אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירידה במכירות האופנה תוביל לפיטורי 500 עובדים במרקס אנד ספנסר צילום: בלומברג

הירידה במכירות האופנה תוביל לפיטורי 500 עובדים במרקס אנד ספנסר

ענקית הקמעונאות הבריטית צפויה להכריז על היקף הפיטורים הסופי ביום חמישי כחלק מהליך הארגון מחדש של החברה שספגה צניחה של 19% ברווח בשנה החולפת וירידה נוספת של 9% ברבעון השני של השנה

05.09.2016, 17:47 | שירות כלכליסט

ענקית הקמעונאות הבריטית מרקס אנד ספנסר הודיעה על קיצוצים של כ־500 עובדים בניסיון להתמודד עם הירידה במכירות, כך דיווחה רשת סקיי ניוז. על פי הדיווח 15% מהמשרות שצפויות להיחתך יהיו מבין 3,500 עובדי המטה בלונדון. על פי מקורות פנימיים שצוטטו בסקיי ניוז, ביום חמישי הקרוב תכריז הרשת, המעסיקה 75 אלף עובדים ברחבי בריטניה, על היקף הפיטורים הסופי.

קראו עוד בכלכליסט

באפריל האחרון מונה למנכ"ל מרקס אנד ספנסר סטיב רו. עם מינויו החל רו בתהליך ארגון מחדש של החברה כחלק מאסטרטגיה כוללת עליה הכריז במאי. בשנה התקציבית שהסתיימה באפריל ראתה מרקס אנד ספנסר צניחה של 19% ברווח לפני מסים. תוצאות הרבעון השני שהסתיים ביולי, ראו את הצניחה הגדולה ביותר בחטיבת הביגוד של החברה מזה עשור כשהמכירות בחנויות הפתוחות יותר משנה צנחו ב־9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

בתוך כך, הודיעה ביום שישי האחרון מרקס אנד ספנסר כי תעלה את שכרם של חלק מהעובדים, כמו מנהלי אגפים ודיילי מכירות, אך תקצץ במקביל את הבונוסים שהוענקו עד כה לעובדים בימי ראשון וחגים.

חנות של מרקס אנד ספנסר חנות של מרקס אנד ספנסר חנות של מרקס אנד ספנסר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות