אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן: "אין קשר בין המזגנים המתלקחים למקרה המוות הטראגי ברמת הגולן" צילום: מוטי פיישבין

תדיראן: "אין קשר בין המזגנים המתלקחים למקרה המוות הטראגי ברמת הגולן"

תדיראן העבירה לבורסה תגובה מפורטת לפרשת המזגנים. בעל השליטה משה ממרוד רכש מניות תדיראן בבורסה, בניסיון לשדר אמון בחברה. הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה והדירקטורים

06.04.2016, 13:05 | אורנה יפת

שלושה ימים לאחר התפוצצות פרשת המזגנים המתלקחים, תדיראןמפרסמת היום דיווח מפורט למשקיעים - לאחר שמניית החברה איבדה למעלה מ-15% מתחילת השבוע.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי פרטי התחקיר שעורר את הפרשה, במשך מספר שנים התלקחו מזגנים מתוצרת תדיראן שיוצרו בשנים בהם הייתה החברה בבעלות תאגיד קרייר האמריקאי. באחד המקרים אף נשרפו למוות שני ילדים ברמת הגולן כתוצאה מהתלקחות המזגן. תדיראן פיצתה את משפחת רוימי אך טוענת בהודעתה כי אין כל קשר בין המקרה למזגנים המתלקחים.

"בניגוד לתמונה העולה מהכתבה, בהתאם לפסיקת בית המשפט, מקרה השריפה הטראגי ברמת הגולן אשר הוזכר בה, אינו קשור לסדרות בגינן בוצע הריקול. המקרה נידון בבית משפט והסתיים בפשרה במסגרתה משפחת רוימי קיבלה פיצוי מחברת הביטוח של קרייר, הבעלים הקודם של החברה, כאשר לא נקבע כי השריפה נגרמה מהמזגן", טוענת תדיראן בדיווח שהעבירה היום לבורסה.

תדיראן מציינת שכבר בשלהי שנת 2007 זיהתה ליקוי באיטום לוח הפיקוד של מזגנים מסדרות מסוימות, אשר יוצרו בין השנים 2002 ל-2008. לדבריה, לאחר תחקור מעמיק של מהנדסי Carrier, תדיראן יצאה בתחילת שנת 2008 בריקול רחב בכלי התקשורת, אשר כלל מודעות בעיתונים, פרסום ברדיו ובטלוויזיה וכן מסיבת עיתונאים"

עוד מסרה תדיראן למשקיעים כי במסגרת הריקול הובא לידי הציבור דבר קיומם של הליקויים במזגנים וכי החברה הנחתה את הציבור לפנות אליה לצורך הטיפול בליקוי. "עד תחילת שנת 2008 הופסק ייצור המזגנים מהסדרות האמורות. בנוסף, בעקבות הריקול, פנתה תדיראן מיוזמתה למכון התקנים הישראלי בבקשה להחמיר את תקן האש למזגנים בישראל וכתוצאה מכך תקן האש הישאלי הוחמר והותאם לתקן האמריקאי", נאמר בעדכון.

משה ממרוד, צילום: סיון פרג משה ממרוד | צילום: סיון פרג' משה ממרוד, צילום: סיון פרג

ממרוד קונה מניות

בעל השליטה בחברה, משה ממרוד, מנסה במקביל לשדר למשקיעים אמון במניית החברה, באמצעות רכישת מניות - בהיקף מוגבל. ממרוד רכש אמש 3,512 מניות בשער של 5,694 אגורות למניה, והעלה את אחזקותיו בחברה מ-73.99% ל-74.03%. בנוסף, בתו של ממרוד, מורן ממרוד לביאד, המשמשת סמנכ"לית אסטרטגיה בחברה, רכשה אף היא 1,574 מניות בשער של 5,400 אגורות למניה, והגדילה את אחזקותיה מ-0.25% ל-0.27%.

במקביל, הוגשה אתמול נגד תדיראן ושלושה דירקטורים שכיהנו בעבר בחברה, בקשה לאישור תובענה ייצוגית, במאות מיליוני שקלים. הבקשה לייצוגית הוגשה בטענה להפרה לכאורה של חוק ניירות ערך, וחוסר שקיפות מצד תדיראן בכך שנמנעה מלדווח למשקיעים על הליקויים במזגנים.

דובר תדיראן הולדינגס הגיב: "החברה דוחה את התביעה הייצוגית. עוד בשנת 2008 כשחברת תדיראן היתה בבעלות קודמת של חברת קרייר האמריקאית, היא ערכה מסיבת עיתונאים ופרסמה מודעות בעיתונים על מנת להביא לידיעת הציבור הרחב על הריקול במזגנים. בעקבות התכנית ששודרה בערוץ 10 הודיע משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן כיום, כי למרות שתדיראן לא הייתה בבעלותו בתקופת הריקול הוא ידאג לטפל בצרכנים שעדיין מותקנים אצלם מזגנים מהסדרות שנכללו בריקול. מכאן, שלא ברור לנו על יסוד מה הוגשה התביעה הייצוגית, שאינה נכונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות