אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל הגדילה את גיוס האג"ח ל-3.3 מיליארד שקל צילום: יריב כץ

חברת החשמל הגדילה את גיוס האג"ח ל-3.3 מיליארד שקל

במכרז המוסדי גייסה החברה 3 מיליארד שקל בשתי סדרות, לאחר שקיבלה ביקושים בהיקף של 4 מיליארד שקל - ומול תוכנית מקורית לגיוס של 2 מיליארד שקל. השלב הציבורי של הגיוס צפוי מחר

07.09.2016, 14:49 | ליאור גוטמן
חברת החשמל דיווחה היום (ד') על השלמת השלב המוסדי בגיוס החוב שבוצע אתמול בלילה, במסגרתו גייסה כ-3 מיליארד שקל. הגיוס בוצע על ידי הרחבה של שתי סדרות אג"ח (סדרה 26 ו-27), עליה הודיעה החברה בתחילת ספטמבר. השלב הציבורי יתקיים מחר.  

בסדרה 26 גייסה החברה כ-1.3 מיליארד שקל ובסדרה 27 גייסה החברה כ-1.7 מיליארד שקל. החברה ציינה כי בהנפקה נרשמו ביקושים של מעל ל-4 מיליארד שקל, ולפיכך היא מבקשת היקף ההנפקה מכ-2 מיליארד שקל במקור לתקרה של כ-3.3 מיליארד שקל בסה"כ. המח"מ של סדרה 26 הוא 5 שנים ושל סדרה 27 הוא 9 שנים.  

אגרות החוב מסדרה 26 נושאת ריבית שנתית קבועה בשיעור של 4.8% ואינן צמודות. אגרות החוב מסדרה 27 נושאת ריבית שנתית קבועה בשיעור של3.85% והן צמודות למדד המחירים לצרכן.  

קראו עוד בכלכליסט

אגרות החוב דורגו ברמה של AA על ידי מעלות ו- Aa2 על ידי מידרוג, בשני המקרים באופק יציב. חתמי ההנפקה היו דיסקונט חיתום ופועלים אי.בי.אי.

על פי ההערכות, הגיוס ישמש את החברה למחזור חובות קיימים. לפי דו"ח חברת החשמל לרבעון השני של שנה זו, סכום ההתחייבויות של החברה עמד בתום הרבעון על 64 מיליארד שקל, ירידה של כ-3 מיליארד שקל בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015. החוב הפיננסי של החברה (בנקים ומוסדיים) מסתכם בכ-43 מיליארד שקל.

יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל אמר לאחר הגיוס המוסדי כי "ביקושי השיא באים בהמשך ישיר להעלאת הדירוג לה זכתה החברה בתחילת השבוע מחברת מידרוג, שנבעה מצעדי ההתייעלות והניהול המפוקח והמבוקר בהם נוקטת החברה בשנים האחרונות, תוך התווית מדיניות דירקטוריון שמרנית ואחראית". מנכ"ל החברה עופר בלוך הוסיף שחברת החשמל מנהלת את הגיוסים שלה מתוך הסתכלות ארוכת טווח על צמצום התחייבויות ומחזורי חוב.

יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל , צילום: אוראל כהן יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל | צילום: אוראל כהן יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות