אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם קאפ הספרדית הגישה תביעה נגד מכרז הקרונות צילום: דנה קופל

גם קאפ הספרדית הגישה תביעה נגד מכרז הקרונות

אחרי שאלסטום הצרפתית עתרה נגד תוצאות מכרז קרונות הרכבת בת"א, קאפ הספרדית דורשת להכריז עליה כעל הזוכה בטענה כי "הניקוד לסינים הזוכים לא היה נכון"

04.04.2016, 08:36 | ליאור גוטמן

המכרז לאספקת קרונות לפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב ספג בימים האחרונים מכה נוספת, לאחר שחברת קאפ (CAF) הספרדית עתרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להכריז עליה כזוכה ולפסול את הזוכה הרשמית, CNR הסינית.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתביעה שנייה שמוגשת לבית המשפט בנושא זה, כאשר לאחרונה עתרה חברת אלסטום הצרפתית נגד המכרז לאספקת קרונות לרכבת תחתית בעלות של 1.5–2 מיליארד שקל.

קאפ היא חברה ספרדית שפועלת בכל רחבי אירופה ובעבר הקימה מספר רב של מערכות להסעת המונים. היא הגיעה שנייה במכרז אחרי CNR הסינית ובהפרש של כ־6.5%. פירוט הטענות של קאפ מעלה שפרק הציון הטכני הוביל אותה למקום הראשון במכרז עם ציון של 92.08 במרכיב האיכות של המוצר.

יאיר שמיר, יו"ר נתע. תיקון קל לציון, צילום: אוראל כהן יאיר שמיר, יו"ר נתע. תיקון קל לציון | צילום: אוראל כהן יאיר שמיר, יו"ר נתע. תיקון קל לציון, צילום: אוראל כהן

הסינים, לעומת זאת, קיבלו ציון של 80.5 בלבד, כאשר רף הציון המינימלי למעבר בפרק זה היה 80 נקודות. לפי קאפ, אם הניקוד של המכרז היה נכון ומדויק, הסינים היו זוכים בציון של 65 נקודות בלבד, מה שהיה פוסל אותם מזכייתו. לפי קאפ, נתע הסכימה לקבל חלק מטענותיה ולהוריד את ציון הזוכה הסינית ל־80.22 נקודות, אך בדיוק במינימום הנדרש כדי לא לפסול את ההצעה הסינית.

מנתע נמסר: "נגיב בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות