אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד תועמד לדין בצרפת צילום: בלומברג

סופית: יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד תועמד לדין בצרפת

כך קבע בית המשפט העליון בצרפת; לגארד מואשמת ברשלנות, בשל מעורבותה בפיצויים המוגזמים שהממשלה שילמה לאיש העסקים ברנרד טאפי ב-2008, אז כיהנה כשרת האוצר

22.07.2016, 15:36 | שירות כלכליסט

בית המשפט העליון בצרפת קבע היום כי יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד, תועמד לדין - בשל מעורבותה בפיצויים המוגזמים שהממשלה שילמה לאיש העסקים ברנרד טאפי ב-2008, אז כיהנה כשרת האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת יולי הודיע משרד התובע בצרפת כי הוא ממליץ להעמיד את לגארד לדין. המלצת התביעה נמסרה בתגובה לערעור שהגישה לגארד נגד צו בית משפט בדצמבר, שפסק שעליה לעמוד לדין באשמת רשלנות בפרשה, במסגרתה הוענקו לטאפי 404 מיליון יורו מכספי משלמי המסים. 

עורך דינה של לגארד, פטריק מייסונב, הביע צער על ההחלטתה ואת ביטחונו בחפותה. מקרן המטבע נמסר כי הנהלתה עודכנה בהחלטה והיא ממשיכה להביע אמון ביכולתה של לגארד להמשיך בתפקידה. יש לציין כי למרות החשדות כלפיה, לגארד מונתה בינואר לכהונה שנייה בתפקיד היו"ר, וזאת למשך חמש שנים.

כריסטין לגארד, צילום: איי פי כריסטין לגארד | צילום: איי פי כריסטין לגארד, צילום: איי פי

לגארד תועמד לדין בבית המשפט לצדק, שדן במקרים של התנהלות כושלת של שרים.

   

החקירה נגד לגארד נפתחה ב-2014, ועסקה בתביעה שהגיש טאפי נגד הבנק הממשלתי קרדיט ליון שרכש ב-1993 את אחזקתו באדידס, בטענה שהונה אותו. טאפי, שתמך בנשיא לשעבר ניקולה סרקוזי בשתי מערכות הבחירות שניהל, זכה בפיצוי הגבוה ב-2008. ואולם הדבר עורר סערה ציבורית כשהטענה העיקרית הייתה שהפיצוי היה נדיב מדי ונבע מקשרי ההון-שלטון הקרובים בצרפת, בשעה שלגארד עמדה בראש פאנל הבוררות שפסק לטובתו של טאפי.

אם תורשע, העונש שצפוי ללגארד עומד על שנת מאסר וקנס של 15 אלף יורו. היא מכחישה את ההאשמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות