אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת נכיון הצ'קים הציבורית אופל בלאנס בוחנת אפשרות להנפקת מניות לציבור צילום: אוראל כהן

חברת נכיון הצ'קים הציבורית אופל בלאנס בוחנת אפשרות להנפקת מניות לציבור

אם ההנפקה תצא לפועל היקף הגיוס המקסימלי יהיה עד 30 מיליון שקל ויכלול עד 20% מהון המניות של החברה

05.09.2016, 19:57 | רעות שפיגלמן

חברת נכיון הצ'קים הציבורית אופל בלאנס בוחנת אפשרות להנפקת מניות לציבור, כך דיווחה היום (ב') החברה למשקיעים בבורסה בת"א. אם ההנפקה תצא לפועל, היקף הגיוס המקסימלי יהיה עד 30 מיליון שקל ועד 20% מהון המניות של חברת האשראי החוץ־בנקאי.

בניגוד לחלק מהחברות הפועלות בתחום האשראי החוץ בנקאי כמו eloan, פנינסולה ובלנדר, שבהן השקיעו מוסדיים, אופל לא הצליחה עד כה להכניס משקיע מוסדי. זאת על אף שבשלוש השנים האחרונות מנסה החברה, בניהולו של דני מזרחי, לאתר משקיע מוסדי. בימים הקרובים צפויה החברה לבצע סבב רוד־שואו נוסף.

קראו עוד בכלכליסט

שווי השוק של אופל בלאנס עומד על 154 מיליון שקל ומחזור המסחר הממוצע היומי במניה נמוך יחסית ומסתכם ב־34 אלף שקל. באופל מעוניינים להכניס משקיע מוסדי או לבצע הנפקת מניות כדי להרחיב את אפשרויות הצמיחה של החברה ולהגדיל את היקף הלקוחות ותיק האשראי שלה.

הבורסה לניירות ערך בת"א הבורסה לניירות ערך בת"א הבורסה לניירות ערך בת"א

מהלך קודם שביצעה החברה ונועד למצב אותה בצורה טובה יותר לקראת הנפקה או הכנסה של משקיע הוא מהלך המיזוג של שתי חברות פרטיות הפועלות בתחום, מירסני ואינווסטמנט.

לאופל תיק לקוחות בהיקף של 146 מיליון שקל – 7% מסך תיק האשראי של חברות האשראי החוץ בנקאי הציבוריות. את המחצית הראשונה של השנה מסכמת אופל עם רווח נקי של 7.1 מיליון שקל ועם תשואה על ההון של 45%. אופל מציגה תשואה מאוד גבוהה על ההון העצמי שהיא תולדה של מערך ניהול ותפעול מצומצם וכן מינוף באמצעות הון זר שהיקפו מגיע עד פי 4 מההון העצמי.

שיעור ההפרשה לחובות מסופקים מתיק האשראי הוא 0.38% והתשואה על תיק הלקוחות היא כמעט 30%. התשואה הגבוהה מתאפשרת הודות למודל הפעילות של אופל שבנוי רק על נכיון צ'קים לצדדים שלישיים ולא על מתן הלוואות באמצעות נכיון צ'קים עצמי. אופל איננה מאפשרת נכיון צ'קים עצמיים מה ששקול להלוואה של ממש ולכן ביכולתה לגלגל מחזור קצר יחסית של אשראי ולהרוויח כנגדו באופן יחסי יותר מחברות אחרות שכן מאפשרות נכיון צ'קים עצמי המאופיינים במשך חיי הלוואה ארוך יותר . בנוסף תשואה כה גבוהה על תיק הלקוחות עשויה גם ללמד על שיעורי הריביות הגבוהים יחסית שגובה אופל מלקוחותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות