אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי RR מדיה נטשו את עמדותיהם: עסקת המכירה ל-SES האמריקאית בסכנה צילום: שאטרסטוק

עובדי RR מדיה נטשו את עמדותיהם: עסקת המכירה ל-SES האמריקאית בסכנה

250 עובדי ענקית המדיה, הפסיקו לחלוטין את העבודה באתר החברה בעמק האלה במחאה על מבוי סתום במו"מ לחלוקת רווחי מכירתה. המשמעות - שיבוש שידורים חיים; הנהלת החברה: "לעובדים הוצעה הטבה הגבוהה מהסטנדרטים המקובלים בישראל"

20.04.2016, 16:50 | דרור רייך
העיצומים בחברת RR מדיהשהוחרפו היום (ד') מעמידים את מכירת החברה ל-SES האמריקאית תמורת 242 מיליון דולר על סף פיצוץ.

קראו עוד בכלכליסט

250 עובדי ענקית המדיה, שמעבירה לחברות הכבלים והלוויין את שידורי הספורט והחדשות מהעולם, הפסיקו לחלוטין את העבודה באתר החברה בעמק האלה, במחאה על מבוי סתום במו"מ לחלוקת רווחי מכירתה.

כמו כן, המחאה נערכת גם על רקע גרירת הרגליים של הנהלת החברה בכל הקשור להסדרת תנאי העסקת העובדים בהסכם קיבוצי. העובדים דורשים להגיע להסכמות בנושא ההסכם הקיבוצי עד לסגירה הסופית של מכירת החברה.

טלוויזיה טלוויזיה טלוויזיה

מחאת העובדים נערכת על רקע עסקת המכירה המתגבשת של החברה לבעלים האמריקאים החדשים. העסקה כפי שנקבעה תשלום במזומן לפי מחיר של 13.29 דולר למניה, פרמיה של 52% על מחיר המניה בעת חתימת העסקה.

נציגות העובדים רואה במועסקים בחברה כמי שתרמו נכבדות לשיפורים המשמעותיים ברווחיה ובביצועיה, ודורשת לשתף את כלל העובדים ברווחי המכירה.

כמה העובדים רוצים? וכמה החברה מציע?

בשיחות שנערכו עם נציגי העובדים של RR מדיה עולה תמונה כי הם בעיקר חוששים למקום עבודתם לאחר המכירה, ולכן הם מעוניינים קודם כל בהסכם קיבוצי ראשון שיסדיר את תנאי העסקתם.

העובדים, שהתאגדו בהסתדרות במרץ 2015, והכריזו על סכסוך עבודה במאי של אותה השנה דורשים לקבל 3% מהמכירה שעומד כאמור על כ-250 מיליון דולר, כלומר 7.5 מיליון דולר.

אם ב-RR מדיה מועסקים כ-250 עובדים בישראל - כלומר מענק ממוצע של 30 אלף דולר או כ-120 אלף שקלים לעובד. עד כה קיבלו העובדים מהחברה הצעה נמוכה, מענק מכירה בדמות משכורת חודשית, שלדעתם אינה מביאה לכדי ביטוי את תרומתם.

סגירת העסקה צפויה ביוני השנה, כאשר לצדדים יש אפשרות להאריך אותה בעוד חודש ימים. המשמעות של השבתת חברה כמו RR מדיה היא שיבוש בזמן שידורים חיים.

מהנהלת החברה נמסר כי ״מדובר בשביתה פראית ולא חוקית. לכלל עובדי החברה הוצעה הצעה הגונה של בונוס בהיקף של עשרות אלפי שקלים, הטבה הגבוהה מהסטנדרטים המקובלים בישראל. הנהלת החברה רואה בחומרה את הצעדים החד צדדים שמוביל הוועד שפוגע כרגע בכלל העובדים ומזמינה את ועד העובדים לשוב ולנהל את התהליך באחריות לטובת כלל עובדי אראר מדיה״. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
3% מהמכירה זה הרבה???
הם קיבלו הצעת רכש הגבוהה ב 52% ממחיר השוק!!! יסתכלו הבעלים והמנהלים בעיניים ויאמרו שמחיר של 3% מהמכירה (כלומר יקבלו "רק" פרמיה של כ 48%) הוא לא ראוי לעובדים שבזכותם החברה צמחה. כן, היזמים והמנהלים צריכים לקבל את רוב הקרדיט והתשואה - אבל בכל זאת העובדים עשו משהו קטן, יום יום, שעה אחר שעה - וגם 10 משכורות הם לא סכום מופרך כשהחברה מצליחה כל כך.
מנשה , היי טק ניישן עלאק  |  21.04.16
4.
צודקים ומציאותיים
דרישת העובדים הגיונית וראוי שתהווה דוגמא.ראשית כל 3 אחוז מענק מהמכירה זה הגיוני מהרבה סיבות כולל תרומתם והסיכון מהעסקה.החברה האמריקאית תעשה נכל להעביר פעילות לארהב גם אם זה ייעשה לאט ובתכנון ב5 שנים.העובדים צריכים לעגן הגנות שונות לעתידם וחברות אמריקאיות צריכות להפנים שהם לא קונות חברות להעברה לארהב.שימו שנושא העברת פעילות לארהב הוא בראש סדר תעמולת הבחירות.
מחזק את העובדים  |  21.04.16
לכל התגובות