אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות הפלסטינית תשלם 20 מיליון שקל לחברת החשמל כדי להימנע מניתוקים צילום: בלומברג

הרשות הפלסטינית תשלם 20 מיליון שקל לחברת החשמל כדי להימנע מניתוקים

במקביל יחלו הצדדים במו"מ במטרה להגיע להסדר על כלל החוב. בחברה מדגישים שהפתרון הזמני קודם בידיעתו של שר האנרגיה, יובל שטייניץ ובסיועו של ראש הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה

06.04.2016, 11:22 | ליאור גוטמן

חברת החשמל הגיעה להסדר זמני עם גורמים בכירים ברשות הפלסטינית לפיו הרשות תעביר עוד הבוקר 20 מיליון שקל במטרה למנוע צמצום אספקת החשמל לרשות.  לאחרונה ביצעה חברת החשמל ניתוקים בערים שונות ברשות. במסגרת זאת, החברה החלה לצמצם השבוע את אספקת החשמל לעיר בית לחם, זאת לאחר שבשבוע שעבר הגבילה את האספקה לעיר יריחו.

קראו עוד בכלכליסט

לרשות הפלסטינית חוב של כ-1.74 מיליארד שקל לחברת החשמל, בגין אי תשלום מלא או חלקי עבור צריכת החשמל לאורך כשנתיים. לשם השוואה, סכום זה שווה לכ-7.5% מסך כל הכנסות חברת החשמל לשנת 2015. הסכום ששולם הבוקר שווה לכ- 2% מסך החוב הכולל של הרשות.

בחברת החשמל מדגישים שהפתרון הזמני קודם בידיעתו של שר האנרגיה, יובל שטייניץ ובסיועו של ראש הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה. "שר האנרגיה שטייניץ מברך על מעורבתו של ח"כ איימן עודה במציאת הפתרון הזמני", אומרים שם.

ח"כ איימן עודה. שר האנרגיה שטייניץ בירך על מעורבותו במציאת הפתרון הזמני, צילום: דודי ועקנין ח"כ איימן עודה. שר האנרגיה שטייניץ בירך על מעורבותו במציאת הפתרון הזמני | צילום: דודי ועקנין ח"כ איימן עודה. שר האנרגיה שטייניץ בירך על מעורבותו במציאת הפתרון הזמני, צילום: דודי ועקנין

במקביל, ציינו בחברת החשמל כי מו"מ אינטנסיבי ייחל מיידית בין הצדדים במטרה להגיע להסדר על כלל החוב. בחברה טענו כי אם תוך שבוע לא יגיעו הצדדים לכדי הבנות חברת החשמל תשוב לניתוקי החשמל היזומים. "לא ששנו לבצע את הצעדים הקשים האלה ואני שמח שיש היענות מהצד הפלסטיני להעביר סכום מיידי על חשבון החוב ולהגיע להסדר", לדבריו, באופן "שיסיר את הגיבנת שחברת החשמל נושאת על כתפיה", סיכם יו"ר החברה יפתח רון טל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות