אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם ללא תואר על המגרש, פדרר הוא שחקן הטניס הרווחי ביותר ב-2016 צילום: איי אף פי

גם ללא תואר על המגרש, פדרר הוא שחקן הטניס הרווחי ביותר ב-2016

השוויצרי הרוויח 67.8 מיליון דולר בין יוני 2015 ליוני 2016 הודות לכספי זכייה, חוזי ספונסרשיפ ותשלומים על הופעות; במקום השני - נובאק ג'וקוביץ'

31.08.2016, 18:32 | שירות כלכליסט
2016 צפויה להיות השנה הראשונה מאז 2000 שבה רוג'ר פדרר לא יזכה באף תואר. אולם, הוא עדיין מחזיק בתואר חשוב אחד: שחקן הטניס המרוויח ביותר בעולם. פדרר הרוויח 67.8 מיליון דולר בין יוני 2015 ליוני 2016 הודות לכספי זכייה, חוזי ספונסרשיפ ותשלומים על הופעות. פדרר מככב בפסגת המרוויחים של הטניס מאז תלה אנדה אגאסי את המחבט שלו ב-2006.

קראו עוד בכלכליסט

פדרר מרפד את חשבון הבנק שלו גם הודות להיותו הבחירה המועדפת במשחקי ראווה. הוא גובה דמי הופעה של 2 מיליון דולר לפחות עבור אירועים מסוימים, מכיוון שהודות לו נמכרים יותר כרטיסים, צילום: איי אף פי פדרר מרפד את חשבון הבנק שלו גם הודות להיותו הבחירה המועדפת במשחקי ראווה. הוא גובה דמי הופעה של 2 מיליון דולר לפחות עבור אירועים מסוימים, מכיוון שהודות לו נמכרים יותר כרטיסים | צילום: איי אף פי פדרר מרפד את חשבון הבנק שלו גם הודות להיותו הבחירה המועדפת במשחקי ראווה. הוא גובה דמי הופעה של 2 מיליון דולר לפחות עבור אירועים מסוימים, מכיוון שהודות לו נמכרים יותר כרטיסים, צילום: איי אף פי

נובאק ג'וקוביץ' עקף את פדרר על המגרש עם זכייה בחמישה תארי גרנד סלאם מאז תחילת 2014, אך הוא עוד רחוק ממנו בהכנסות מחוץ למגרש. לפדרר יש 10 נותני חסות, ומרביתם כמו נייקי, וילסון, קרדיט סוויס, מרצדס בנץ ורולקס, מקושרים איתו כבר שנים רבות.

קהל צופי הטניס נחשב לקבוצה דמוגרפית אטרקטיבית למשווקים, שכן האוהדים הם לרוב בעלי הכנסה גבוהה יחסית הפנויה להוצאות על מכוניות, בגדים, ציוד ושעונים. ההכנסה החציונית של הצופים ביו.אס.אופן עומדת על סביבות 160 אלף דולר. המפרסמים אוהבים את ההצלחה ארוכת השנים של פדרר. הוא זכה בארבעה טורנירים לפחות בכל שנה מלבד אחת בין 2003-2015, ושבר שיא כשבילה 302 ימים כמדורג מספר 1 בעולם. ההישגים האלה הפכו את פדרר להימור בטוח עבור המפרסמים.

פדרר מרפד את חשבון הבנק שלו גם הודות להיותו הבחירה המועדפת במשחקי ראווה. הוא גובה דמי הופעה של 2 מיליון דולר לפחות עבור אירועים מסוימים, מכיוון שהודות לו נמכרים יותר כרטיסים. על פי החישובים של מגזין פורבס, פדרר הרוויח 60 מיליון דולר מחוזי ספונסרשייפ ודמי הופעה , זאת בנוסף ל-7.8 מיליון דולר בכספי זכייה. כריסטיאנו רונאלדו, ליונל מסי ולברון ג'יימס הם הספורטאים היחידים שהרוויחו יותר מפדרר בשנה האחרונה. כלל ההכנסות שלו לאורך הקריירה מוערכות ב-560 מיליון דולר, כולל חסויות.

ג'וקוביץ' מדורג שני בדירוג שחקני הטניס המרוויחים, זו השנה השנייה ברציפות. הוא הרוויח 55.8 מיליון דולר, כולל 21.8 מיליון דולר בכספי זכייה. רפאל נדאל הרוויח 37.5 מיליון דולר, שדרגו אותו שני.

בנוסף ל-43 תארי הגרנד סלאם שחולקים ביניהם שלושת הגדולים: פדרר, ג'וקוביץ' ונדאל, הם גם המובילים בהכנסות מכספי זכייה עם סכום משולב של 278 מיליון דולר.

קי נישיקורי רשם את העלייה הגדולה ביותר ברשימה. הוא טיפס שלושה מקומות למקום הרביעי עם הכנסות של 33.5 מיליון דולר. נישיקורי זוכה לפופולאריות רבה באסיה – הודות למעמד שלו כשחקן האסייתי הראשון שהעפיל לגמר של גרנד סלאם - וחוזי הספונסרשיפ שלו מבטאים זאת. נישיקורי (26) חידש את חוזי הספונסרשייפ שלו עם יוניקלו , והחוזה החדש שנכנס לתוקף השנה עומד על מעל 10 מיליון דולר בשנה.

סרינה וויליאמס. 12 שחקני ושחקניות הטניס המרוויחים ביותר הכניסו סכום מצרפי של 319 מיליון דולר לאורך תקופה של 12 חודשים, עלייה של 12% לעומת השנה שעברה, צילום: איי אף פי סרינה וויליאמס. 12 שחקני ושחקניות הטניס המרוויחים ביותר הכניסו סכום מצרפי של 319 מיליון דולר לאורך תקופה של 12 חודשים, עלייה של 12% לעומת השנה שעברה | צילום: איי אף פי סרינה וויליאמס. 12 שחקני ושחקניות הטניס המרוויחים ביותר הכניסו סכום מצרפי של 319 מיליון דולר לאורך תקופה של 12 חודשים, עלייה של 12% לעומת השנה שעברה, צילום: איי אף פי

רוב המרוויחים הגדולים ביותר בטניס הם גברים, אך סרינה וויליאמס עומדת בראש קבוצה של שבע נשים, שהצליחו להיכנס בין 12 הגדולים. טניס הוא אחד מענפי הספורט המרכזיים שבהם נשים הן כמעט שוות לגברים. האלוף והאלופה של היו.אס.אופן יזכו כל אחד בפרס שיא של 3.5 מיליון דולר.

אנדי מארי מדורג שישי עם 23 מיליון דולר, בעוד מריה שראפובה המושעית הרוויח 21.9 מיליון דולר. סטן וורניקה השוויצרי מדורג שמיני עם 17.4 מיליון דולר, אגניישקה רדוונסקה (10.2 מיליון דולר) וקרוליין ווזניאקי (8 מיליון דולר) גם מדורגות בעשירייה הראשונה.

12 שחקני ושחקניות הטניס המרוויחים ביותר הכניסו סכום מצרפי של 319 מיליון דולר לאורך תקופה של 12 חודשים, עלייה של 12% לעומת השנה שעברה, כשחוזי ספונסרשיפ אחראיים לחלק ניכר מהעלייה. סיבה נוספת למשיכה של הספורט קרב המפרסמים היא האפיל העולמי של המשחק. הטורנירים מתקיימים ברחבי העולם וכוללים שחקנים ממדינות רבות. לראייה, 12 המרוויחים הגדולים ביותר מגיעים ממספר מדינות שונות, כשוויליאמס היא האמריקאית היחידה בקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות