אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עשיתי דבר שכל אישה הייתה נמנעת - משכנתי את התכשיטים" צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

"עשיתי דבר שכל אישה הייתה נמנעת - משכנתי את התכשיטים"

לדברי ענבל אור היא עשתה כך כדי לגייס 400 אלף שקל לקופת הנאמן. אור מוסיפה, כי הגיעה עם הכסף שהיה בידיה לבנק לאומי, אך הוא סרב לקבלו היות והיה במט"ח במזומן

30.03.2016, 10:09 | זוהר שחר לוי

יזמית הנדל"ן ענבל אור טוענת כי אין באפשרותה להעביר את הסכום למימון הקפאת ההליכים לקבוצת החברות שבשליטתה. כך עולה ממסמך שהגישה אמש (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב. "משכנתי את תכשיטיי האישיים, מתנות נישואין וכו' על מנת שיהיה בידי 400 אלף שקל להפקיד בידי הנאמן אולם בנק לאומי סרב לקבל את התשלום", כתבה. 

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים פנה הנאמן שמונה להקפאת ההליכים של אור, עו"ד איתן ארז לבית המשפט, בטענה כי זו טרם העבירה את הסכום אותו התחייבה להעביר לצורך מימון תקופת ההקפאה.

לדבריו, אור התחייבה ואף חויבה בהחלטה של השופט איתן אורנשטיין לממן את הקפאת ההליכים בסכום של 1.5 מיליון שקל.

לפי הנאמן, הוא סיכם עם אור כי תעביר תחילה סכום של 500 אלף שקל, אך "פרט להוראת העברה של 100 אלף שקל שנשלחה לבנק מחשבון נאמנות כלשהו הקשור לאור וככל הנראה טרם נקלטה במערכת הבנק, טרם הועברו לחשבון נאמנות הכספים למימון תקופת ההקפאה".

בתגובה לטענות הללו, אומרת אור בתצהיר מטעמה שהוגש לבית המשפט, כי אין בידיה כספים לתשלום מימון ההקפאה. לדבריה, במסגרת ההחלטה שנתן השופט אורנשטיין נקבע כי כי תמכור את מניותיה בחברה הציבורית המוערכות ב-1.8 מיליון שקל כשסכום זה אמור היה לממן את ההקפאה.

אולם לפי אור, לאחר מתן צו ההקפאה, הודיעו הקונים של המניות של החברה הציבורית, שהם מבקשים שהות לבדיקות נוספות לפני חתימת ההסכם.

השופט איתן אורנשטיין, צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין | צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין, צילום: אוראל כהן

מעבר לכך, בחשבונות של אור אין כספים והצו שניתן על ידי בית המשפט גם מונע ממנה למכור נכסים כך "שלא נותר לי כל מקור לתשלום הוצאות ההקפאה".

לדבריה, בשבוע שעבר היא הגיעה לסיכום עם הנאמן כי תעביר לקופת ההקפאה סכום של 400 אלף שקל. "רציתי לקיים את ההחלטה", היא כותבת לבית המשפט, "אולם בהעדר מקורות כספיים, עשיתי דבר שכל אישה הייתה נמנעת מלעשותו. משכנתי את תכשיטיי האישיים, מתנות נישואין וכו', על מנת שיהיה בידי הסכום שהתחייבתי להפקיד בידי הנאמן בסכום של 400 אלף שקלים".

אור מוסיפה, כי הגיעה עם הכסף שהיה בידיה לבנק לאומי, אך הוא סרב לקבלו היות והיה במט"ח במזומן. אור המירה את המט"ח לשקלים אך הבנק עדיין סרב לקבל את התשלום.

"לא יתכן מצב", כותבת עוד אור לבית המשפט, "בו אני עושה כל שביכולתי ומעבר לכך, ממשכנת את תכשיטי שהם מזכות, ולא מצליחה לבצע את ההעברה לנאמן, בגלל סרוב הבנק לקבל את הכסף. תחת זאת, כותרות העיתונים מציינות לאור תגובת הנאמן שאני רוצה להלבין הון כביכול. מסע השיסוי בתקשורת כלפי נמשך ואין לי יום או שעה של מנוחה. גם כאשר אני פועלת בתום לב, ממשכנת את תכשיטי, מלבים את האד נגדי בדברי כזב, הכל כדי לרמוס ולהכפיש אותי".

אור מציינת כי בעקבות פיטורי 16 מעובדיה ייחסך מתוכנית ההפעלה של הקבוצה סכום של כ-300 אלף שקל, דבר שיוזיל את מימון ההקפאה מ-750 אלף שקל לכ-450 אלף שקל לחודש. כלומר, למשך חודשיים כ-900 אלף שקל.

לפיכך, מבקשת אור, באמצעות בא כוחה עו"ד דן נובהארי, להפקיד בקופת בית המשפט סכום של 289 אלף שקל שיועבר לחשבון הנאמנות, שיצטרף לסכום של 111 אלף שקל שכבר הפקידה. לסכום זה, כך לדבריה, יוסיף בנק מזרחי סכום של כ-510 אלף שקל למשך חודשיים של תקופת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות