אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטסאפ תעביר לפייסבוק את מספר הטלפון שלכם צילום: בלומברג

ווטסאפ תעביר לפייסבוק את מספר הטלפון שלכם

הרשת החברתית יודעת עליכם לא מעט, ובקרוב היא תדע אפילו יותר. מידע של מעל למיליארד משתמשים באפליקציה הפופולרית יועבר לחברה האם שלה וישמש אותה כדי להתאים להם פרסומות ולהציע אנשים שהם מכירים

25.08.2016, 16:45 | הגר רבט

כאשר פייסבוק רכשה את אפליקציית המסרים בשנת 2014, פרסם אחד המייסדים, יאן קום, מסר מרגיע למשתמשים: "כיבוד הפרטיות שלכם היא בדי.אן.איי שלנו וכשבנינו את ווטסאפ עשינו זאת כך שנצבור עליכם כמה שפחות מידע". היום (ה') החברה הכריזה כי היא תתחיל לשתף עם חברת האם מידע מסוים של המשתמשים, שיכלול גם את מספרי טלפון שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

"היום, לראשונה מזה 4 שנים, אנחנו משנים את תנאי הפרטיות של האפליקציה, כחלק מהתוכניות שלנו לבדוק כיצד אנשים מתקשרים עם בתי עסק בחודשים הקרובים" פורסם בבלוג הרשמי של ווטסאפ, "העדכון משקף גם את העובדה שהצטרפנו לפייסבוק".

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

במאי השנה נחשף כי ווטסאפ תאפשר ללקוחות עסקיים כמו בנקים, חברות תעופה ועסקים אחרים לשלוח הודעות שיווקיות למשתמשים, כחלק מהתוכנית העסקית המתגבשת שלה. אבל החברה הבטיחה שמשתמשים יוכלו לשלוט בתקשורת מול בתי העסק.

כשווטסאפ הוקמה ב-2010 היא התחייבה שלא לשלב פרסומות בשירות ובמקום זאת תכננה להרוויח מדמי מנוי שעמדו על דולר אחד לשנה. אולם משתמשים קיבלו את השנה הראשונה בחינם ורבים לא נדרשו לשלם את דמי המנוי בשום שלב לאחר מכן, ולא ידוע כמה הכנסה הצליחה החברה ליצור ממודל זה, לפני שביטלה אותו סופית בינואר השנה.

ווטסאפ רכשה על ידי פייסבוק ב-2014 תמורת 19 מיליארד דולר, ומאז הופעלו עליה לחצים מצד בעלי המניות להתחיל להחזיר את ההשקעה. עם זאת, ווטסאפ תמיד הקפידה לשמור על פרטיות משתמשיה ובאפריל השנה אפילו הודיעה שהיא מצפינה את התקשורת באפליקציה מקצה לקצה, מה שעורר עליה את זעמן של רשויות החוק בכמה מקרים. אתמול היא הבטיחה למשתמשים ש"לא פייסבוק, לא ווטסאפ ולא אף אחד אחר יוכל לשתף את מספר הטלפון שלך עם אחרים, ולא נמכור, נשתף או נעביר את המספר למפרסמים". ספק כמה ההודעה הזו מנחמת את המשתמשים בשלב זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
ל99% אחוז מהישראלים יש מסנג'ר של פייסבוק. ומסנג'ר
ל99% אחוז מהישראלים יש מסנג'ר של פייסבוק. ומסנג'ר מבקש את המידע של הלטפון, כלומר את המספר טלפון.  מה שפייסבוק רוצים להשיג זה כמובן להצליב את המספר שלכם כפי שמופיע במסנג'ר יחד עם זה שמופיע בוואטס אפ ואז אפשר לשלוח לכם לוואטסאפ פרסומות ממוקדות בהתאם לחשבון הפיסבוק שלכם. אם לא היה להם את המספר כבר מחובר לחשבון שלכם ,אז מה יש להם לעשות עם ערימת מספרים??
Popcorn  |  26.08.16
לכל התגובות