אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מונסנטו מסוונרת: דורשת מבאייר להגיש הצעה רביעית ומשופרת צילום: בלומברג

מונסנטו מסוונרת: דורשת מבאייר להגיש הצעה רביעית ומשופרת

בעלי המניות במונסנטו דורשים מהחברה הגרמנית העלאה נוספת של הצעת הרכישה, 127.5 ל-130 דולר למניה - כששווייה בשוק עומד על כ-107 דולר בלבד. מנגד, גורמים בבאייר מתנגדים לגובה ההצעה הנוכחית

07.09.2016, 10:45 | מיקי גרינפלד

בעלי המניות במונסנטו (Monsanto) הודיעו לבאייר (Bayer) כי לשם אישור הצעת הרכישה שהגישה, היא נדרשת להעלות את שווייה פעם נוספת, ב-2.5 דולר עבור כל מניה. העלאה נוספת תהיה למעשה שיפור שלישי של הצעת באייר, מעבר להצעה הראשונית שהגישה.  

קראו עוד בכלכליסט

ביום שני דיווחה באייר על הצעה משופרת של 127.5 דולר למניה - עלייה של 2.5 דולר בהשוואה להצעתה הקודמת - ובמונסנטו דורשים להעלותה ל-130 דולר (מחיר המניה בשוק עמד על 107.44 דולר לפני הפתיחה אתמול, ולאחר ירידה של 1.3% הוא עומד היום על 106.07 דולר). מנגד, על פי דיווחים באירופה, בעלי מניות בבאייר העבירו ביקורת על הנהגת החברה וטענו כי המחיר בהצעה הנוכחית גבוה מדי.

ההצעה של חברת הפארמה הגרמנית העניקה למונסנטו שווי של 65 מיליארד דולר - שיפור של 3 מיליארד דולר בהשוואה להצעה הקודמת ו-38% מעל שווייה בשוק, 47 מיליארד דולר. באייר עצמה נסחרת בפרנקפורט בשווי של כ-80  מיליארד יורו.

העסקה, ככל שתצא לפועל, תיצור את החברה הגדולה בעולם של כימיקלים לחקלאות וזרעים. עדיין לא ברור אם מונסנטו תיענה להצעה, ובכל מקרה, העסקה מותנית באישורים רגולטורים, בארה"ב וייתכן שגם באירופה.

השלמת העסקה תעמיק את היקף הפעילות של באייר בתחום הזרעים וחקלאות שלה, המרכזת כיום 22% מהפעילות הכוללת. חברה ממוזגת צפויה להציג בשנה הקרובה הכנסות של 67 מיליארד דולר, כש-40% מהסכום יגיע מפעילות החקלאות.

בתוך כך, חברת הכימיקלים והזרעים סינג'נטה הודיעה הבוקר על פרישתו של המנכ"ל ג'ון רמזי (John Ramsay), שיוחלף בסוף החודש על ידי מארק פטריק (Mark Patrick), ראש המחלקה המסחרית בחברה. בחודש פברואר הודיעה סינג'נטה על מכירתה לענקית הכימיקלים הסינית כימצ'יינה, תמורת 43 מיליארד דולר.

בדרך למיזוג ענק בתעשיית הזרעים? , צילום: בלומברג בדרך למיזוג ענק בתעשיית הזרעים? | צילום: בלומברג בדרך למיזוג ענק בתעשיית הזרעים? , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות