אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השחיינית קייטי לדקי מוותרת על 5 מיליון דולר כדי ללמוד בסטנפורד צילום: גטי אימג'ס

השחיינית קייטי לדקי מוותרת על 5 מיליון דולר כדי ללמוד בסטנפורד

אחת הכוכבות הגדולות של הבריכה בריו תמשיך להתחרות כחובבנית ולא תוכל לקבל שכר או חסות הקשורה ליכולותיה הספורטיביות

29.08.2016, 20:22 | שירות כלכליסט

מה שווי ההון של קייטי לדקי? לשחיינית היה יכול להיות הרבה יותר, כלומר 5 מיליון יותר בחוזי ספונסרשיפ, אבל היא מעדיפה ללמוד באוניברסיטת סטנפורד במקום.

קראו עוד בכלכליסט

לדקי התראיינה לתכנית הרדיו מייק אנד מייק של ESPN והסבירה שהיא רוצה לחוות את חווית הקולג לדקי התראיינה לתכנית הרדיו מייק אנד מייק של ESPN והסבירה שהיא רוצה לחוות את חווית הקולג'. היא נשאלה אם זו הייתה החלטה קשה. "לא, זו לא הייתה", ענתה. "תמיד רציתי לשחות במסגרת המכללות ולעבור את החוויה הזו. אני חושבת שזה יהיה מאד מהנה להיות בנבחרת עם חברים ושחיינים מעולים, ואז גם ללכת לקורסים איתם". | צילום: גטי אימג'ס לדקי התראיינה לתכנית הרדיו מייק אנד מייק של ESPN והסבירה שהיא רוצה לחוות את חווית הקולג

לדקי הפכה לאחת הכוכבות הגדולות של אולימפיאדת ריו הודות לשליטה שלה בבריכה. אחרי כזו הצלחה, מרבית הספורטאים היו מחליטים להרוויח מהפופולריות החדשה שלהם. אולם לדקי החליטה לוותר בשלב זה על המיליונים, ונרשמה ללימודים בסטנפורד, כך שהיא תמשיך להתחרות כחובבנית. על פי החוקים של ארגון הספורט האוניברסיטאי בארה"ב, ה-NCAA, ספורטאים במכללות אינם יכולים לקבל שכר או חסות הקשורה ליכולות הספורטיביות שלהם.

לדקי התראיינה לתכנית הרדיו מייק אנד מייק של ESPN והסבירה שהיא רוצה לחוות את חווית הקולג'. היא נשאלה אם זו הייתה החלטה קשה. "לא, זו לא הייתה", ענתה. "תמיד רציתי לשחות במסגרת המכללות ולעבור את החוויה הזו. אני חושבת שזה יהיה מאוד מהנה להיות בנבחרת עם חברים ושחיינים מעולים, ואז גם ללכת לקורסים איתם".

לדקי דחתה בשנה את הלימודים שלה, כדי שתוכל להתרכז בהכנות לאולימפיאדה. כעת היא תהיה חלק מנבחרת שחייה מרשימה במיוחד, שתכלול את זוכות המדליות סימון מנואל וליה ניל. "אני יודעת שיש לנו נבחרת מעולה, ואני מתרגשת ללכת לסטנפורד ולראות מה נוכל לעשות", הוסיפה.

לדקי מוותרת בשביל זה על לא מעט. מומחה שיווק הספורט בוב דורפמן העריך עוד לפני האולימפיאדה כי בזכות הופעה מרשימה לדקי תוכל להרוויח 5 מיליון דולר בשנה מחוזי ספונסרשיפ. לדקי זכתה בסופו של דבר בארבע מדליות זהב ומדליית כסף אחת. "לדקי תהפוך ליקירת השחייה של המשחקים, ובהתאם תוכל להרוויח 5 מיליון דולר בשנה בחוזי ספונסרשיפ אם תהפוך למקצוענית, במיוחד בהתחשב בכך שבגיל 19, יש לה הזדמנות לזכות בזהב בעוד שתי אולימפיאדות או אפילו בשלוש אולימפיאדות נוספות", הסביר.

"האתגר הוא כמובן לשמור על בולטות גבוהה גם בשנים בין האולימפיאדות, אך עם האישיות והחביבות שלה בשילוב עם ההשפעה הגדלה של המדיה החברתית, הפוטנציאל לחוזים ארוכי טווח בהחלט נמצא שם".

ללדקי יש עוד הרבה זמן, והיא בוודאי תשוב לאולימפיאדת 2020, וככל הנראה תהיה מוכנה להפוך למקצוענית בערך באותו זמן. הופעה מוצלחת נוספת ב-2020, כפי שמצופה ממנה, והיא תוכל להתחיל ולהרוויח. אולם, בגיל 19 פוטנציאל ההכנסות שלה הוא כנראה הגבוה ביותר, אך בכל זאת היא רק רוצה ללכת ללמוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
סטנפורד עשו לה עוול שקיבלו אותה. סביר להניח
סטנפורד עשו לה עוול שקיבלו אותה. סביר להניח שאין לה בכיס את תורת היחסות הבאה, כך שלא ברור לי למה היא מעדיפה לעשות תואר על פני 5 מיליון דולר שסטטיסטית, יסדרו אותה בחיים הרבה יותר. בארה"ב, כמו בכל העולם, יש היום אינפלציה חריפה מאוד של תארים. היא שחיינית אולימפית, אבל למרות הישגיה, אין שום הבטחה שבאולימפיאדה הבאה מישהו ישמע עליה.  טובים ממנה נעלמו תוך תקופת זמן כזאת. בטח אם היא הולכת לעשות תואר. אני מניח שהפרסום על כך שהיא ויתרה על 5 מיליון דולר לכשעצמו יביא לה סכומים גדולים יותר. אבל אם לא הפרסום, שהיא לא יכלה להמר עליו, היא פשוט לקחה החלטה גרועה. תואר אקדמי ברוב גדול של המקרים לא מביא למחזיקים בו סכום כזה גם במהלך כל חייהם.
Button  |  31.08.16
לכל התגובות