אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוניליוור: מוצרים מזוהמים הגיעו למדפים, הצרכנים נדרשים להחזירם צילום: נמרוד גליקמן

יוניליוור: מוצרים מזוהמים הגיעו למדפים, הצרכנים נדרשים להחזירם

החברה, שבתחילה הכחישה קיומו של זיהום בקווי הייצור והודתה בכך רק לאחר פניות של כלי התקשורת, עמדה על כך שהמוצרים המזוהמים לא יצאו לשוק; כעת היא מודיעה על ריקול - ומבקשת מהצרכנים להחזיר יחידות קורנפלקס

04.08.2016, 22:40 | נורית קדוש

משבר הקורנפלקס המזוהם של יוניליוור עולה מדרגה: החברה הודיעה הערב כי היא מבצעת ריקול (איסוף מהמדפים) של דגני בוקר - ומבקשת מהצרכנים לבדוק אם רכשו מוצרים מכמה סדרות ייצור.

יוניליוור, שבשבוע שעבר הכחישה קיומו של זיהום בקווי הייצור שלה והודתה בכך רק לאחר פניות חוזרות של כלי התקשורת, עמדה על כך שהמוצרים המזוהמים לא יצאו לשוק. כעת היא מודה שבעקבות פנייה צרכנית, נמצא כי 240 יחידות של קורנפלקס בד"ץ 750 גרם מיום ייצור 27.06.16 , יצאו אל השוק.

קראו עוד בכלכליסט

כתוצאה מכך ומטעמי זהירות החברה החלה בביצוע ריקול ומבקשת מכלל הצרכנים לוודא כי אין ברשותם מוצר גם מהסדרות האלה:

תאריך ייצור 26.06.16 עד 27.06.16, סימון מכונה B, קורנפלקס של אלופים, 750 גרם.

תאריך ייצור 23.06.16 וגם 27.06.16 עד 29.06.16, סימון מכונה B, קורנפלקס בד"ץ, 750 גרם.

תאריך ייצור 29.06.16 עד 30.06.16, סימון מכונה B , קוקומן צדפים, 750 גרם.  

ענת גבריאל מנכ"לית יוניליוור ישראל, צילום: ענר גרין ענת גבריאל מנכ"לית יוניליוור ישראל | צילום: ענר גרין ענת גבריאל מנכ"לית יוניליוור ישראל, צילום: ענר גרין

צרכנים אשר יש ברשותם מוצר מהרשימה הנ"ל, מתבקשים שלא לצרוך אותו ולפנות למוקד שרות הצרכנים של יוניליוור בטלפון לאיסוף המוצר שברשותם.

יוניליוור מסרה כי דיווחה מיידית למשרד הבריאות על האירוע ונסיבותיו נבדקות ע"י החברה.

יו"ר שדולת הבטיחות בכנסת, ח"כ איציק שמולי, אמר כי "מהרגע הראשון טענתי שלא ניתן להסתמך על הודעת החברה שבוודאות לא דלפו מוצרים מזוהמים למדפים, במיוחד לאחר מדיניות ההסתרה שהפגינה. במקום לנסות ולהשתיק את הביקורת משרד הבריאות היה חייב להקשיב לה. מדיניות הרגולציה העצמית קרסה וזו ההוכחה שהיא מסכנת את בריאות הציבור. חברות המזון בניגוד עניינים מובנה ואין להן שום אינטרס לדווח על דברים כאלה ולפגוע בעצמן. חייבים לקדם באופן מהיר את חובת הדיווח הציבורית ולא להותיר זאת עוד לבחירתן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה