אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה טרי פנה בדחיפות לביהמ"ש: מבקש למכור 5% ממניות כלל ביטוח צילום: אוראל כהן

משה טרי פנה בדחיפות לביהמ"ש: מבקש למכור 5% ממניות כלל ביטוח

הנאמן על מניות כלל ביטוח מגלגל את תפוח האדומה הלוהט של מכירת המניות לבית המשפט. פנה בבקשה לאשר את מכירת המניות בנתחים בבורסה עד תחילת ספטמבר

13.07.2016, 19:35 | רחלי בינדמן

משה טרי, נאמן המניות של כלל ביטוח מטעם המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, מגלגל את תפוח האדמה הלוהט של דרישתה למכור את מניות כלל בנתחים בבורסה לפתחו של בית המשפט. טרי שלח היום (ד') בקשה לבית המשפט באמצעות עורכי דינו, עו"ד שוני אלבק ועו"ד נועה ברהום, לשעבר בכיר בקונצרן אי.די.בי, ששלטה בעבר בכלל ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

טרי מבקש מבית המשפט להורות לו למכור 5% ממניות כלל עד ה-7 לספטמבר כפי שדורשת סלינגר וזאת בהתאם למתווה שפרסמה בסוף 2014, לפיו אם בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין לא ימצא רוכש לכלל רוכש שיהיה מקובל עליה בלוח הזמנים שהציבה שכבר פג, יהיה עליו להיפטר מהמניות בשוק, שכן סלינגר מסרבת להעניק לאלשטיין היתר שליטה בחברת הביטוח.

טרי מבקש מבית המשפט כי יורה לו למנות ברוקר בעל ניסיון בשוק ההון לבצע את המכירה בדרך של מכרז מחוץ לבורסה כך שהברוקר יודיע למשקיעים מוסדיים כי המניות עומדות למכירה לכל המרבה במחיר. לחלופין מבקש טרי מבית המשפט לנקוט בכל פעולה לצורך מימוש מניות כלל, לרבות אך לא רק מכירת המניות במכירה במסגרת המסחר בבורסה. טרי טוען כי הבקשה דחופה על רקע דרישת המפקחת למכור כאמור נתח ראשון עד תחילת חודש ספטמבר.

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

טרי מתאר לבית המשפט כי על מנת לבצע תהליך מכירה מיטבי למכירת 5% ממניות כלל אשר שווי השוק שלהן נע בחצי השנה האחרונה בין 110-130 מיליון שקל, הוא נפגש עם מספר רב של פעילי שוק ההון במהלך חודש מאי ומחציתו הראשונה של חודש יוני. זאת על מנת להבטיח כי טכניקת המכירה בה ינקוט תהיה אשר תשיא את המחיר ותבטיח ברמת וודאות גבוהה את ביצוע המכירה והשלמתה.

במסגרת הליך זה, מתאר טרי, התקבלו אצלו מספר הצעות למכירת המניות, חלקן כוללות מכירה בטכניקות מוכרות וחלקת בטכניקות מורכבות יותר. המשותף, לדבריו, לכל ההצעות הוא כי המכירה עשויה להניב תמורה גבוהה יותר מזו שתתקבל במכירה בבורסה שכן מכירה בבורסה, לטענתו, עלולה להביא לירידה משמעותית בשער המניות בשל ההיצע העצום של המניות המועמדות למכירה. טרי ציין עם זאת כי מכירה בטכניקות המורכבות יותר צפויה להביא תמורה הנמוכה ב-2% עד 4% משער הבסיס בבורסה ביום המכירה.

דורית סלינגר הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר , צילום: ישראל הדרי דורית סלינגר הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר | צילום: ישראל הדרי דורית סלינגר הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר , צילום: ישראל הדרי

טרי הבהיר כי במכירת המניות על ידיו הוא נכנס בנעליה של אידיבי פתוח וצריך לדאוג לאידיבי פתוח במובן אחד בלבד: השאת מחיר המכירה וזאת כאשר אין לו שיקול דעת באשר לשאלה אם עצם המכירה משרתת את טובת אידיבי פתוח. באידיבי פתוח כידוע מתנגדים למכירת המניות בחלקים. טרי רומז כי מכירה אפשרית של גרעין השליטה במניות כלל (30% מהמניות) הייתה עשויה להניב תמורה גבוהה יותר ממכירה בחלקים כפי שאמנם טוענים באידיבי.

לכן לדבריו הוא נמצא בין הפטיש לסדן במיוחד כשאידיבי מתרה בו וטוענת נגדו כי הוא מפר את חובותיו כנאמן במכתבים ששלחה באחרונה ולכן הוא מבקש את עזרת בית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הרי ברור שסלינגר חברה של נוחי דנקנר שאומר
הרי ברור שסלינגר חברה של נוחי דנקנר שאומר שאם הוא נדפק אז כולם ידפקו ועכשיו שוני חבר שלו מייעץ לטרי, פשוט נוכלות. מי שיאכל אותה זה מחזיקי האגח בסופו של דבר ולא אלשטיין . אפשר בקלות לקצץ אותו מהפרמישה ולא להשאיר שום שליטה אצלו ואז לתת למחזיקי האגח מספיק זמן למכור במחיר טוב.  אם השופט יאשר את זה זה קומבינה של נוחי וצריך לשלוח אותם לכלא נבלות
Hammer  |  14.07.16
2.
זו עתירה פורמלית לגמרי.  טרי הוא נאמן של
זו עתירה פורמלית לגמרי.  טרי הוא נאמן של הפיקוח על הביטוח, לא של אידיבי.  השאלה היחידה פה עבור בית משפט היא האם שטר הנאמנות שיצר עבור טרי המפקח הקודם שריג מתיר לנאמן לבצע את המכירה כפי שהוא מבקש לבצע.  אפילו אם נניח שלא, הרי שהמפקחת הנוכחית סלינגר יכולה למחרת בבוקר לתקן את שטר הנאמנות כדי להסמיך את הנאמן לבצע את המכירה כפי שהורתה.  השאלה המהותית האם למפקחת סמכות להורות על המכירה יכולה להיות מוכרעת רק במסגרת עתירה לבג"צ בידי אידיבי - לא במסגרת כזו.
Bee  |  13.07.16
לכל התגובות