אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן עזריאלי השלימה את הההפצה: מכרה 5% מהחברה ב-900 מיליון שקל צילום: נמרוד גליקמן

קרן עזריאלי השלימה את הההפצה: מכרה 5% מהחברה ב-900 מיליון שקל

המכירה בוצעה לפי מחיר מניה של 147 שקל. הסיבה למכירה: הרפורמה במדדים שמכריחה את החברות להגיע לאחזקות ציבור של 30% לפחות

30.03.2016, 11:35 | אורן פרוינד

קרן עזריאלי הקנדית (Azrieli Foundation) השלימה אמש (ג') מכירה של 5% ממניות קבוצת עזריאלי בתמורה ל-900 מיליון שקל. המכירה בוצעה לפי מחיר מניה של 147 שקל כשאת ההפצה ביצעו גופי החיתום לידר חיתום, דיסקונט חיתום (הגוף המומזג של כלל חיתום ודיסקונט חיתום) ובנק UBS. את הרב המוחלט של המניות רכשו משקיעים ישראלים. קרן עזריאלי תרד לאחר המכירה לאחזקה של 8.5% ממניות עזריאלי.

קראו עוד בכלכליסט

קרן עזריאלי החליטה למכור את המניות שלה לאור הרפורמה במדדי הבורסה שמכריחה את החברות לאפשר החזקות ציבור של 30% לפחות על מנת להיכלל במדדים המובילים. הרפורמה במדדים תכנס לתוקף באוגוסט 2016. בבסיס הרפורמה עומדת קביעת שני מאגרים שמהם ייבחרו המניות למדדים — מאגר רימון ומאגר תמר – שיחליפו את מאגר המניות הנוכחי.

על מאגר רימון יתבססו המדדים המובילים, ואילו על מאגר תמר יתבססו מדד ת"א־צמיחה ומרבית המדדים הסקטוריאליים. בעדכון הראשון של המדדים, עם יישום הרפורמה, שיעור אחזקות הציבור שיידרש כדי להיכנס למאגר רימון יעמוד על 25%. בעדכון המדדים שייערך חצי שנה לאחר מכן דרישת שיעור אחזקות הציבור תוחמר ותעמוד על 30%, ובעדכון שלאחריו (שנה לאחר יישום הרפורמה) סף הכניסה לרימון יעלה ל־35% והסף הנדרש להישארות ברימון יישאר 30%. כלומר, דרישות שיעור אחזקות הציבור לרימון יהיו מחמירות יותר מאשר במאגר המניות הקיים.

הבורסה מקווה שדרישות אלה יובילו חברות להפיץ מניות לציבור, ובכך תגדל הסחירות. הסיבות לדחייה של העלאת הסף לשייכות לרימון בחצי שנה נוספת הן מתן זמן ארוך יותר לחברות שנדרשות להפיץ מניות לעשות זאת, והכנסה למדד ת"א־125 (שיחליף את ת"א־100) של חברות עם שיעור אחזקות ציבור של 25%, בתקווה שלאחר כניסתן למדד ת"א־125 הן יבצעו הפצת מניות כדי להישאר בו.

מגדלי עזריאלי בתל אביב, צילום: bigstock מגדלי עזריאלי בתל אביב | צילום: bigstock מגדלי עזריאלי בתל אביב, צילום: bigstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות