אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הריט KBS הציגה תוצאות רבעוניות טובות לזרוע שהנפיקה בישראל צילום: disfrutasanfrancisco.com

קרן הריט KBS הציגה תוצאות רבעוניות טובות לזרוע שהנפיקה בישראל

הקרן האמריקאית נכנסה לשוק הישראלי לפני חצי שנה; הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם בכ- 10.2 מיליון דולר; הכנסות נקיות משכירות הסתכמו ב-22.4 מיליון דולר

14.08.2016, 17:44 | אורן פרוינד

קרן הריט KBS, אחת מחברות הנדל"ן האמריקאיות הגדולות ביותר שגייסו אג"ח בישראל ונחשבת לחברת המשרדים החמישית בגודלה בעולם, הציגה היום (א') תוצאות רבעוניות טובות לזרוע שהנפיקה בישראל (חברת KBS אס.או.אר).

קראו עוד בכלכליסט

הקרן, שמחזיקה בבנייני משרדים ומגורים לכל אורך רוחבה של ארה"ב, הגדילה את שיעור התפוסה בנכסים שלה והוסיפה נכס נוסף (פרויקט WestPark) במהלך השנה ומשכך הצליחה להגדיל את ה-NOI (הכנסות נקיות משכירות) שלה ב-25% ל-22.4 מיליון דולר. בעקבות עלייה זו KBS סיימה את הרבעון השני עם גידול של 25% במדד ה- FFO שהסתכם בכ- 13.6 מיליון דולר ומייצג את הרווח הנקי מנוכה מהפחתות חד-פעמיות שונות. הרווח הנקי הסתכם בכ- 10.2 מיליון דולר, עלייה של 7.2%.

קרן KBS, שמנוהלת על ידי פיטר מקמילן וקית' דיויד הול, נכנסה לשוק הישראלי לפני חצי שנה לאחר שגייסה 970 מיליון שקל לאג"ח מדורגות AA מינוס על ידי מעלות. מאז ההנפקה ועד היום האג"ח של החברה שמרו על יציבות מסוימת והן נסחרות כעת בתשואה לפדיון של 4.66% לעומת הריבית בהנפקה שעמדה על 4.25% שקלית.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

מאז שגייסה את הכסף בישראל, הקרן השקיעה עד כה 331.5 מיליון דולר (1.2 מיליארד שקל) בשלוש עסקאות שונות שמומנו בעיקרן מכספי האג"ח מישראל.

הקרן השלימה לפני חודש רכישה של בניין משרדים בסן פרנסיסקו קליפורניה שמכונה "הענק הירוק (The Green Giant)". תמורת 169.5 מיליון דולר בעיקר באמצעות הכסף שגייסה בישראל.

העסקה הזו מצטרפת לעסקה שביצעה בחודש אפריל האחרון כשרכשה פורטפוליו של 21 בנייני משרדים ותעשייה בוושינגטון תמורת 128 מיליון דולר ולעסקה נוספת שבוצעה בתחילת יוני כאשר רכשה את חלקו (46.04%) של השותף שלה בקרקע בלאס ווגאס תמורת 34 מיליון דולר ורשמה על כך רווח הון של 29.5 מיליון דולר.

את כל העסקאות שביצעה הקרן מאז ההנפקה בישראל היא ביצעה באמצעות הון עצמי בלבד ללא חוב בנקאי, כשהיא מתכננת לגייס חוב בשלב מאוחר יותר לאחר שתשביח את הנכסים. לאחר שלוש העסקאות, קופתה של KBS צפויה להיות דלילה במיוחד, אולם היא צפויה בפני תזרימים משמעותיים כאשר תסגור מימון בנקאי על הנכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות