חשוד שבנוסף לכך, אף הסדיר לבעלה של העובדת עבודה אצל בנו. צביקה פיז: צביקה פיק שהסתבך עם רשויות החוק בישראל לאחר שאותרה בביתו, עקב מידע מודיעיני מוקדם, עובדת זרה בלתי חוקית, אזרחית הפיליפינים. פיק טען בפני החוקרים כי העובדת הציגה לו ויזה ומסמכים בתוקף וכי לא ידע שאינה חוקית. יהודה ויינשטין: תנועת אומ"ץ פנתה הבוקר (א') למבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, בבקשה שיחקור את נסיבות סגירת תיק העסקת העובד הזר בביתו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין.
אורן , גבעתיים  |  02.04.16
לכל התגובות