אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נינטנדו אוף אמריקה מוכרת חלקה בקבוצת הבייסבול שלה

נינטנדו אוף אמריקה מוכרת חלקה בקבוצת הבייסבול שלה

חברת מוצרי האלקטרוניקה והתוכנה תמכור את האחזקה שלה בסיאטל מרינרס לשאר בעלי הקבוצה. העסקה משקפת לקבוצת הבייסבול שווי של 1.4 מיליארד דולר

02.05.2016, 16:18 | שירות כלכליסט
חברת מוצרי האלקטרוניקה והתוכנה נינטנדו אוף אמריקה הכריזה על המכירה המתוכננת של האחזקה שלה בקבוצת סיאטל מרינרס לחברים אחרים בקבוצת הבעלות הנוכחית. העסקה צפויה להעניק לקבוצת הבייסבול שווי של 1.4 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

סיאטל. על פי המהלך המתוכנן, נינטנדו אוף אמריקה, השלוחה האמריקאית של נינטנדו היפנית, תשמור על אחזקה של 10% בקבוצה, בעוד ששאר האחזקה תימכר לחברים אחרים ב-FAE. זוהי השותפות בע"מ שמשמשת כבעלים של המרינרס, וכן בעלת השליטה בערוץ הספורט האזורי, רוט ספורטס. , צילום: אם סי טי סיאטל. על פי המהלך המתוכנן, נינטנדו אוף אמריקה, השלוחה האמריקאית של נינטנדו היפנית, תשמור על אחזקה של 10% בקבוצה, בעוד ששאר האחזקה תימכר לחברים אחרים ב-FAE. זוהי השותפות בע"מ שמשמשת כבעלים של המרינרס, וכן בעלת השליטה בערוץ הספורט האזורי, רוט ספורטס. | צילום: אם סי טי סיאטל. על פי המהלך המתוכנן, נינטנדו אוף אמריקה, השלוחה האמריקאית של נינטנדו היפנית, תשמור על אחזקה של 10% בקבוצה, בעוד ששאר האחזקה תימכר לחברים אחרים ב-FAE. זוהי השותפות בע"מ שמשמשת כבעלים של המרינרס, וכן בעלת השליטה בערוץ הספורט האזורי, רוט ספורטס. , צילום: אם סי טי

על פי המהלך המתוכנן, נינטנדו אוף אמריקה, השלוחה האמריקאית של נינטנדו היפנית, תשמור על אחזקה של 10% בקבוצה, בעוד ששאר האחזקה תימכר לחברים אחרים ב-FAE. זוהי השותפות בע"מ שמשמשת כבעלים של המרינרס, וכן בעלת השליטה בערוץ הספורט האזורי, רוט ספורטס.

לא נחשפו הפרטים הספציפיים של העסקה, אך העיתון סיאטל טיימס דיווח כי FAE תחזיק ב-90% מהקבוצה. על פי הערכות, נינטנדו אוף אמריקה החזיקה ב-55% מהקבוצה לאחר שנשיא נינטנדו הירושי ימאוצ'י רכש אחזקת שליטה בקבוצה ב-1992, וחסך ממנה מעבר מפלורידה לסנט פטרבורג.

ב-2004, ימאוצ'י העביר את השליטה במניות שלו בנינטנדו אוף אמריקה בשל צרכים הנוגעים לתכנון הירושה שלו, כך שהקבוצה תוכל להמשיך לפעול כרגיל במקרה שימות, מה שאכן קרה בספטמבר 2013.

כחלק מהעסקה, המנכ"ל הנוכחי האוורד לינקולן יפרוש מניהול הפעילות היומיומית, וג'ון סטנטון יחליף אותו כיו"ר וכמנכ"ל. לינקולן ימשיך לכהן בדירקטוריון של FAE, וייצג את האינטרסים של נינטנדו.

מבין בעלי המיעוט, בעיתון דיווחו כי בעל המניות הגדול ביותר הוא כריס לרסון, לשעבר בכיר במיקרוסופט, שלפי הדיווח מחזיק ב-30.63% מהקבוצה. סטנטון הוא ככל הנראה בעל המניות השני בגודלו עם אחזקה של 10%.

"מהיום הראשון של המעורבות שלנו לפני קרוב ל-24 שנים, לנינטנדו היו שני יעדים עבור ההשקעה במרינרס", מסר לינקולן בהצהרה. "ראשית רצינו להבטיח את הנוכחות של הקבוצה בעיר הנהדרת הזו. ומהבחינה הזו אני גאה ומסופק מכך שההסכם הזה מחזק אף יותר את היעד הזה. מצד שני, אני מאוכזב באותה מידה שלא הצלחנו לארח את משחקי הוורלד סיריס עבור האוהדים שלנו".

סטנטון הוסיף: "המטרה שלי והמטרה של כל קבוצת הבעלות וההנהלה של הקבוצה היא לזכות בוורלד סיריס. אני מאמין שהמרינרס הם בעמדה טובה לעמוד ביעד הזה, וזה יהיה לי לכבוד להנהיג את הארגון הזה".

השלמת העסקה מחייבת השלמה של החוזים המשפטיים ואישור מצד הליגה, שאמור להתקבל באוגוסט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות