אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך שאינו נגמר: לופטהנזה וטייסיה מחדשים את דיוני השכר ביניהם

הסכסוך שאינו נגמר: לופטהנזה וטייסיה מחדשים את דיוני השכר ביניהם

חילוקי דעות על השכר של טייסי חברת התעופה הגרמנית ותנאי הפנסיה שלהם הובילו ל-12 שביתות במהלך ארבע השנים האחרונות. כעת עושים הצדדים מאמץ לסיים את הסכסוך - הדיונים ביניהם יימשכו בשבוע הבא

06.08.2016, 16:26 | שירות כלכליסט

חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה ואיגוד הטייסים שלה החליטו לחדש את הדיונים שהם מנהלים זה זמן רב על תנאי השכר והפנסיה של הטייסים. הסכסוך בין הצדדים הוביל בשנים האחרונות ל-12 שביתות של הטייסים.

קראו עוד בכלכליסט

 "בשל המורכבות הגבוהה של הסוגיה, עדיין לא הצלחנו להגיע להסכם בנושאים אלו, חרף השיחות המתמשכות", הודיע איגוד הטייסים בהצהרה היום, והוסיף כי הדיונים יחודשו בתחילת השבוע הבא.

מנכ"ל לופטהנזה קרסטן ספור, צילום: רויטרס מנכ"ל לופטהנזה קרסטן ספור | צילום: רויטרס מנכ"ל לופטהנזה קרסטן ספור, צילום: רויטרס

חברת התעופה מנסה לצמצם עלויות בחטיבה העיקרית שלה בגרמניה בניסיון להפוך לתחרותית יותר מול יריבותיה המציעות טיסות זולות יותר באירופה וכן מול חברות המציעות טיסות ארוכות טווח כמו אמירייטס וטורקיש איירליינס.

המחלוקת עם הטייסים נמשכת זה 4 שנים, ובין הצדדים יש מחלוקת כיצד יחודשו הסכמי השכר של הטייסים שנחתמו בשנת 2012. נוסף על כך קיימת מחלוקת על השינויים שיבוצעו בתוכנית הפנסיה של החברה המאפשרת לטייסים פרישה מוקדמת כבר בגיל 55, תוך שמירה על חלק נכבד מהשכר שלהם.

מאיגוד הטייסים נמסר שהושגה "התקדמות משמעותית" במהלך סבב השיחות האחרון. מעבר לכך לא נמסרו פרטים נוספים. לופטהנזה והטייסים ניסו להגיע להסכם לפני תום יולי.

ביולי הסכימה קבוצת התעופה לעסקה עם צוות האוויר שלה לגבי השכר והתנאים הנלווים של הטייסים, וכעת האיגוד עורך הצבעה על ההצעה. מנכ"ל לופטהנזה, קארסטן ספור, אמר שאפילו במקרה שהחברה לא תצליח להביא את השיחות עם איגוד הטייסים לסיום מוצלח, תצמצם החברה עלויות באמצעות העברות משרות לחוזי עבודה קיבוציים בחברת הבת "יורו-ווינגס" (Eurowings).

תגיות