אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשמע מקוטע: מנכ"ל אריקסון האנס ווסטברג פוטר מתפקידו צילום: בלומברג

נשמע מקוטע: מנכ"ל אריקסון האנס ווסטברג פוטר מתפקידו

יצרנית ציוד התקשורת שנחקרת בין השאר על חשדות לשחיתות ובעיות ברישומי הכנסות דיווחה כי סמנכ"ל הכספים ימלא את מקום המנכ"ל עד מציאת מחליף

25.07.2016, 10:45 | שירות כלכליסט

מנכ"ל אריקסון האנס ווסטברג פוטר מתפקידו, כך מסר דירקטוריון החברה המייצרת ציוד תקשורת. ההתפטרות נכנסת לתוקף לאלתר. סמנכ"ל הכספים יאן פריקהאמר ישמש כמנכ"ל הזמני עד למציאת מחליף. הפיטורים מגיעים לנוכח הקשיים של החברה השבדית לשמור על רווחיות על רקע ההאטה בביקוש והתחרות הגוברת.

קראו עוד בכלכליסט

ווסטברג החל לעבוד בחברה לפני 28 שנים, וב-2010 מונה לתפקיד המנכ"ל. "ווסטברג הוביל את החברה בשבע השנים האחרונות במהלך שינויים משמעותיים בתעשייה ובחברה", מסר בהצהרה יו"ר הדירקטוריון ליף ג'והנסון. "האנס היה חיוני ביותר בבניית יחסים חזקים עם לקוחות מרכזיים ברחבי העולם, והמנהיגות והאנרגיה שלו היוו השראה לעובדים ולמנהלים בחברה. אולם, בסביבה הנוכחית ובעוד החברה מאיצה את יישום האסטרטגיה שלה, הדירקטוריון החליט כי הגיע הזמן למנהיג חדש שיוביל את השלב הבא בהתפתחות של אריקסון".

עזיבתו של ווסטברג מגיעה לאחר תקופה בעייתית לחברה, שהחלה בקיצוצי עובדים כתוצאה מתחרות גוברת מצד חברות כמו הוואווי (Huawei) הסינית ונוקיה. החברה דיווחה בשבוע שעבר על ירידה של 24% ברווח הנקי ברבעון השני, והכריזה כי בכוונתה להאיץ את יישום תכנית הפחתת עלויות.

נגד החברה נפתחו גם חקירות בחשד לשחיתות באסיה ובאירופה, ובשבוע שעבר הכחישו באריקסון דיווחים בתקשורת השבדית לפיהם החברה מנפחת את נתוני המכירות על ידי רישום מכירות לפני שהלקוחות משלמים. 

אריקסון, צילום: בלומברג אריקסון | צילום: בלומברג אריקסון, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות