אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזהרה חריגה בארה"ב: "מספר דגמי הונדה מהווים סכנה לנהגים ולנוסעים" צילום: רויטרס

אזהרה חריגה בארה"ב: "מספר דגמי הונדה מהווים סכנה לנהגים ולנוסעים"

מדובר ב-300 אלף מכוניות הונדה, רובן מ-2002, שבעליהן טרם הגיעו למוסך במסגרת הריקול של כריות האוויר הפגומות של טקאטה

02.07.2016, 16:19 | תומר הדר

פרשת כריות האוויר של טקאטה היפנית ממשיכה להכות גלים. הפעם מדובר באזהרה חריגה בחומרתה שמפרסם הממשל האמריקאי, הנוגעת למספר דגמים של הונדה. על פי הודעת ה-NHTSA - הסוכנות האמריקאית לבטיחות בדרכים - מדובר בכ-300 אלף כלי רכב שבהם "מומלץ שלא לנסוע במכונית".

קראו עוד בכלכליסט

הפנייה מכוונת לבעלי מכוניות שכבר נקראו להגיע למוסכים במסגרת הריקול הגדול של כריות האוויר תוצרת טקאטה, אך טרם עשו זאת. בקריאה מפצירה בהם ה-NHTSA שלא לנהוג במכוניתם בשל הסכנה הכרוכה בכך. 

ניסוי בכרית האוויר תוצרת טקאטה ניסוי בכרית האוויר תוצרת טקאטה ניסוי בכרית האוויר תוצרת טקאטה

על פי הודעת הממשל האמריקאי, אותם כלי רכב "מהווים סכנה חמורה לנהגיהם ולנוסעיהם", לשון ההודעה. מדובר בהונדה סיוויק מודל 2002, הונדה אקורד מודל 2002, אקיורה (חטיבת היוקרה של הונדה) TL מודל 2002 ו-2003, המיניוואן הונדה אודיסי מודל 2002, אקיורה TL מודל 2002 ו-2003 ורכב הכביש שטח הונדה CRV מודל 2002 - כמו גם הטנדר הונדה פיילוט מודל 2003.

הונדה CRV הונדה CRV הונדה CRV

הסכנה בישראל - ביבוא אישי

כל המכוניות שזוהו כמסוכנות על ידי הממשל האמריקאי הם מדגמים שמשווקים בשוק האמריקאי המקומי ולא בישראל - אך עם זאת, כלי רכב מדגמים שונים של הונדה כן "חילחלו" לישראל ביבוא אישי.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בחלק גדול מן הדגמים, אין כל ערובה לכך שהכלי הרכב המסוכנים שהגיעו ארצה ביבוא אישי בעבר אכן יזומנו לתיקון. על פי הממשל האמריקאי - הסיבה לזימון כלי רכב אלה (ולא אחרים) היא הסתברות גבוהה לכשל שעלול להוביל לקריעה מיידית של כרית האוויר שאמורה להתנפח בזמן תאונה. המשמעות עלולה להיות פציעה קשה של הנהג - או הנוסע אשר יושב מול כרית האוויר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות