אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיזוג של Dell ו-EMC ייקרא Dell Technologies צילום: בלומברג

המיזוג של Dell ו-EMC ייקרא Dell Technologies

מייקל דל חשף את השם החדש במהלך כנס EMC שנערך בימים אלה. חטיבת השירותים לעסקים תיקרא Dell, וחטיבת המחשוב הארגוני Dell EMC

04.05.2016, 16:56 | רפאל קאהאן

מייקל דל, מנכ"ל Dell הודיע שלשום במהלך כנס EMC וורלד, ששמה של החברה החדשה שתקום לאחר אישור הרכישה של EMC תהיה Dell Technologies. דל הסביר שהשם החדש מצביע על כך שהחברה מהווה משפחה של עסקים ויכולות, "ובהקשר שמות משפחה, אני מאוד קשור ל-Dell", הוא הוסיף בחיוך.

קראו עוד בכלכליסט

המיתוג הצפוי של איחוד החברות לא נגמר שם. דל פרש בפני באי הכנס את המבנה הצפוי של החברה שיכלול שילוב של כשישה מותגים: Dell, EMC Information Infrastructure, RSA, Pivotal, VMWare ו-Virtustream. דל גם הצביע על המגמה של המתחרים לצמצם את החטיבות שלהם והסביר שהכיוון שלו הפוך. "אני רוצה לספק את תשתיות המידע העיקריות למהפכה התעשייתית הבאה", חשף דל את מטרתו.

מייקל דל רוצה לספק את תשתית המידע של המהפיכה התעשייתית הבאה, צילום: בלומברג מייקל דל רוצה לספק את תשתית המידע של המהפיכה התעשייתית הבאה | צילום: בלומברג מייקל דל רוצה לספק את תשתית המידע של המהפיכה התעשייתית הבאה, צילום: בלומברג

חטיבת השירותים של החברה החדשה תירש את השם Dell. במקביל חטיבת המחשוב הארגוני תזכה למותג Dell EMC. מייקל דל הראה אופטימיות לגבי העתיד של העסקה שעדיין לא עברה את האישורים הרגולטוריים והפיננסיים הנדרשים. לדבריו העסקה ממשיכה להתבצע על פי ציר הזמן שנקבע והתנאים שלה לא השתנו.

מייקל דל יכול להציג אופטימיות, אך אין זה אומר שהמצב לא יכול להשתנות. זה אינו הניסיון הראשון לאחד בין שתי ענקיות טכנולוגיה ולרוב, סיכויי ההצלחה של עסקאות אלו אינו כה גבוה. אפשר להזכיר את הרכישה הכושלת של AOL על ידי טיים וורנר; את רכישת אוטונומי הבריטית בידי HP שנגמרה במחיקה של 8.8 מיליארד דולר עבור האחרונה; או את רכישתה של קומפאק, גם היא בידי HP, שנגמרה במחיקה של כמחצית משווי השוק של החברה המשולבת.

אחת הבעיות העיקריות שעומדות בפני איחוד של חברות היא התרבות הארגונית שעשויה לגרום לכשלון שילוב העובדים של החברה הנרכשת אצל הרוכשת. גם לכך התייחס דל והסביר שעל פי מחקר שבוצע בשתי החברות, נמצא שהתרבות של Dell ו-EMC מציגה דמיון רב לפחות ב"חמש הנקודות המובילות". עוד הוסיף דל שהנקודה המובילה בשני הארגונים הייתה "מיקוד בלקוח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות