אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הפורקס USG קפיטל הגישה בקשת פירוק; החובות: 15 מיליון שקל

חברת הפורקס USG קפיטל הגישה בקשת פירוק; החובות: 15 מיליון שקל

החברה שבשליטת אבי סיני פיטרה את תשעת עובדיה בערב חג הפסח. על פי הבקשה למינוי מפרק זמני היא חייבת 7 מיליון שקל לבעלת השליטה, לעובדים ולספקים. החוב ללקוחות הסוחרים באמצעות החברה המעבירה, USG קפיטל המאוגדת באיי הבתולה, עומד על 8 מיליון שקל. נכסי החברה: 995 אלף שקל

03.05.2016, 15:15 | תומר גנון

חברת הפורקס והמסחר הרובוטי (אלגו-טריידינג) USG קפיטל ישראל, שבשליטת אבי סיני, הגישה אתמול (ב') לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לפירוק ומינוי מפרק זמני. באמצעות עוה"ד יורם גרוס ויחיאל קי הודיעה החברה, שפיטרה את 9 עובדיה בערב חג הפסח, כי היא חדלת פירעון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הבקשה, החברה הפועלת בתחום המסחר האינטרנטי במט"ח, מעניקה שירותי גביה, שיווק והפצה ללקוחות ישראלים על גבי מערכת מסחר הידועה בשם META TRADER. הלקוחות, שעל פי הבקשה הגיעו בשיא הפעילות לכ-400 והיקף השקעותיהם עמד על כ-8 מיליון דולר, הינם בעצם לקוחות של חברה זרה בשם זהה המאוגדת באיי הבתולה (USG CAPITAL BVI). במרץ 2015 נרכשה החברה על ידי חברה בשם אטלנטיק ברוקר אינטרנשיונל ייעוץ והשקעות, ועברה שינוי בפעילותה. זאת, על פי הבקשה, על מנת לעמוד בדרישות רשות ני"ע שממנה היא ביקשה רישיון לניהול זירת סוחר.

על פי הבקשה החברה חייבת לבעלת השליטה אטלנטיק ברוקר (בגין אג"ח וכתבי התחייבויות), לעובדים וספקים 7 מיליון שקל. סך נכסיה לעומת זאת עומדים על 995 אלף שקל. בנוסף לחברה המעבירה, USG קפיטל המאוגדת באיי הבתולה ובה מתבצעת פעילות מסחר של לקוחות, יש חוב של 8 מיליון שקל לסוחרים.

לטענת החברה, הנחיית רשות ני"ע ממנה להפסיק את פעילות האלגו, וכן תביעות, פרסומים וכתבות שליליות על החברה, הקשו מאוד על תפקודה ופעילותה היומיומית. "כתוצאה מכל אלה", טוענת החברה, "הופסקה כמעט לחלוטין פעילות המסחר כך שהלקוחות הפסיקו לסחור באמצעותה ולהפקיד כספים, לא הצטרפו לקוחות חדשים עוד ובכלל ולקוחות קיימים ביקשו למשוך את יתרת הכספים המופקדים בחברה ולאתר".

החברה מפרטת בבקשה את סך חובותיה המוערכים בכ-7 מיליון שקל: 5.7 מיליון שקל בגין התחייבויות לחברה האם אטלנטיק ברוקר, כ-400 אלף שקל לעובדים, כ-550 אלף שקל לספקים וכ-50 אלף שקל כדמי שכירות למשרדים במגדלי ב.ס.ר בר"ג. נכסי החברה לעומת זאת נאמדים בכ-995 אלף שקל בלבד: כ-80 אלף שקל יתרה בבנקים, יתרת סליקה של 200 אלף שקל בחברות אשראי, ציוד של כ-300 אלף שקל והתחייבויות של צדדים שלישיים בכ-415 אלף שקל.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות