אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אור לאחר הדיון בביהמ"ש: "הכל מכור מראש, המפרק סגר הכל והוא רוצה את הכסף" צילום: צביקה טישלר

אור לאחר הדיון בביהמ"ש: "הכל מכור מראש, המפרק סגר הכל והוא רוצה את הכסף"

ביהמ"ש קיים היום דיון בבקשת הפירוק לקבוצת ענבל אור; יזמת הנדל"ן הוצאה מהאולם - לאחר שהתפרצה לדבריו של עורך דינה, אוריאל זעירא; שלי נרקיס העיד בפרשת דירת המריבה בפרויקט מציצים: "אני לא מאמין בבדיקות פוליגרף"

25.07.2016, 17:30 | אביב גוטר

הדיון בבקשות הפירוק של קבוצת ענבל אור ובכינוס הנכסים של יזמת הנדל"ן, התקיים היום בביהמ"ש במחוזי בת"א, לאחר שנדחה במשך יותר מחודשיים. כרגע לא ברור מתי יפרסם השופט איתן אורנשטיין את החלטתו האם להכריז על אור כפושטת רגל, ולתת צו פירוק קבוע לקבוצת החברות בבעלותה. קבוצת החברות נמצאת בשלב זה בהליך פירוק זמני, לאחר שע"ד איתן ארז מונה למפרקה הזמני.   

קראו עוד בכלכליסט

 לאחר הדיון אמרה אור: אור: "אין בתי משפט, אין אמת, אין צדק. יש מפרק שרוצה להרוויח כסף על חשבון אנשים ועצוב לי שבית המשפט נותן לזה יד. לכן התפרצתי ולא יכלתי להישאר. רואים את השקרים לא ממוסכים ולא כהוויתם. המפרק לא הביא חוות דעת, אני הבאתי חוות דעת ממומחים, מאזנים מבוקרים לחברות, רואי חשבון וכלכלנים שעושים ומעמיסים ככל שביכולתם ובכל זאת רואים שהחברה סולבנטית (מצב שבו הנכסים עולים על ההתחייבויות –א"ג). אני לא מעריכה שאני הולכת לכינוס סופי, גם אם יינתן צו אני מתכוונת להמשיך ולערער ולהילחם. נחשפתי בבתי המשפט לאי צדק שיום אחד זה יתפוצץ וכל המדינה היה המומה מכך. אם צריך אני אגש לעליון ואעשה הכל כדי שהצדק והאמת תצא לאור".

אור נשאלה האם היא מתחרטת שלא העידה וענתה שכן. כזכור, אור סירבה להעיד הבוקר בטענה כי אינה מרגישה טוב אולם לאחר שהתפרצה מספר פעמים לדיון תהה השופט אורנשטיין לגבי מצבה הרפואי. מספר שעות אחר כך פנה צוות ההגנה לשופט אורנשטיין שביקש לאפשר לאור להעיד אך אורנשטיין התנגד לבקשה. לדבריה, "הכל מכור מראש, המפרק סגר הכל והוא רוצה את הכסף. זה הזוי ולא אמיתי. אני מוכנה לשים את כל נכסיי הפרטיים לטובת הרוכשים במקום שהם יראו את הכסף בעוד כמה שנים אחרי שגזר (המפרק- א"ג) עליהם כסף לכיסו".

ענבל אור ובא כוחה עו"ד אוריאל זעירא היום, צילום: צביקה טישלר ענבל אור ובא כוחה עו"ד אוריאל זעירא היום | צילום: צביקה טישלר ענבל אור ובא כוחה עו"ד אוריאל זעירא היום, צילום: צביקה טישלר

במהלך הדיון העיד שלי נרקיס על דירת המריבה שמכרה אור גם לו וגם לעופר לוזון. אור סולקה מאולם בית המשפט לאחר שהתפרצה לדבריו של עורך דינה, אוריאל זעירא. השופט איתן אורנשטיין ביקש מאור להפסיק לדבר ושלא שמעה לו ביקש ממנה לצאת מהאולם.

בפתח הדיון ניסה פרקליטה של אור, עו"ד אוריאל זעירא, להביא לדחייה נוספת, זאת בעקבות חוות דעת שהוגשה אתמול בשעה 2:00 בלילה, לאחר שאור לא חשה בטוב. עם זאת, במהלך הדיון התפרצה אור לדבריו של עו"ד איתן ארז, ומיד פנה אליה השופט איתן אורנשטיין שתהה מדוע ענבל אור נמצאת באולם ומשתתפת פעילה בדיון אם טענה בתחילתו כי היא אינה חשה בטוב וחקירתה על דוכן העדים נדחתה. לבסוף הוצע כי תצא החוצה לנוח. בהמשך התפרצה אור שוב לדבריו של ארז, כאשר השופט אורנשטיין איים כי תוצא מן האולם אם תמשיך להתפרץ.

בהמשך, טען עו"ד זעירא כי אור מרגישה טוב יותר ומוכנה להעיד. השופט אורנשטיין סירב לבקשה בטענה כי ההגנה ויתרה על מתן עדות בזמן.

אור בביהמ"ש היום, צילום: צביקה טישלר אור בביהמ"ש היום | צילום: צביקה טישלר אור בביהמ"ש היום, צילום: צביקה טישלר

עו"ד ארז בדו"ח כי אין מנוס מלפרק את החברות. אולם מטעמה של אור, שהחליפה מאז לא מעט עורכי דין, מתנגדים לבקשה. בחודשיים האחרונים הוגשו מצידה מספר בקשות לדחיית הדיון שאמור היה להתקיים כבר במאי. זאת, לאחר שבאי כוחה ביקשו ארכה כדי להכין דו"ח כלכלי וחוות דעת מומחה שיסתרו את נתוניו של המפרק.

כך, מטעמה של אור העיד היום רו"ח יואב סומך, שכתב את הדו"ח הכלכלי שלה, בו נטען כי היא בעלת יכולת לפרוע את חובותיה. סומך עדכן כי עודף הנכסים של אור ירד מ-7 מיליון שקל למיליון שקל בלבד, ונימק זאת "בעקבות עבודה נוספת שבוצעה על הספרים, בנושא התחייבויות ומיסוי שנמצאו בעודף נכון למרץ 2016". בתוך כך התייחס לפרויקט בבלי ואמר: "הפרויקט יצר חור בתזרים של 17-18 מיליון שקל בערך, אני לא יודע מאיפה החור הזה כוסה. ברור שזה בא מכל מיני מקורות אחרים בחברה".

שלי נרקיס בביהמ"ש היום. יעיד מטעמה של אור, צילום: צביקה טישלר שלי נרקיס בביהמ"ש היום. יעיד מטעמה של אור | צילום: צביקה טישלר שלי נרקיס בביהמ"ש היום. יעיד מטעמה של אור, צילום: צביקה טישלר

סומך נשאל על ההלוואה של אור לשלי נרקיס, בה התחייבה החברה לשלם 2 מיליון שקל פלוס ריבית בתוך מספר חודשים, וענה: "באותה נקודת זמן הייתה בעיה תזרימית, אבל אני לא ניהלתי את החברה הזאת מעולם".

עדותו של נרקיס

שלי נרקיס עלה לדוכן העדים ונחקר על ידי עו"ד זעירא על המקרה שבו מכרה אור לעופר לוזון וגם לנרקיס דירה ששועבדה לטובת הלוואה שנתן לענבל אור.

"מר לוזון התעניין ברכישה בפרויקט מציצים מספר ימים לפני ׳המקרה׳", אמר נרקיס. "לא הכרתי את עופר לוזון לפני כן אבל בדיעבד גיליתי שאני מכיר את חמו. שלושה שבועות לפני שנחתם ההסכם עם לוזון פגשתי את חמו של לוזון במשרד עו״ד ברזילי ולאחר מכן ענבל אור אמרה שלוזון ניסה לרכוש את הדירה ב-12.5 מיליון שקל אולם היא ציינה כי העסקה לא יצאה בסוף לפועל. באחד מימי שישי פגשתי בחור שאמר לי שענבל מכרה את הדירה והופתעתי. הייתי נוכח בפגישה שחיים (חמו של לוזון) ביקש להחזיר את הכספים ולבטל את ההסכם עימו".

אורנשטיין: "הייתם מופתעים?"

נרקיס: "בטח שהייתי מופתע. אין ללוזון הערת אזהרה על הנכס".

עו"ד זעירא: "היכן ההסכם מכר של נרקיס נחתם?"

נרקיס: "בלובי של משרדו של עו"ד וינרוט". 

עו"ד זעירא: "ההסכם נחתם שעתיים לפני הדיון בביהמ"ש".

נרקיס: "נוסח ההסכם היה כבר יומיים קודם לכן וענבל אור כעסה שלא הביאו את הנוסח בגלל שהיא הייתה במעצר בית. הנהג שלה ניסח, כי לא היה עו"ד במקום, ונתתי לה עוד 6 מיליון".

עו״ד זעירא: "בפגישה אצל וינרוט רק לפני הדיון על הפירוק הזמני? מה הניע אותך להגיע לשם?"

נרקיס: "ביום המקרה שהיא הסתבכה ליוויתי את ענבל אור והייתי איתה 24 שעות".

עו"ד זעירא: "מה הביא אותך לוינרוט?"

נרקיס: "היה שם עו"ד וינרוט וגם העו"ד שלה עופר שאישר את החתימות".

עו"ד זעירא: "רצית לבוא לעו"ד וינרוט כי חששת מצו פירוק והסתבכות?"

נרקיס: "לא זוכר את החששות שלי, ההסכם נחתם קודם".

עו"ד זעירא: "ההסכם הזה נולד מחשש לפירוק זמני?"

נרקיס: "ההסכם זה נולד כנגד ז׳בוטינסקי 104-102. אם לא הייתי מביא 7.5 לא היו מדברים על הפרויקטים האלה".

עו"ד זעירא: "איך זה קשור למכירת הקרקע?"

נרקיס: "ענבל אמרה לי 'תוריד 3 נכסים מההסכמים' (בטחונות) ומי שהיה אמור לשעבד לי מהמשרד שלהם, ואז כביכול ויתרתי על יתר הבטחונות שיש לי אותם בהסכמים קודמים, ואז התקבלה הדירה כמכר על 7.5 מיליון שקל".

עו"ד זעירא: "הבטוחות שאתה מציין נרשמו?"

אורנשטיין: "הוא אמר שלא".

עו"ד זעירא: "המסמך האמור נבדק על ידי מומחית לגרפולוגיה שאמרה שזהו לא כתב ידה של אור, מה יש לך לומר על כך?"

נרקיס: "אני מנצח בבתי משפט למרות שהם מביאים גרפולוגים מטעמם".

עו"ד זעירא: "ענבל הלכה לבדיקת פוליגרף ושם נשאלה האם הובטח להחזיר לך את החזר המכר במידה ובקשת מינוי מפרק זמני תדחה? האם הבטחת זאת במשרד וינרוט. נרקיס השיב "היא אמרה לי 'אני אתן לך 7.5 מיליון ההסכם מבוטל', והשבתי לענבל שכן".

אורנשטיין: "אמרתי לה שאם בקשת הפירוק הזמני תדחה - ההסכם יוחזר".

עו"ד זעירא: "הסכם המכר שמכרתם היה מותנה, מתי היה אמור להיות משולם הכסף?"

נרקיס: "31 במאי".

עו"ד זעירא: "כלומר לא חיכית עד ה-31 במאי לביצוע הסכם המכר?"

נרקיס: "הם אמרו שעד ה-31 יגיע הכסף ובסוף הסתפקתי בבטוחות והסכם המכר".

אורנשטיין: "מה היה קשה לכתוב בהסכם מכר - אם יהיה פירוק זמני ההסכם ידחה".

עו"ד זעירא: "ענבל הלכה לבדיקת פוליגרף שבה הבודק אישר שאתה (נרקיס) הבטחת שהיא תקבל את המסמכים במידה ולא יהיה פירוק זמני".

ענבל אור פורצת בצחוק.

אורנשטיין: "ענבל אור מוזהרת שלא לפרוץ בצחוק בבית המשפט ולהתנהג כיאה לבית המשפט".

נרקיס: "אני לא מאמין בבדיקות פוליגרף".

עו"ד זעירא: "ייתכן ואמרת לעורך דינך שתחזיר לה את הסכם המכר אם תדחה הבקשה".

נרקיס: "בחיים לא".

עו"ד זעירא: "גם בשאלה זו ענבל אור יצאה דוברת אמת בפוליגרף".

אורנשטיין: "שאלת כבר ונרקיס רק מתחזק ונותן לך דוגמאות ממקרים אחרים".

ענבל אור סולקה מאולם ביהמ"ש לאחר שהתפרצה לדבריו של עורך דינה, זעירא. אורנשטיין ביקש מאור להפסיק לדבר ושלא שמעה לו ביקש ממנה לצאת מהאולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
ענבל אור מפרנסת עו"ד(ים) רו"ח,  מעסיקה את בית
ענבל אור מפרנסת עו"ד(ים) רו"ח,  מעסיקה את בית המשפט ולא מרימה ידיים .מאין כל הכסף שהיא משלמת לאלה הפועלים בשמה אם היא פושטת רגל ? אני לא מבין מדוע הסאגה הזו נמשכת ונמשכת ,כאשר אור מכריזה שאם כל חברותיה יוכרזו לכינוס נכסים קבוע תלך לבג"ץ ,כלומר זה יימשך ויימשך עד למילה האחרונה של בג"צ שישים לזה סוף  .אגב מקרה דומה נדון כעת בבית משפט של חברת אדמה .
sharpasknife  |  26.07.16
לכל התגובות