אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור: העובדים רימו אותי; העובדים: "הכפשות חסרות בסיס. שתיקח אחריות על מעשיה" צילום: שאול גולן

ענבל אור: העובדים רימו אותי; העובדים: "הכפשות חסרות בסיס. שתיקח אחריות על מעשיה"

עובדי החברה של ענבל אור הגיבו בכעס על טענותיה של אור כי עובדים ביצעו מעילה בכספי החברה ללא ידיעתה. "צר לנו שענבל אור לא לוקחת אחריות על מעשיה ובמקום זה בוחרת להטיל רפש בכל העומד מסביבה"

10.04.2016, 10:27 | זוהר שחר לוי ואמיתי גזית

ענבל אור מטילה כעת את האחריות למיליונים שנשאבו מהחברות שבבעלותה על העובדים במשרדה. יזמית הנדל"ן שלחה מכתב למשטרה בו טענה כי רק עתה גילתה שעובדים בחברה מעלו בכספיה במיליוני שקלים ללא ידיעתה.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד חיות גרינברג המייצגת את עובדי אור סיטי מסרה בתגובה להאשמותיה של אור: "אין לעובדים אלא להצר על ההכפשות חסרות כל ביסוס שמעלה ענבל אור.

צר לי שענבל לא לוקחת כל אחריות על מעשיה והתנהגותה ובמקום זה בוחרת להטיל רפש בכל העומד מסביבה. עניינית - לא היה ולא נברא. כל עובדי החברה הם אנשים ישרים ואיכותיים שמילאו את תפקידם על הצד הטוב ביותר, בהתאם להנחיותיה של ענבל, בנאמנות ויושרה רבים". 

 

גם לקוחות של ענבל אור מפקפקים בטענתה כי עובדים שלה פעלו בניגוד לידיעתה. "כלכליסט" שוחח הבוקר עם שני לקוחות, כל אחד מהם שילם דמי הצטרפות לפרויקט אחר. אמנם, תהליך הרכישה בוצע מול אנשי המכירות של אור, אבל שניהם היו בקשר עם אור כאשר ביקשו לבטל את העסקה. שניהם טוענים כי אור לא נראתה מופתעת, ולא ביקשה לברר במה מדובר. שניהם קיבלו המחאות חתומות על ידי אור, ובשני המקרים ההמחאות חזרו מחוסר כיסוי. ביום חמישי פורסם ב"כלכליסט" כי טפסי ההצטרפות עליהם חתמו לקוחות אלה היו התשתית למה שנחשב על ידי שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין לתרמית פירמידה.

 

ענבל אור נחקרה בשבוע שעבר בחשד לשלל עבירות פליליות בהן הלבנת הון, מרמה, הונאה ושיבוש הליכי משפט. החקירה בעניינה, במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, החלה בעקבות עדויות של רוכשים שלא קיבלו את כספם בחזרה, וכן בעקבות דו"ח הנאמן שמונה במסגרת הקפאת ההליכים לחברות שבשליטתה, שמאז עברו להליך של פירוק. בעקבות כך בכירים בקבוצת אור סיטי נדל"ן מסרו את גרסתם למשטרה ואור עצמה נחקרה במשך שעות תחת אזהרה, ולבסוף שוחררה בערבות.

במהלך סוף השבוע גייסה אור עורך דין חדש, עו"ד עדי כרמלי, ושלחה מכתב למשטרה בו היא טוענת כי מידע חדש שהגיע לידיה עשוי, לטענתה, לנקותה מחשד מפלילים. לדברי עורך דינה, בימים האחרונים הצטברו בידי אור חומרים ומסמכים המצביעים על כך שעובדים בחברה שבשליטתה מעלו בכספים "בהיקף של מיליוני שקלים".  בעקבות המידע החדש, שלחה אור מכתב למשטרה ובו ביקשה לזמן אותה לצורך עדות כדי להציג לחוקרים את הפרטים שנאספו על ידה.

עו"ד עדי כרמלי. לטענתו, מידע חדש שברשות אור עשוי לנקותה מחשד לפלילים, צילום: מוטי קמחי עו"ד עדי כרמלי. לטענתו, מידע חדש שברשות אור עשוי לנקותה מחשד לפלילים | צילום: מוטי קמחי עו"ד עדי כרמלי. לטענתו, מידע חדש שברשות אור עשוי לנקותה מחשד לפלילים, צילום: מוטי קמחי

"במהלך הימים האחרונים הגיעו אליה מידע ומסמכים", מספר עו"ד כרמלי, "על הוצאות כספים שלא כדין שנעשו בחברה. אנחנו כרגע לא רוצים לשים את האצבע על מי מהעובדים, זה יתברר בחקירה. בזהירות האפשרית אנחנו רק יכולים להגיד שנעלמו מיליוני שקלים מתחת לאפה שגרמו למצב תזרימי גרוע של החברה. אנחנו בטוחים שהמידע הזה קודם כל ינקה את שמה מכל קשר לחשד שעלה כלפיה למעשים פליליים בכל מה שקשור אליה ואנחנו בטוחים שחקירה מאומצת של המשטרה על המידע שנביא היום תנקה את שמה ותביא להתפתחות דרמטית בפרשה".

היום (א') לקראת שעות הצהריים, צפויה אור להגיע למפלג ההונאה כדי למסור את עדותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

49.
קונספיקציה של גברים שובינסטים
שאינם יכולים לעכל את העובדה שיש אישה, יפה, בלונדינית, מזרחית, חכמה, כריזמטית, שמבינה בנדל"ן יותר מכל הגברים במדינה ולכן קשרו קשר להפילה בפח. צריך לבדוק מי עומד מאחורי הרוכשים ? מי מימן להם את הרכישה? מי אלו שהיו הממליצים של עובדיה הבכירים לפני גיוסם לעבודה בחברות שלה?
ק. , זנגריה עילית  |  11.04.16
46.
" חברת ילדות ונעורים " של הנוכלת - כנסו
מאז שאני מכירה אותו ואני מדברת על גיל 5 ועד 17 !!! אני חברת גן חברת כיתה כל מה שאני זוכרת זה את השאפתנות והמגלומניות של הגברת הבזוייה הזאת. בשנותיה בתיכון כשהייתה עדיין "שחורה" ולא בלונדה, עדיין חשבה שכאשר היא חולפת על פניהם של מבני השכבה, לא ניתן לעמוד בפני יופיה זה היה משהו!!! היא באמת מאמינה שהיא יפהפיה והצליחה לסנוור אנשים בדיבור מתוק ובעשיית רושם של צפונבונית שלא שייכת לבאר שבע. אני לא הצלחתי לפענח את הקסם השקרי לא הצלחתי להבין את מי שטען שהיא אטרקטיבית...פרצוף של קוף ואישיות של צבוע אני חסה על כל האנשים שהערימה עליהם ליבי יוצא על אותם פנסיונרים שנפלו לרשת של אישה ממולחת שהתקשורת עזרה לשכנע שהיא אשפית נדלן - כן כן הם האשמים!!! מי שמע על הנוכלת לפני שמשה גלמין הפך אותה ליודעת כל...???? צר לי עליכם-כל אלה שנפלו ברשת. מקווה שישימו לה אזיקים כנראה שהכתום יהלום אותה מאוד כי גם ככה מרוב בוטוקס בשפתיים ובכל מקום שאפשר היה לנפח, היא נראית תפוזית לגמרי.
פנינית - באר שבע  |  10.04.16
לכל התגובות