אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקל רוצה לדחוף את הענן ללקוחות בכל הכוח צילום: FIDF

אורקל רוצה לדחוף את הענן ללקוחות בכל הכוח

ענקית הטכנולוגיה החלה בתהליך ארגון מחדש של מחטיבת המכירות שלה. מעתה אנשי המכירות יונחו למכור מוצרי מחשוב ענן, מכירת רישיונות תוכנה תעבור למוקד מכירות טלפוני ייעודי

24.07.2016, 19:52 | רפאל קאהאן

אורקל החלה בתהליך ארגון מחדש של חטיבת המכירות שלה. על פי דיווח של אתר הרג'יסטר מסוף השבוע (ו'), אנשי המכירות שלה הונחו לגייס לקוחות למוצרי הענן של החברה, זאת על חשבון מכירות רישיונות תוכנה מסורתיים. כבר בינואר שעבר פורסם שהחברה תגייס כ-1,400 אנשי מכירות למשרדיה באירופה והמזרח התיכון. כעת יעדיהם גם הוגדרו.

קראו עוד בכלכליסט

השינוי אמור להביא להגדלה מהירה של היקפי הלקוחות למוצרי מחשוב הענן שלה. החברה חייבת לגייס מספר של לקוחות בשביל להימנע ממצב בו היא מאבדת יותר לקוחות מסורתיים מאשר מגייסת אותם למוצרי הענן. הבעיה נעוצה במודל התמחור של הענן שמבוסס על תשלום מנוי, לעומת מכירות של רישיונות שמכניסים סכום גדול בבת אחת. אורקל חוששת שההפרש שעשוי להיווצר ישפיע לרעה על הנראות של הדוחות הקרובים.

אורקל חייבת לגייס יותר לקוחות ענן משהיא מאבדת לקוחות רישיונות תוכנה מסורתיים, צילום: בלומברג אורקל חייבת לגייס יותר לקוחות ענן משהיא מאבדת לקוחות רישיונות תוכנה מסורתיים | צילום: בלומברג אורקל חייבת לגייס יותר לקוחות ענן משהיא מאבדת לקוחות רישיונות תוכנה מסורתיים, צילום: בלומברג

השינוי במיקוד של חטיבת המכירות מתבטא גם בשינוי ארגוני שעבר על החברה. השימוש באנשי מכירות שטח כדי לגייס לקוחות לענן מראה שבאורקל רוצים לראות את המספרים גדלים מהר וחזק. מכירת רישיונות התוכנה עבר למוקד טלפוני עם אנשי מכירות פחות מיומנים. עוד הוכחה לחשיבות של הענן היא ההשקה של הגרסה החדשה של מסד הנתונים אורקל 12c ישירות לענן, כאשר הגרסה המקומית צפויה להגיע לשוק רק כמה חודשים בהמשך.

מכירות רישיונות התוכנה ירדו בכ-15%, אלה היוו כ-22% מסך הכנסותיה. עם זאת מכירות מוצרי הענן צמחו בכ-38% לכ-2.8 מיליארד דולר בשנה האחרונה. אבל לאורקל מצפה מערכה קשה מול מובילת השוק אמזון. שירותי AWS הכניסו ברבעון האחרון כמו כל הכנסות הענן של אורקל בשנה האחרונה, כ-2.6 מיליארד דולר, עלייה של 64% ביחס לשנה הקודמת. אם אורקל רוצה לנצח את אמזון, היא תזדקק להרבה יותר מרק אנשי מכירות מנוסים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות