אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורן קובי מאבד את השליטה באדמה: ביהמ"ש הוציא צו לכינוס נכסיו צילום: עמית שעל

אורן קובי מאבד את השליטה באדמה: ביהמ"ש הוציא צו לכינוס נכסיו

בית המשפט המחוזי בת"א מינה את עו"ד חגי אולמן ככונס נכסיו, במקביל הוצא נגד קובי צו איסור יציאה מהארץ. השופט איתן אורנשטיין: "בית המשפט אינו יכול להותיר את המושכות בידיו של בעל השליטה הפועל כך תוך סיכון הנושים"

03.07.2016, 15:44 | זוהר שחר לוי
אורן קובי מאבד את השליטה באדמה: בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (א') צו כינוס לנכסיו של אורן קובי, לשעבר בעל השליטה בחברת אדמה ומינה את עו"ד חגי אולמן ככונס לנכסיו. במקביל הוצא נגד אורן צו איסור יציאה מהארץ. "בית המשפט אינו יכול להותיר את המושכות בידיו של בעל השליטה הפועל כך תוך סיכון הנושים", כתב השופט איתן אורנשטיין בהחלטתו.

קראו עוד בכלכליסט

שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, הורה גם על פירוקן על החברות הנוספות שהיו בשליטת קובי, חברת לוג מדיה העוסקת בהשקעות בינאריות וחברת טרה Terra.

לפי השופט אורנשטיין, העירוב בין כל חברות הקבוצה, הן מבחינת עובדים, הן מבחינת פעילות והן מבחינת התנהלותן הכספית, שעורבבה גם בכספי בעל השליטה, מצדיק הרמת מסך.

אורן קובי , צילום: צביקה טישלר   אורן קובי | צילום: צביקה טישלר אורן קובי , צילום: צביקה טישלר

לפני כשבועיים במסגרת הבקשות לפרק את החברות ולכנס את נכסיו של בעל השליטה, העיד קובי בפני בית המשפט וטען, בין היתר, כי אין לו חוב לחברת אדמה כפי שטען המפרק הזמני, עו"ד אולמן, אלא שמדובר בחוב לחברת האם שנרשם לדבריו בהתאם לחוק והוא עומד על 22 מיליון שקל.

השופט אורנשטיין לא קיבל עמדה זו ולפי החלטתו הטענה לפיה קובי חב לחברה האם ולא לחברת אדמה "אינה אלא טענה מלאכותית". "בעל השליטה", כתב השופט, "משך הלכה למעשה את כספי הלקוחות מאדמה באמצעות החברה האם, ששימשה צינור לקבלת הכספים. עסקינן אפוא בהעברה טכנית של כספים מהחברה האם ואין בכך כדי לשנות מעצם העובדה שבעל השליטה נהנה מכספים שלא היה מקום לקבלם, שכן אין אלה רווחים אלא כספי לקוחות שהיו אמורים להיות מופקדים בנאמנות. לכן מסקנתי היא שבעל השליטה חב למעשה לאדמה".

עוד מצוין בהחלטה כי התנהלות אדמה ובעל השליטה "מעצימה את הצורך בקבלת הבקשות וזאת נוכח העירוב בין החברות, פעילותן, עסקיהן, עובדיהן, כספן, והכל תחת ניצוחו של בעל השליטה. בכל אלה יש מסך מספק למתן צו פירוק זמני ולמינוי מפרק זמני שיחקור ויתחקה אחר שנעשה בחברות ובנכסיהן כמו גם באלה של בעל השליטה, כאשר יש למנוע בדחיפות את המשך הפעילות שנחזית כאסורה ובעייתית ולהשיב את שנלקח ככל שנלקח שלא כדין".

לפי השופט אורנשטיין, עולה חשש מהתנהלות בעל השליטה באשר להברחת נכסים בתקופת הביניים. לדבריו, קובי פעל עד עתה "תוך הסתרת נכסים והברחתם" ותוך מסירת גרסאות סותרות בתצהירים ואישור דוחות כספיים בידיעה שאינם נכונים. "בית המשפט", נכתב, "אינו יכול להותיר את המושכות בידיו של בעל השליטה הפועל כך תוך סיכון הנושים".

קובי, כך עוד בהחלטה, הודה למעשה בעדותו כי הינו חדל פירעון ואינו מסוגל לעמוד בהתחייבויותיו. כן הוא הצהיר כי שווי נכסיו הוא 20 מיליון שקל בעוד התחייבויותיו מגיעות לסכום של 31.5 מיליון שקל. בכך הוכיח קובי לכאורה מעשה פשיטת רגל.

השופט אורנשטיין מציין עוד את נטילת הדיבידנדים מהחברות על ידי בעל השליטה אף שאלו לא צברו רווחים, את הוצאות הכספים לצורך ניהול חייו הראוותניים וכן הסתרתו בבית המשפט חברות במדינות זרות שהיו בשליטתו וכן כמה מנכסיו. "המסקנה המתבקשת היא", כך נכתב בהחלטה, "שקיימת דחיפות במתן צו כינוס זמני לנכסי בעל השליטה. עסקינן בבעל שליטה שדומה שיש קושי ליתן אמון בדבריו וקיים חשש ממשמעותי שככל שלא יינתן צו כינוס נכסים זמני אזי הוא ימשיך להבריח נכסים או יסב נזקים בלתי הפיכים. מכל מקום סבורני שהנזק במקרה זה שיגרם מאי מתן הצו עולה עשרות מונים על הנזק שיגרם לבעל השליטה מנתינתו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
מגיבים יקרים אתם פשוט לא מבינים את האיש,
מגיבים יקרים אתם פשוט לא מבינים את האיש, הארכי נוכל- אורן קובי. אורן קובי סבל ילדות קשה בתור ילד כאפות מגמגם שגל במפחה חד הורית מעוטת יכולת בלוד. לאורן קובי מעולם לא היו חברים או משפחה. הדרך היחידה שאורן קובי למד בחיים היא רמיה ושקר על מנת להשיג כסף שליטה וכוח. הכל כדי לנסות ולכפר על חוסר הבטחון העצמי המטורף שלו. אורן קובי בלי כסף הוא כמו חילזון ללא בית- אין חברים, אין משפחה, אין עובדים, אין בחורות. אין כלום. צריך להבין שאין אדם אחד בעולם (כולל משפחה מדרגה ראשונה) שאורן קובי נגע בו ולא פגע בו. אורן קובי חי מלשלוט על אנשים ולגרום להם לעשות כרצונו. מדובר בלא פחות מפסיכופט קליני שאינו רוצה ואינו יכול לראות איש חוץ מעצמו. לאורן קובי אין חבר אחד או בן משפחה אחד שעומדים לצידו ברגעיו הקשים- כל "החברים" התאיידו משום מה- כי אין יותר כסף לקנות להם דברים או לשלוט בהם בדרכים אחרות. בתור מי שמכיר אותו מקרוב- מדובר באדם שגם כשהיה לו כסף (גנוב) לא היה לו כלום. ואקום נפשי, ריק מחשבתי, הכל נעשה אך ורק מחישובים כספיים ותועלתניים לאורן קובי עצמו. מגיב אחר כתב כי רק בכלא אורן לא יוכל לפגוע יותר באנשים- אוי כמה שהוא צדק
Apple  |  04.07.16
לכל התגובות