אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן הודיעה: לא נקפיא את רמות הייצור של הנפט צילום: ישראל יוסף

איראן הודיעה: לא נקפיא את רמות הייצור של הנפט

לדברי שר הנפט האיראני, אין בכוונת מדינתו להגיע להסכם עם שאר יצרניות הנפט הבולטות בעולם בשיחות שיתקיימו בהמשך השבוע באלג'יריה. "זה לא באג'נדה שלנו להגיע להסכם ביומיים של הפגישות", אמר

27.09.2016, 13:12 | שירות כלכליסט

שר הנפט של איראן מנמיך ציפיות לקראת פגישת יצרניות הנפט המתוכננת להמשך השבוע באלג'יריה. ביג'אן זנגנה אמר בראיון לסוכנות בלומברג כי איראן לא מתכוונת להקפיא את ייצור הנפט על רמתו הנוכחית, ואין בכוונתה להגיע להסכם עם שאר יצרניות הנפט הבולטות בעולם בשיחות שיתקיימו בהמשך השבוע באלג'יריה. הייצור היומי של איראן עמד בחודש שעבר על 3.6 מיליון חביות, והיא נחשבת ליצרניות השלישית בגודלה בקרב המדינות החברות באופ"ק. עם זאת, זנגנה ציין כי איראן כן תנהל שיחות עם שאר החברות בפורום הכלכלי הבינלאומי, וייתכן כי יגיעו להסכם על רמות האספקה הרשמיות בפגישה הבאה המתוכננת בנובמבר בווינה.

קראו עוד בכלכליסט

"זה לא באג'נדה שלנו להגיע להסכם ביומיים של הפגישות", הדגיש. "אנחנו פה בשביל הפורום הכלכלי וכדי לקיים פגישה לא רשמית עם אופ"ק שבה נדבר על הדעות שלנו, אבל לא מעבר לכך"

מיכלית נפט, צילום: איי אף פי מיכלית נפט | צילום: איי אף פי מיכלית נפט, צילום: איי אף פי

.

הודעתה של אופ"ק כי חברות הקרטל יקיימו פגישה לא רשמית השבוע עוררה הערכות כי הארגון עשוי לשנות את המדיניות שלו מהשנתיים האחרונות, של קידוח נפט ללא הגבלה. המדיניות הזו אמנם עזרה לפגוע ביריבות, אך גם הובילה לירידות חדות במחירים. מלבד איראן, גם שרים ממדינות אחרות ניסו להוריד את הציפיות להשגת הסכם, זאת בנוסף לכך שאיראן דחתה בשבוע שעבר הצעה של סעודיה להוריד בייצור בתנאי שאיראן תקפיא את רמות הייצור שלה.

זנגנה אמר עוד בראיון כי איראן מעוניינת להחזיר לעצמה את הנתח שלה בייצור של אופ"ק מלפני הסנקציות, שעמד על סביב 13%.

14 המדינות החברות בקרטל ייצרו בחודש שעבר 33.7 מיליון חביות נפט ביום. פירוש הדבר שאיראן מעוניינת להגיע לרמות ייצור של 4.4 מיליון חביות, שהם 750 אלף חביות ביום יותר מכפי שייצרה בחודש שעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות